UEFA Cezamızı Açıkladı! - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Cezamızı Açıkladı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Özetliyorum.

Seneye 20 milyon Euro, sonraki sene 10 milyon Euro zarar edebiliriz. Takip eden sene zarar etmememiz gerekiyor. Borçların sıfırlanması gibi bir zorunluluk yok, ilk çeviri hatalı.

2021/2022 sezonuna kadar (şartlara uyarsak bu sezon hariç) sattığımız kadar bonservis ödeyebiliriz.

Diğerleri açık zaten. Kısacası bonservisli oyuncu almamız çok zor gözüküyor. Zarar etmemeyi becerebilir miyiz göreceğiz. Hem iyi kadro tutup hem bu şartlara uymamız kolay olmayacak.

Men etseler 30-40m'lik gelirden olacaktık. Daha mı iyi bir daha düşünün. Yangın yapmaya gerek yok. Bu kadar rezil yönetilip men yememiş olmamız büyük başarı. Yönetim ve hoca ile en az 3 sene önümüz açık. Ligin en büyük favorisiyiz. Ligde düzenli şampiyonluklar ve en kötü ikinciliklerle bu işi rahat kotarırız.

SM-G930F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

İşte bizim sorunumuz o. 2. olamıyoruz biz. Ya şampiyonluk ya ilk 3 dışı. 2 bile değil.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Ceviri yok diyenler olmus, bilmiyorum arada var miydi ama ben de asagida cevirdim. Hizli yapmaya calistim ve hukukcu degilim. Yine ustunden gececegim ama varsa gozunuze takilanlar yazin duzeltiyim.

Galatasaray SK

• The settlement agreement covers the sporting seasons 2018/19, 2019/20, 2020/21 and 2021/22.
-----Anlasma 2018/19, 2019/20, 2020/21 ve 2021/22 sezonlarini icerir.

• Galatasaray undertakes to reach full break-even compliance by monitoring period 2021/22 (i.e. reporting periods ending in 2019, 2020 and 2021).
Galatasaray 2021-2022 sezonun sonunda kar-zarar oranini sifira indirmekle yukumludur.

• Galatasaray agrees to report a maximum break-even deficit as reported in its forecast for the financial year ending in 2018, €20m in financial year ending in 2019 and €10m for the financial year ending in 2020.
-----Galatasaray kar-zarar acigini 2018 mali yilinin sonunda ongordugu sekilde (burada miktar belirtmiyor), 2019 mali yili sonunda max €20m, ve 2020 mali yili sonunda max €10m olacak sekilde raporlamayi kabul etmistir.

• Galatasaray agrees that, for the financial year ending in 2019 and for the financial year ending in 2020, the employee benefit expenses to revenue ratio, amortisation of player registrations and net bank debt level are restricted.
-----Galatasaray kabul etmektedir ki, 2019 ve 2020 mali yillari icin; calisan haklari giderlerinin gelire orani, oyuncu kayitlarinin amortismanlari, ve net banka borcu sinirlandirilmistir.

• Galatasaray agrees to pay a total amount up to €15m, which will be withheld from any revenues it earns from participating in UEFA competitions commencing in season 2017/18. Of this amount, €6m shall be paid in full, irrespective of any early exit from the settlement regime. Payment of the remaining €9m is conditional and may be withheld in certain circumstances depending on the club's compliance with the operational and financial measures imposed in the settlement agreement.
-----Galatasaray 2017/2018 sezonunda UEFA organizasyonlarina katilimlarindan dolayi elde edecekleri gelirden toplam €15m odemeyi kabul etmistir. Bu miktarin €6m'u erken elenme durumunda dahi odenecektir. Geri kalan €9m sartlara baglidir ve kulubun operasyonel ve mali sureclerdeki uyumuna gore geri cekilebilir.

