Avrupa Ligi'nde Diğer Maçlar - Sayfa 123 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Akhisar'a bak be.Çöldeki vaha gibi parıldıyor.

50df0ac35e.png

Herkes CL falan diye sacmaliyor da hoca 2. defa UEFA kazanmayi dusunuyor bence

CL ne yawwww, 20 yillik yapilanmayla belki

UEL'de kazanılacak kupada en büyük ödül CL'ye katılmaktır. Bu kural sanırım 3-4 senedir var ve son 2 senedir ManU ve Arsenal sırf bu "ödül" için zorladı bu kupayı.

ManU başardı ama Arsenal yapamadı. Bu kural yüzünden artık 5 büyük lig dışına çıkması da zor bence. Ligde CL şansı kalmayan bu kupayı zorluyor.

UEL'de kazanılacak kupada en büyük ödül CL'ye katılmaktır. Bu kural sanırım 3-4 senedir var ve son 2 senedir ManU ve Arsenal sırf bu "ödül" için zorladı bu kupayı.

ManU başardı ama Arsenal yapamadı. Bu kural yüzünden artık 5 büyük lig dışına çıkması da zor bence. Ligde CL şansı kalmayan bu kupayı zorluyor.

Evet kalite olarak da cok artti almasi iyice zorlasti ama yine de surekli sampiyon olursak 3 yil sonra alinabilecegini dusunuyorum

Evet kalite olarak da cok artti almasi iyice zorlasti ama yine de surekli sampiyon olursak 3 yil sonra alinabilecegini dusunuyorum

Valla eskiden bende 2.kupa istiyordum ama artık vazgeçtim. Prestiji oldukça düşük. CL pastası acayip büyüdü ve burası fazla küçük kaldı. Bu kupanın gelirleri artmadıkça bu prestij her geçen yıl düşecek.

Yani hayir demezsin diye dusunuyorum CL hep EL'nin fersah fersah otesinde olmus zaten

Ya elbette Avrupa kupasına kim hayır diyebilir ama ortada belli gerçekler var. Marsilya-Atletico final oynadı ama kaç kişi hatırlıyordur? Çok az.

Ancak ŞL çeyrek final Roma-Barça ve Real-Juve maçlarını hemen herkes hatırlıyordur. İzlenme oranından,maddi gelirine her şey düşük.

UEFA bunu önlemek yerine CL'nin cazibesi daha fazla arttırıp UEL'nin cazibesini düşürüyor.

Bu kupada şampiyon olmadıkça hiç bir şekilde önemi yok bence. Final oynamak dahil.

Beşiktaş diyelim ki finale kadar giderse bu sene tam 21 maç yapmış olacak. Bu aşırı fazla bir rakam. Takım sayısı düşmeli.

Günün açık ara en ilginç maçı; Dinamo Brest-Atromitos maçı. 70.dakikada Brest 4-0 öne geçiyor ama ardından son 15 dakika Atromitos 3 gol bulup maçı 4-3'e getiriyor. Böylece 70.dakikada bitmiş gibi gözüken tur bir anda eşitlendi.

Onun dışında Atalanta-Sarajevo maçı da büyük sürprizle bitti. Son yılların İtalya'da flaş takımı Atalanta evinde 2-0 öne geçmesine rağmen Bosna ekibi ile 2-2 berabere kaldı.

Dünün haberi ama olsun.. Ermenistan takımı Pyunik dün Tobol'u geçerek Avrupa'da 3.ön eleme turuna kadar çıkan ilk Ermeni takımı olmuş.

Üst Alt