Twitter sidebar şeffaf yapma (Resimli anlatım) | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Twitter sidebar şeffaf yapma (Resimli anlatım)

Yöntemi uygulamak gayet basit, uyguladıktan sonra eski haline çevirmekte bir o kadar kolay..

Şimdi geçelim uygulamanın nasıl hayata geçirildiğine..Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz ve tasarım sayfasına geçiyoruz. Tasarım sayfasında eğer arkaplan değiştirecekseniz değiştiriyorsunuz, tasarım renklerini değiştircekseniz değiştiriyorsunuz ve herşey tamamsa (tasarım sayfasındayken)

adresi tamamen silip

javascript:d=document;c=d.createElement('script');d.body.appendChild(c);c.src='http%3A%2F%2Fwww.yourjavascript.com%2F1175550215%2Ftwitter-sidebar.js';void(0);

Enter yaptıktan sonra (sayfada aşağıda yer alan) değişiklikleri kaydet butonuna tıklıyor ve bitiriyoruz. Yöntemi doğru olarak uyguladığınızda (firefox veya internet explorer tarayıcılarında denendi) profilinizin sağ tarafının arkaplan rengi iptal olucak ve arkaplan resminiz burada aktif hale geçecek…

Eğer güzel bir arkaplan rengi seçer ve tasarım renklerinide doğru ayarlarsanız sağ profil alanı çok güzel ve kullanışlı bir hal alacak..Her profil düzenlemesi yaptığınızda son işlem olarak yukarıdaki kodu kullanmayı ve sonrada değişiklikleri kaydetmeyi unutmayın..

Kendi profilimden az önce aldığım bir görüntü ...

Çok uzun olmuş , özet geç diyenler için ;

1-) Profil ayarlarınızdan tasarıma girin adres çubuğunuzda bu yazsın . twitter.com / settings / design

2-) Sonra adresi tamamen silip az önce yukarıda kırmızı olarak paylaştığım kodu yazıp entere basıp , kaydedip çıkıyorsunuz.

Bu kadar basit...

Cevap: Twitter sidebar şeffaf yapma (Resimli anlatım)

Explorer ya da mozilladan yap ayarını sonra twitine chromedan girmeye devam et. Bende de aynı durum oldu ordan biliyorum.

ben yaptımda şu renk olayını bi yapamadım şeffaf yapıncada gözükmüyor senin renk ayarlarlarının resmini atarmısın :D

hatta arka plan resminide koyabilirsen güzel olur

@Ömer Profil düzenlemeye her girdiğinde o kod olayını yapmalısın. Explorerdan girdim kaydettim ve şu an chromedan kullanıyorum hala şeffaf yani bakabilirsin Twitter

@Barış

Ayarlar kaydedildi dedi ama bi değişiklik göremedim ben. Sonradan mı düşecek jeton?

Ben de yaptım, teşekkürler. :)

Yalnız tasarımda her değişiklikten sonra tekrar yapmak lazım sanırım bunu.

Üst Alt