Galatasaray accepts that it will be subject to a limitation on the number of players that it may include on the A list for the purposes of participation in UEFA competitions. Specifically, for seasons 2018/19 to 2021/22, Galatasaray may only register a maximum of 21 players on the A list, instead of the potential maximum of 25 as foreseen in the relevant competition regulations. Such restriction will be lifted (for season 2019/20 to 22 players, for season 2020/21 to 23 players and for season 2021/22 to 25 players) if the club fulfils the operational and financial measures agreed with the CFCB Investigatory Chamber.
-----Galatasaray UEFA organizasyonlarina katilacak A listesinde kisitlamalar yapilacagini kabul etmistir. 2018/2019'dan 2021/2022'ye kadar olan sezonlarda Galatasaray 25 oyuncu yerine sadece 21 oyuncu secebilir. Eger kulubun operasyonel ve mali sureclerdeki uyumuna gore bu kisitlama kademeli olarak kaldirilacaktir. Oyle ki, 2019/20 icin 22 oyuncu, 2020/21 icin 23 oyuncu ve 2021/22 icin 25 oyuncu.

Galatasaray accepts, for the duration of the settlement agreement, a calculated limitation on the number of new registrations it may include within its A list for the purposes of participation in UEFA competitions. This calculation is based on the club's net transfer position in each respective registration period covered by the agreement. Such restriction will be lifted for season 2021/22 if the club fulfils the operational and financial measures agreed with the CFCB Investigatory Chamber.
-----Galatasaray anlasma suresinde katilacagi UEFA organizasyonlarinda A listesi kayitlarinda bir hesaplanmis kisitlama yapilacagini kabl eder. Bu hesaplama, anlasma suresince, kulubun her bir transfer donemindeki transfer pozisyonuna gore belirlenecektir. Eger kulup yukumluluklerini yerine getirirse bu kisitlama 2021/22 sezonunda kaldirilacaktir.

Şimdi 1 soru soruyorum.
Al sat cezası geldi fakat biz kimseyi satmadan mesela Trezeguet-Nago vs vs 20 milyon euro verdik.Fakat buna rağmen sene sonunda 20 milyon euro kar edersek ne olur?UEFA sattığın kadar al diyor ve sene sonunda en fazla -20 milyon euro zarar edersin diyor.Biz satmadan 20 milyon harcamamıza rağmen legal yollarla 20 milyon da kar ediyoruz.Bir yaptırım olur mu?Veyahut daha transfer etmeden bizi durdururlar mı?

Şimdi 1 soru soruyorum.
Al sat cezası geldi fakat biz kimseyi satmadan mesela Trezeguet-Nago vs vs 20 milyon euro verdik.Fakat buna rağmen sene sonunda 20 milyon euro kar edersek ne olur?UEFA sattığın kadar al diyor ve sene sonunda en fazla -20 milyon euro zarar edersin diyor.Biz satmadan 20 milyon harcamamıza rağmen legal yollarla 20 milyon da kar ediyoruz.Bir yaptırım olur mu?Veyahut daha transfer etmeden bizi durdururlar mı?

Sadece muhtemelen soyluyorum , kurallari ihlal etmis oluruz , fakat yaptirimlar artmaz , devam eder anlasma , benim yorumum sadece

Ama satip almasak bile , eger o zarar miktarini tutturamazsak biteriz

Dursun denen şarlatanın yüzünden bu hallere düştü kulüp. Ama böyle bir tokatta şarttı açıkçası. Yıllardır Tarık gibi sürüngenlere, Selçuk gibi paragözlere kontratlarında para yağdırıyorduk şimdi bir nebze bunun önüne geçebiliriz belki. Sadece yerliler değil tabiiki Avrupa'da hiç bir kulübün vermeyeceği maaşları biz yabancılara ödüyorduk. Feghouli'ye, Belhanda'ya hatta Gomis ve Muslera'ya hiç bir Avrupalı kulüp bu paraları vermez. Mecbur bazıları satılacak, geri kalanlarda maaşları düşürecek.

Beklenen cezalar gelmiş,hatta maaş sınırlaması da bekleniyordu,o yok neyse ki.Artık akıllı transfer yapma zorunluluğumuz var.Zor 3-4 yıl bizi bekliyor ancak bu şartlara uyar ve aynı zamanda sportif olarak başarılı olursak önümüz açılır.Daha satılan arazilerden gelecek paralarda var sonuçta.

