UEFA Euro 2024 Almanya'da! - Sayfa 30 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bazilarina katiliyorum bazilarina katilmiyorum , sike konusunda haklisin , ama u 20 konusuna katilamam cunku yore halki atiyorum avustralya hirvatistan macina gitmez , bu tip turnuvalarda eger organizasyon tarafsiz yerde ise , katilim 45-45% oranda taraflardan beklenir , yani 40 bin kisilik stadyumda 5 bin "oylesine gelen" kisi olmasi normaldir ve zaten organizasyonu alinca duzenlenen ulkenin degil , taraflarin seyircilerine satilir biletler

Simdi CL finaline cogunlukla finale kalan takimlarin seyircileri gelecek . Gibi

Guvenlik endiselerine katiliyorum . Ozellikle bireysel degil ama bu teror tehdidi onemli bir mesele

Alkole katilmiyorum , bir cok ulkede belirli bir saatten sonra icki satisi yapilmaz , saat 10 dan sonra icki icmek yasak degil , stokla ic , mekanda git ic .. almak yasak , ona da uyan pek yok

Bir ornek daha vereyim , 2 sene evvel 20 gun fransada kaldim ve 4-5 fan zone ve stadyum kenarina gittim . Bira iciyorum iciyorum sifir sarhosluk , sonra bir baktim ki alkolsuz biradan baska bir sey satilmiyor .. yani ulkeler onlemler aliyorlar . Ama amsterdamdaki redlight ya da sokaklarda sapitanlarin seviyesi elbette olmaz

Sunu soyluyorsan haklisin , buradaki bir organizasyonda benim fransada gordugum rahatlik olmayacaktir

Izmirde stadyum yok , verilemezdi adaylik dosyasina , ileride de verilmesi zor cunku cok dusuk kapasiteli 2 stadyum yapiliyor , neden stadyumlarin geciktigi veya yapilmadigi biraz siyasi biraz da oralarin kulup takimlarinin super ligden uzak kalmasi bayadir (kocaeli bu verdigim ornege uymuyor mesela)

Otel , ulasim ve guvenlik asil sebepler

Yazmistim . Kalifiye otel kapasitemiz cok dusuk , yatak sayisi yetmez , kalite lazim

Sehirler arasi kitle tasimaciligi sorunlu , antalyadan trabzona , kocaeliden saga sola gidis zor

Uzar da uzar bu konu . Yani tamamen tarafsiz olunsa dahi almanya ile turkiye , almanya ile italya , almanya ile yunanistan yarissa almanlar kazanir , kazanmasi da futbola faydadir

Ayrica almanya musade edilsin de 36 senede bir organizasyon tekrarlasin

Sanki 5 kere aldi da 12 sene sonra 6 inciyi verdiler

UEFA Başkanı Ceferin oylama sabahı daha önce Türkiye'ye oy verecekleri yönünde görüş bildiren 5 icra kurulu üyesinin oylarını yaptığı kulislerle değiştirdi. (Milliyet)

TFF, bu yıl içinde yapılacak UEFA Başkanlığı seçiminde Caferin ismine karşı çıkmayacak ama hiçbir şekilde destekte de bulunmayacak. (Milliyet)

Palavra haberler . Yandas medya bunu pompaliyor . Bir kere bu haberin dogru olmasi icin 4+5

Yani EN AZ 9 kisi turkiye demis olmali . Su pozisyonda sirf 9-7 olsun diye 4+5 yapiyorlar

Fransadakinde de platini 1 kisiyi bir gece once degistirmisti cunku 7-6 bitmisti , o lazimdi

Bazilarina katiliyorum bazilarina katilmiyorum , sike konusunda haklisin , ama u 20 konusuna katilamam cunku yore halki atiyorum avustralya hirvatistan macina gitmez , bu tip turnuvalarda eger organizasyon tarafsiz yerde ise , katilim 45-45% oranda taraflardan beklenir , yani 40 bin kisilik stadyumda 5 bin "oylesine gelen" kisi olmasi normaldir ve zaten organizasyonu alinca duzenlenen ulkenin degil , taraflarin seyircilerine satilir biletler

