Uber'in Sürücüsüz Aracının Bir Yayanın Hayatına Mal Olduğu Kazanın Görüntüleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Uber'in Sürücüsüz Aracının Bir Yayanın Hayatına Mal Olduğu Kazanın Görüntüleri

Yakın zamanda ABD'de operatör denetimindeki bir otonom Uber aracı, yoldan geçmekte olan bisikletli bir kadına çarptı ve kadın hayatını kaybetti. Uber devamında otonom test araçlarını geri çekti.

Görüntüler gelmiş.

[video=youtube;8IqpUK5teGM]https://www.youtube.com/watch?v=8IqpUK5teGM[/video]

Trafiğe çıkmasına onay veren mühendis ve operatör hakkında soruşturma açılmış durumda.

Uff. Yazık ya kadına kötü çarpmış. Kadın da görmemiş garibim demek ki tırıs geçiyor karşıya yavaş yavaş.

Yol çok karanlık hiç ışık falan yok, kadında tam geçecek zamanı bulmuş gibi. Sanki ölmek istermişcesine

Normal arabanın da o yayayı görebileceğini düşünmüyorum ancak şöyle bir nokta var ben o yolda uyanık olur uzunları yakardım

O zaman aracın da radarının uzak mesafeye kadar en az 100 metreyi tarayabilmesi lazım

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Normal arabanın da o yayayı görebileceğini düşünmüyorum ancak şöyle bir nokta var ben o yolda uyanık olur uzunları yakardım

O zaman aracın da radarının uzak mesafeye kadar en az 100 metreyi tarayabilmesi lazım

Gece görüşünde sıkıntı olmuştur. Geliştirilebilir sistem ama burdaki hata %1’in gerçekleşmesi gibi birşey

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

kameradan dolayı öyle karanlık gözüküyor bence. sağ taraf falan siyah perde var gibi karanlık kesinlikle normal değil. ayrıca yolda sokak lambaları var bence çok net bir şekilde arabanın teknolojik hatası.

sürücüsüz giden araba yapacağız diye bir insanın canını aldılar. umarım o arabayı trafiğe kim çıkardıysa, arabanın içinde bulunan insana benzeyen mahlukta dahil olmak üzere bir daha gün yüzü görmeyecek şekilde hapis cezası alırlar.

Ben de fark etmedim neredeyse son ana kadar.

Ülkemizde bu araçlar hiçbir zaman kullanılamaz. Belki çok düşük mesafelerde ve özel yerlerde. Düşünsenize Esenler'de, Zeytinburnu'nda bu araçları...Yemin ediyorum labirent gibi her yer bina ve araç, hele bazı mevkilerde kafayı tam kaldırmazsan gökyüzünü göremezsin. Allah sabır versin sakinlerine.

Zaten otonom araçta yolcu olmak risk teşkil ediyor, burada bahsettiğim risk rahat yolculuk yapabilmek vs.

Örneğin direksiyonu olmayan bir araca bindiğinizi varsayın, ne kadar rahat olursunuz.

Kırılması gereken eşikler var onlar kırılmadan zor bu işler.

Bu arada aracın hızı 65 km.

Çok karanlık, olmaması gereken bir karanlık hatta.

içerisinde insan olsa belki o karanlıkta yayayı fark etmez insan gözü ama otonom araç yapıyorsun büyük yatırımlar vb. yola çıkan bir yayayı veya yola atlayan bir hayvanı filan daha öncesinden fark edebilmesi gerekmez mi? Görüş mesafesinin, karanlıkta seçiciliğin vs. üst düzey olması mümkün değil midir?

Üst Alt