İşte bizim sorunumuz o. 2. olamıyoruz biz. Ya şampiyonluk ya ilk 3 dışı. 2 bile değil.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Kötü yönetim en büyük sebebidir bunun. Son 10 yıldaki fiyasko dönemlere bakalım. İlk 3'e bile giremediğimiz sezonlar Adnan Polat ve Dursun Özbek dönemi. Dursun Özbek yönetiminde eldeki avuçtakini de sattık hatta. Bu yönetim ve hoca ile aynı fiyasko yaşanmaz.

SM-G930F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Dursun denen şarlatanın yüzünden bu hallere düştü kulüp. Ama böyle bir tokatta şarttı açıkçası. Yıllardır Tarık gibi sürüngenlere, Selçuk gibi paragözlere kontratlarında para yağdırıyorduk şimdi bir nebze bunun önüne geçebiliriz belki. Sadece yerliler değil tabiiki Avrupa'da hiç bir kulübün vermeyeceği maaşları biz yabancılara ödüyorduk. Feghouli'ye, Belhanda'ya hatta Gomis ve Muslera'ya hiç bir Avrupalı kulüp bu paraları vermez. Mecbur bazıları satılacak, geri kalanlarda maaşları düşürecek.
En zoru o işte. Kontrat yaptığın adam maaşını düşürmek zorunda değil. Bırak yabancıyı, Selçuk-Tarık-Endoğan bile takır takır alıyor, sözleşmelerinde yazan rakamları; gönder gönderebilirsen...

Al–sat maddesindeki serbest oyuncular kısmı bu madde için geçerli değil diyor. Fakat serbest oyunculara verilen imza parası filan zarara giriyor mu acaba

Vay ananı avradını seveyim ben senin yüefa bu nedir ulan allahsız, Galatasaray tarihinde 15 milyon euro ödenmiş futbolcu bonservisi yok sana mı ödeyecez allahın mafyası ya? Bu ne biçim ne ahmakça bir ceza ya, bir öğretmen öğrencisine diyor ki senin matematiğin zayıf o yüzden önümüzdeki matematik sınavlarında sen -15 puanla başlayacaksın ona göre çalış ulan ne güzel bir motivasyondur bu, gerçekten acayip tilt oldum. Bizim almamız gereken cezalar sattığın kadar al, maaş sınırı olmalıydı.

Ulan Galatasarayın parasını ya komisyoncular çalıyor ya da uefa çalıyor ne anladım ki ben bu işten?

Fener gibi yapmamız lazım artık. Mutlaka yönetimde araplarla iş yapan vardır. Belhanda ve Feghouli’yi 20şerden araplara satıp 3-4 milyona yeni Garry’ler bulmalıyız.

Geçen yıl maliyeti yüksek futbolcular transfer edildikçe coşuyordu burada hemen herkes. Başarılı olmasını benim de çok istediğim Tudor yere göğe sığdırılamıyor, Cenk Ergün ''Monchi'' ilan ediliyor, Dursun bile ilk kez itibar görüyordu!...

''Riva veya Florya' da gömü mü bulduk?. Hep çok yüksek maliyetli oyuncularla bu çark döndürülemez, ihtiyaçlara göre işe yarar ucuz maliyetli, kaçırılmaması gereken adamlar var piyasada'' diye, Maicon-Belhanda transferlerine karşı çıkmış, bonservis free Andre Castro-Titi-Serdar Gürler (Yasin yerine)' i örnek vermiştim de dalga geçenler olmuştu. Aynı kişiler şimdi bu cezaya hiç zırlamasın...

Şu an kadroda Maicon-Belhanda yerine Titi-Castro olsun isterdim, keza sözleşme yenilemeye değer görülmeyen Yasin yerine de Serdar Gürler fena olmazdı hani, ki aradaki maliyet farkının bir kısmı ile bile eksik mevkiler tamamlanabilirdi. Bonservis ve yıllık ücretlerle kulübün nasıl rahat edebileceğini ben o zamandan düşünmüşüm, şimdi o dalgacılar da bir düşünsün bakalım. Durduk yere ''İsim fetişizmi'' demiyorum; F/P kriterini her şeyin üzerinde tutmak, her alanda elzemdir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt