aleksander-ceferin-12-kulup-ihanetin-bedelini-odeyecek-1-3KUH9I56.jpg_118111174_super_league_x2_640_turkish-nc.png


UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Fransa'nın So Foot dergisine röportaj verdi. Avrupa Süper Ligi'ni kurmaya çalışan ancak başaramayan 12 kulüp hakkında sert ifadeler kullandı.

"ARTIK AGNELLI DİYE BİR ADAM YOK"

"Bu ihanette yer alan insanları üçe ayırdım. İlkine Andre Agnelli'yi koydum. Bu tamamen kişisel. Bana göre artık Andrea Agnelli diye bir adam yok! Dost olduğumuzu sanıyordum ama son dakikaya kadar bana yalanlar söyledi. 'Endişelenecek bir şey yok' dedi. Bana yeminler ederken Avrupa Süper Ligi belgelerini çoktan imzalamış.

İkinci kategoriye, bana yakın olduğunu düşündüğüm bir grup başkanı koydum. Ne yapmayı planladıklarını önceden söylemediler. Onları suçlamıyorum ama onlar da bu ihanetlerinin bedelini ödeyecekler. Bu turnuva sayesinde, tüm bu başkanlar kendilerini Avrupa futbolunun zirvesinde değişmez bir yere koyacaklarını sandılar. İlk düşünceleri kendi liglerinde oynamak ama UEFA'dan ayrılmaktı. Önce böyle gidecekler, ardından Avrupa Süper Ligi'ni hafta sonu oynamak için kendi liglerini zorlayacaklar ve ikinci planda bırakacaklardı."

"NASIL BİR BOKUN İÇİNDESİNİZ FARK ETTİNİZ Mİ?"
"Bu olaydan vazgeçtiklerinde onlara, 'Nasıl bir bokun içinde yuvarlandığınızı fark etmediniz mi?" dedim. Demek istediğim, tüm bu kulüplerin toplayabileceği tüm para... Bunların hepsinin yaşanması da iyi bir şey. Çünkü sürekli savurdukları havadaki tehdidin boş olduğunu gördüler. Şimdi bu kulüplerle dayanışma mekanizması inşa etmek daha kolay olacak. Zor bir mücadele verdik. Çılgın bir şekilde geçen 48 saatti.

Şimdi çok açık bir şey var, tekrar denemeye kalkışmayacaklar. Önümüzdeki 10-15 yıl için bu denemeleri iyi oldu. Olmasaydı asla bilemezdik. 15 yıl sonra ise ben artık futbolda olmayacağım zaten."
 
Bu kulüpleri şımartan sizin aptal politikalarınız zaten. İngiliz , İspanyol liglerinin 4. 5.lerini ismi Şampiyonlar Ligi olan turnuvaya sokarsanız o takım da ağırlığına bakmadan böyle işlere girer. Turnuvanın bütün kimyası bozuldu , tekrara düştü. Şampiyonlar Ligi liglerinde şampiyon olan takımların hakkı olmalı ki 90larda öyleydi.
 
Bana çene yapma, bana para ver CAFER!
10m luk transferler yaparken 1m luk transfer yapamaz olduk CAFER! Bize para ver.
 
Üst Alt