UEFA Euro 2020 & UEFA Nations League - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Euro 2020 & UEFA Nations League

Takim sayisi neden arttirildi diyenlerdendim . Ama dusunuyorum , eger her sene veya hatta 2 senede bir Euro olsa bence de gereksizdi . Ama zaten 4 senede bir turnuva var ve avrupanin yaklasik 40% inin burada boy gostermesi hakkidir diye dusunuyorum . Iyi bir takimimiz varken letonya ve hirvatistana elenerek 2004 ve 2012 yi kacirdik . Ucu ucuna. Keza isvicreye elenerek ayni sekilde .

Bu yuzden 16 takimdan 24 e cikmasini sonralari destekler oldum . Ayrica 24 e cikmasi , turnuvada son maclari anlamsiz olmaktan cikariyor , cunku 6 grubun 4 tane ucuncusu de yola devam ediyor , bu da puanlamalar 2 mac sonunda 6-6-0-0 olan gruplarda bile son maclari formalite olmaktan cikariyor .. Biz bunun nimetini gormek uzereydik italya serefsizlik etmesine ragmen 80 kusuruncu dakikada irlanda gol atamasa

Uluslar ligine gelince . O da musbet bir gelisme . Cunku surekli hazirlik maci aliyoruz , takimlar begenilmiyor filan . Bu durumda herkes kendi ayarindaki takimlarla hazirlik maci yaparken , bir yandan da yaptiklarimiz kismen hazirlik kismen de onem arz eden maclar olacak

Bu rusya ve isvec maclari , 2020 gruplari kotu giderse son bir sans demek

farkli sehirlerde duzenlenmesine gelince , ilk ve son olacaktir . Ve ev sahibi takim olmamasi da direk katilim olmayacagi icin ulkelerin sanslarini arttiriyor

itiraz edilebilecek tek konu , asiri bir milli mac sayisi olacak , ama bir kismi hazirana kaydirildigi icin onun derdini futbolcular dusunsun , biz degil

ligler bitecek hemen arkasindan 2 ser milli mac olacak takvime gore (7 ve 10 haziranda)

Uluslar ligindeki ilk macimiz Rusya ile Trabzonda 7 Eylul 21:45 te

Biletler tff den satisa cikti , haberiniz olsun , ben aldim , gitmeyi dusunenler acele etsin pat diye bitebilir

Üst Alt