UEFA Euro 2020 & UEFA Nations League - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Euro 2020 & UEFA Nations League

Evet Milli aralar çok gereksiz ama bu bizim için böyle. Mesela Dünya Kupası Futbolda en çok ilgi gören organisazyondur. Biz çok az katıldığımız için pek o heyecanı yaşayamıyoruz ama dünya kupası sırasında Almanları, İtalyanları falan görüyorum ve başka hiç bir organizasyon da o derece heyecan görmüyorum. Adamlar bildiğin her golde şehri inletiyorlar. Bizim Milyonluk dalavereciler sağolsun bizde artık Milli Takım ile ilgili hiç heyecan kalmadı.

Dogru onerme katilamadigimiz icin baska sebeplerle bahaneler uretiyoruz
2002 de patates tarlasinda radyoyu kirmistim mansiZin golunden sonra

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Turnuvanin esas onemi su . Eskiden eleme gruplari ve finallerdeki puanlar esas alinarak bir siralama yapilirdi ve gucluler hep tepede kalmayi basarirdi , sistem izin vermezdi dusmelerine

fakat simdi anladigim kadariyla , en azindan eurolara (dunya kupasina avrupadan katilimlari bilmiyorum henuz) katilma kategorileri bir adalet icinde gerceklesecek

simdi turkiye kotu bir eleme performansi sergiledi , dunya kupasinda da olmadigi icin puan alamayacak

ama buna ragmen uluslar liginde 4 maci iyi gecirip lider olabilirse A ligine girecek ve belki euro 2024 te birinci kategori takimi olabilecek

takimla daha yarismaci surecler sonucunda haklarini elde edecekler , tepedekiler de oynadiklari 4 mac kotu ise alt lige dusecek ismi ispanya da olsa almanya da olsa

buna ek olarak 24 takimin son 4 unun belirlenecegi play offlara 16 takim katilacagi icin , bizim gibi zaman zaman rezil performanslar sergileyen takimlar icin bile uluslar ligindeki basarilari sonucunda son bir sans taninacak

a grubunun sampiyonluk icin oynayacagi maclar ise sadece krema . Sukse ispati icin ciddi hazirlik maclari olarak gorebiliriz , bir devami yok onun cunku

''ROMANYA MAÇI 10 - 14 KASIM TARİHİNDE''

Kendi ülkesi Romanya ile hazırlık maçı ayarladıklarını da belirten Lucescu, ''Gelecek maçımız 10 veya 14 Kasım tarihlerinde Romanya ile olacak. Federasyon ile bunu da konuştuk ve kabul ettiler'' dedi.

''YENİ BAŞLANGIÇ''

Maç hakkında da konuşan Lucescu, ''İki takım da zor durumda. Umarım bu maç, iki ülke de yeni bir başlangıca ihtiyaç duyuyor'' şeklinde konuştu. Romanya'da oynanması planlanan maçın yeni yapılan Craiova Stadı'nda oynanması bekleniyor.

bir yandan A veya B kategorilerinde mücadele edip, ordaki iyi rakiplerin zaten euro 2020 elemelerinden dolayi katilim hakki kazanilmasindan ötürü hakkin sana gecmesi veya en azindan en iyi 4 takim arasinda yer alip o 4 takimdan en iyisi olup finallere katilmak...

ya da

C veya D kategorilerinde mücadele edip, nispeten zayif takimlar arasinda ilk 4'e girip (grup liderlerinden biri) sonra da nispeten daha kolay play off oynayip, o tek bileti alip, finallere katilmak...

sizce hangisi daha olasi? bence bizim gibi lesh milli takima sahip ülkeler C kategorisinde hatta D kategorisinde en üste oynamayi denemeliler. A ve B kategorisinde belki tonla takim zaten elemelerden finallere katilacak ama geri kalan takimlarin tamami bence türkiyeden yine üstündür.

Oradaki sistem su sekilde isliyor , biraz karmasik ama euro 2020 katilim gruplarindan 20 takim katildiginda A ve B liglerinden oldukca fazla sayida takim eksilecek

eksilenlerin yeri bos kalmayacak , alt ligdeki takimlar nations league deki basarilarina gore o bosluklari dolduracak

evet ben de C de olmayi basta yegledim ama su unutulmasin , C ve D den girdigin zaman euro 2020 grup kuralarinda alt kategoride kalacaksin

buradaki fark da sundan kaynakli , burada 12-12-15-16 takimli gruplar var ama euro 2020 kategorileri 10 grup olusturacak sekilde 6 ya bolunecek

orn turkiye 2 inci kategori veya 3 olacak . 1 e cikamaz 4 e dusemez

ama C liginde kotu sonuclar alirsan 4 uncuye de dusebilirsin

evet son 4 yer icin play off katilimi acisindan alt ligde olmak avantaj ama sadece her lig 1 adet takim verecek , 1 yer icin mucadele edeceksin

o yuzden euro 2020 katilim gruplarinda ust kategorilerde yer alip 20 takim arasina girmek icin cabalamak daha avantajli olabilir

A, B, C ve D kategorilerin herbirinden 1 tane takim euro finallerine katilacak;

dolayisiyla D ve C kategorilerden katilmak A ve B'ye göre pek tabi ki daha olasi ve kolay.

Bunu anlatmaya calisiyorum.

Oyle ama euro 2020 ye gruplardan katilanlar eksildigi zaman sen C de de olsan yukari cikacaksin ve yine rakiplerin normalde A-B de olan ama gruplardan katilamayanlar olacak

Üst Alt