Uefa 2011 Ülke Sıralaması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Uefa 2011 Ülke Sıralaması

Imageshack - 23089663.png

23089663.png

Türkiye şu anda Avrupa'da 10. sırada. Son beş senede ülke olarak sırasıyla 6.100, 9.750, 7.000, 7.600 ve 4.600 puan almışız. Toplam 35.050 puanımız var.

Yukarıda tek yetişebileceğimiz ülke olan Hollanda'nın 40.129 puanı ve kupalara devam eden 2 takımı var. Bunun anlamı önümüzdeki sene çok başarılı olmazsak 10.’luktan yukarısı imkânsız gibi gözüküyor. Aşağımızda bizi tehdit eden tek ülke 34.166 puanlı Yunanistan.

Önümüzdeki sene 2006–2007 yılında aldığımız puanlar sıfırlanacak ve şu anda 2012 yılı için 11.’liğe düşmüş durumdayız.

Önümüzdeki sene rakiplerimiz olan Hollanda ve Yunanistan takımlarını önümüzdeki yıl bir de bu gözle izlememiz lazım.

Saygılarımla...

Kaynak: İstatistikler internetten; yorumlar beynimden!

Cevap: Uefa 2011 Ülke Sıralaması

evet 9.olursak ŞL ye 2 AL ye 4 takım gönderiyoruz.

bize göre degil bence, en iyisi 5 takimla gitmek.

bizim anadolu takimlar elenir nede olsa ön elemelerde, sonra hatta isimiz daha zor olur, avrupada 2 en fazla 3 büyük takimimiz kalir ve onlarin topladigi puanlar 6 bölünür, yani daha zor olur puan toplamak.

(su anda 4 de bölünüyor)

bu arada üsteki sorumu cevaplayacak biri yok mu

üstüne bir soru daha soruyorum

romanya tam bilmiyorum 22 mi , 23 falan siralamada, ama avrupaya 6 takim göndermisler bu sene, ne is?

gecen sene 14 idi, bu sene 22. ama avrupaya 6 takim gönderiyor kac yildir

bize göre degil bence, en iyisi 5 takimla gitmek.

bizim anadolu takimlar elenir nede olsa ön elemelerde, sonra hatta isimiz daha zor olur, avrupada 2 en fazla 3 büyük takimimiz kalir ve onlarin topladigi puanlar 6 bölünür, yani daha zor olur puan toplamak.

(su anda 4 de bölünüyor)

bu arada üsteki sorumu cevaplayacak biri yok mu

üstüne bir soru daha soruyorum

romanya tam bilmiyorum 22 mi , 23 falan siralamada, ama avrupaya 6 takim göndermisler bu sene, ne is?

gecen sene 14 idi, bu sene 22. ama avrupaya 6 takim gönderiyor kac yildir

Romanya ile o civarlardaki ülkelerin puanları birbirine cok yakınmış.bu sene 8 sıra düşmüşler normal bişey bu ama 5 takım yerine 6 takım gönderilmiş bi tek onu anlayamadım.galiba fb yi attılar ya bilbao yu aldılar AL yede roman takımını almış olabilirler.

Romanya ile o civarlardaki ülkelerin puanları birbirine cok yakınmış.bu sene 8 sıra düşmüşler normal bişey bu ama 5 takım yerine 6 takım gönderilmiş bi tek onu anlayamadım.galiba fb yi attılar ya bilbao yu aldılar AL yede roman takımını almış olabilirler.

yok alakasi yok

diyorum ya, 2 yildir 6 olmamasi lazim romanyanin avrupaya yolladigi takimlarin sayisi ama iki yildir, yani hala 6 takim gönderiyorlar, 3 sene önce 8. idi romanya, ama 2 yildir inanilmaz düsüste ve su anda 22. olmus durumda ama hala, yani dedigim gibi 2 yildir hala 6 takim gönderiyorlar.

gecen sene 9. olan hollanda 5 takim gönderiyor

feneriny erine ts yukseldi, bilbao mac oynamadan turu gecti,y ani feneriny erine baska bir takim alinmadi.

sion avrupa liginden cikarildi, yerine celtik gecti.

yunan takimi cikarildi, yerine hangi ulke hatirlamiyorum takim almislardi, parise karsi elendi o takim zaten.

bende anlayamadım bu işte bi iş var gerçekten 6 takım göndermişler 4ü grublara kalmış

Üst Alt