1620655678998.png

UEFA’dan beklenen Avrupa Süper Ligi yaptırımları geldi. 12 kulübün ortak bir bildiri sonucunda açıkladığı ama daha sonra kulüplerin ayrıldığını açıklamasının ardından kağıt üzerinde kalan Avrupa Süper Ligi projesi için 9 kulübe ceza geldi.

Arsenal, AC Milan, Chelsea, Atletico Madrid, Inter, Liverpool, Manchester City, Manchester United ve Tottenham Hotspur olmak üzere 9 takımın yeni bir sezondaki UEFA kulüp organizasyonlarındaki gelirlerinin %5’ine el koyulacak.

Bununla birlikte bu kulüpler çocuklar ve gençlerin futbola katılımını arttırmak adına toplam 15 milyon Euro bağış yapacak. Ayrıca bu 9 kulüp önümüzdeki yıllarda UEFA’nın tanımadığı farklı bir organizasyonda oynamak için tekrar adım atarlarsa kulüp başına 100 milyon Euro ve Kulüp Taahhüt Beyannamesinde yer alan herhangi bir taahhüdü ihlal ederse ek olarak 50 milyon Euro ceza ödeyecek.

Ayrıca projeden ayrılmayan Juventus, Barcelona ile Real Madrid için disiplin sürecinin başlatıldığı açıklandı.
 
superlig.png

UEFA, Avrupa Süper Ligi'nden ayrılmayan Real Madrid, Barcelona ve Juventus için disiplin soruşturması başlattı.

Öte yandan kurum, Avrupa Süper Ligi'nden ayrıldığını açıklayan ve özür dileyen diğer 9 kurucu kulüp olan Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham, Atletico Madrid, Inter, Milan'ın ise tekrar UEFA organizasyonlarına dahil edildiğini açıkladı.

beIN
 
Üst Alt