Simdi CL finaline cogunlukla finale kalan takimlarin seyircileri gelecek . Gibi

Guvenlik endiselerine katiliyorum . Ozellikle bireysel degil ama bu teror tehdidi onemli bir mesele

Alkole katilmiyorum , bir cok ulkede belirli bir saatten sonra icki satisi yapilmaz , saat 10 dan sonra icki icmek yasak degil , stokla ic , mekanda git ic .. almak yasak , ona da uyan pek yok

Bir ornek daha vereyim , 2 sene evvel 20 gun fransada kaldim ve 4-5 fan zone ve stadyum kenarina gittim . Bira iciyorum iciyorum sifir sarhosluk , sonra bir baktim ki alkolsuz biradan baska bir sey satilmiyor .. yani ulkeler onlemler aliyorlar . Ama amsterdamdaki redlight ya da sokaklarda sapitanlarin seviyesi elbette olmaz

Sunu soyluyorsan haklisin , buradaki bir organizasyonda benim fransada gordugum rahatlik olmayacaktir

Izmirde stadyum yok , verilemezdi adaylik dosyasina , ileride de verilmesi zor cunku cok dusuk kapasiteli 2 stadyum yapiliyor , neden stadyumlarin geciktigi veya yapilmadigi biraz siyasi biraz da oralarin kulup takimlarinin super ligden uzak kalmasi bayadir (kocaeli bu verdigim ornege uymuyor mesela)

Otel , ulasim ve guvenlik asil sebepler

Yazmistim . Kalifiye otel kapasitemiz cok dusuk , yatak sayisi yetmez , kalite lazim

Sehirler arasi kitle tasimaciligi sorunlu , antalyadan trabzona , kocaeliden saga sola gidis zor

Uzar da uzar bu konu . Yani tamamen tarafsiz olunsa dahi almanya ile turkiye , almanya ile italya , almanya ile yunanistan yarissa almanlar kazanir , kazanmasi da futbola faydadir

Ayrica almanya musade edilsin de 36 senede bir organizasyon tekrarlasin

Sanki 5 kere aldi da 12 sene sonra 6 inciyi verdiler

İzmir’e yapılan stadyumların gecikmesi ve kapasitesi sorun zaten. Ülkenin en kalabalık şehirlerinden biri ve futbol kültürü var. Alt liglerde bile stadyumu dolan bir şehir. Yatırım yapılmaması tamamen belli sebeplerden.

En önemlisi yakın şehirler seçilmeliydi. Turistik yerler de olmalı. Oralarda otellerin durumu gayet iyi.

İzmir
Antalya
Adana
Mersin
İstanbul
Ankara
Bursa
Kocaeli
Eskişehir

Gibi yerler sorunu çözerdi belli ölçüde.

2006 Dünya Şampiyonası düzenlediler o da sonuçta yazar. UEFA risklere rağmen Katar’a verdiği fırsatı verebilirdi. Ama yukarıda özetlediğim sebepler bunu engelliyor.

garip yerleri katmaksizin istanbul antalya izmir 3geninde yapsalar belki sans olabilirdi
trabzon antep konya zaten olum 3geni gibi

Katar in altyapisini ve spor fasilitelerini nasil bir hiz ve programla insa ettigini izlemiyor musunuz ? Adamlarin tum stadyumlarin arasi ne kadar cekiyor karayolu ile

Sen antalyadan trabzona modern bir trenle insanlari 4-5 saatte hangi yilda tasiyabileceksin ? 2035 ?

Yakin yerlerdeki stadyumlar bir care olabilirdi ama o zaman bati turkiyeye verilmis gibi bir durum olurdu , onca stad yapilmisken dogu ve orta kesimleri dislamak olmazdi

Izmire gelince . Izmirdeki kuluplerin hic bir zaman buyuk bir stadi olmadi ki , baska amacla yapilmis bir ataturk stadi 4 buyukler gelince yukunu alirdi o kadar

Izmirin buyuk bir stada kavusmasi icin o kapasitenin hakkini verecek bir takima ihtiyaci var

Dunya kupasi , formula , yahut olimpiyatlar ... hepsi farkli

Fifa 2006 yi verdikten sonra 2008 bile almanyaya verilebilir

Tamamen bagimsiz kurumlar organizasyon duzenleme konusunda bunlar

Bizim eger olur da A ligine cikabilirsek , uluslar ligi finallerine de talip olmamiz guzel olabilir

İş yapma şekli eyyam ve gösterişe dayalı, varoş delikanlısı mantığıyla yönetilen bir ülke ve federasyondan daha iyisini beklemezdim zaten.

