UEFA Başkanı Ceferin'den Kulüplere FFP Uyarısı


maxresdefault.jpg

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, yaz transfer döneminde Finansal Fair Play'e (FFP) uymayan kulüplere çok ağır cezalar verileceği konusunda uyarıda bulundu.


Fransız basınına konuşan Ceferin, son dönemlerde yüksek bonservis bedelleri karşılığında yapılan transferlere işaret ederek, "Kulüplerin kurallara saygı duymasını bekliyoruz. Amacımız onlara yardımcı olmak. FFP konusunda kulüplere sürekli tavsiyeler veriyoruz. Bunlara uymamak konusunda ısrar ederlerse, çok ağır cezalar vereceğiz." ifadelerini kullandı.
"Bu uyarım sadece PSG'ye değil, Avrupa'daki tüm kulüplere''
Paris Saint-Germain'in (PSG) Brezilyalı futbolcu Neymar'ı transfer etmesine de değinen Başkan Ceferin, "Bu uyarım, sadece PSG'ye değil, Avrupa'daki tüm kulüplere. Transfer dönemi henüz kapanmadı ve tüm eylemleri dikkatle takip ediyoruz. Bu konuda ciddi çalışmalarımız var. Şu anda kulüp adı veremem ama bu konuda çok titiz davranıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
Yaz transfer sezonunda PSG, 222 milyon euroluk rekor bonservis bedeli karşılığında Barcelona'dan Neymar'ı kadrosuna katmıştı. Barcelona ise ikinci transfer rekorunu kırarak Alman ekibi Borussia Dortmund'dan Ousmane Dembele'yi 105 milyon euro bonservis bedeli ve başarıya bağlı primler karşılığında renklerine bağlamıştı.
UEFA, FFP kurallarına uymadığı gerekçesiyle 4 yıl önce PSG'ye kadro ve transfer bütçesi kısıtlamaları gibi cezalar vermişti.


Kaynak : UEFA Başkanı Ceferin'den kuluplere FFP uyarısı - Futbol - Eurosport
 
Bu Ceferin sayesinde Spartak 1. torba da yer alıyor. Uefa Başkanına yalakalık olsun diye Avrupa'da adını ve sanını duymadığımız Spartak Şampiyonlar Liginde birinci torbada yer alıyor.
 
Lan madem o kadar adilsiniz atın Psg ile City'i Avrupa kupalarından, 2 yıl da transfer yasağı cezası verin olsun bitsin. Yapamıyorsan kaldıracaksın bu kuralı ya da esneteceksin. Güçleri sadece bizim gibi kulüplere yetiyor heriflerin.
 
yüefa real madrid bayern gibi kulüplere alternatif çıkmasını engellemek makasın kapanmasını önlemek ve küçük takımların küçük kalmasını sağlamak için bu ffp yi ortaya atmıştır.
 
Üst Alt