Adam gibi bir ajansa verseler, nemalanacakları bir yer yerine, çok daha iyi sonuçlar elde edilebilirdi. İşini düzgün yapmıyosun, işini düzgün yapanları kullanacak kadar bile becerikli değilsin, bedelini de her zamanki gibi biz ödüyoruz...

Her zaman liyakat sorunu olacak ancak ortak payda da buluşabilirsek aşarız. Sol iktidar başa gelse Vakko gibiler zengin olacak sağ iktidar da müteahhitler vs... kutuplaşmadan siyasi parti-başkan kim gelirse gelsin halkın bir bütün olduğu gücü göstermeliyiz.
Sol iktidara yakın olduğumu kim söyledi ki? Neyse, uzatmayalım iyi akşamlar diliyorum.

Almanya'nın klibi çok daha iyiydi bizim nusrete çok laf edilmiş nusret konusunda haklısıniz yani yine klibine nusreti koy ama en sonda uzun uzun et doğrarken ne alaka rahatsız etti beni de

Tanıtım filminin etkisi muhtemelen yüzde 5 civarlarındadır. Aday şehirlerin çoğundaki otel ve güvenlik sıkıntısı, her geçen gün kötüye giden ekonomi ve sosyo kültürel farklılıklar elbetteki daha etkilidir ama bu tanıtım filmi nedir Allah aşkına. 3 büyüklerin taraftar görüntüsüne, ligde oynamış ünlü yabancı futbolcuların gollerine falan ne gerek vardı acaba. Adamlar sadece Bayern Münih koyarak ezerlerdi bizi o mantıkla. Gerçi 2 tane Bayern efsanesi koymuşlar ama sonuçta bir senaryo dahilinde rol vermişler ve gerçekten Euro 2024 başladığında nasıl bir ortam olacağının fragmanını sunmuşlar. Biz ne yapmışız, hava alanı goygoyu, sanki dosyalarda incelenmemiş gibi stat isimleri, eski futbolcular, et kesen bir adam, milli takım görüntüleri vs. Koysana turnuva tarihi geldiğinde fan zonlarda yaşanacak renkliliklerden bir şeyler. Antalya stadının yakınlarında denize giren, güneşlenen farklı ülke taraftarlarını koy. Türk Telekom Arena'da maç oynanırken, Sultanahmet'te yaşanacak renk cümbüşünü koy. Trabzon'da yaylalarda beraber gezen Avrupalıları koy, Eskişehir Stadı'nın hemen yanındaki büyük parktaki şampiyona coşkusunu koy, onu yaşat, bize verirseniz bunlar gerçekleşecek dedirt ki adamlarda bir heyecan, bir heves oluşsun. İlla yemekle ilgili bir şey koyacaksan yabancıların dilinde olan "Turkish Raki" sloganına atıfta bulunup Antep yemekleri yanında rakı masalarını koy, yabancıların hayran olduğu dönere atfen Bursa İskender'ini koy, farklı değerlere saygı babında Konya'daki camilerle, İstanbul'daki kilise ve sinagogları birleştir. Kocaeli'nin sanayisine ve ekonomik katkısına vurgu yap.Nusret yerine Tarkan'ı ön plana çıkart. Turnuvada sadece futbolun değil, müziğin, sanatın da ön planda olacağını vurgula. Bunlar yapılsa çok da ahım şahım olmayan ama en azından turnuvayı göz önünde tutan Almanya videosundan daha çok etki yaratırdı. Bu haliyle perişanlık ve eziklik psikolojisi yaratmış resmen..

Üst Alt