UEFA FFP Verileri Sızdırıldı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA FFP Verileri Sızdırıldı!

Football Leaks'ten;

UEFA, PSG ve Manchester City ile gizli uzlaşma anlaşmaları imzaladı ve finansal fair play kurallarını çiğnemelerine göz yumdu. UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu, Türkiye ve Romanya gibi ülkelerdeki kulüpleri cezalandırma konusunda ise hiç tereddüt etmedi.

Football Leaks projesi kapsamında incelenen toplam 70 milyon elektronik belge, gazetecilik tarihinin en büyük veri sızıntısını oluşturuyor.

UEFA finansal kontrol kurulu, Katar Turizm Bakanlığı'nın PSG'ye 5 yıla yayılacak şekilde 700 milyon ile 1.125 milyar euro arasında bir sponsor ücreti vereceğini beyan ettiğini fark ediyor. Sponsorluk anlaşmasının gerçek değeri ise 3-5 milyon euro arası olarak gösteriliyor.

UEFA’nın araştırmasına göre bu sponsorluk anlaşmalarını finansal tablolardan çıkarınca gerçek durum ortaya çıkıyor: Bu kulüplerin milyonlarca euro bütçe açıkları var. UEFA yönetmeliğine göre kulüplerin gelir-gider tablolarında 5 milyon euro üzerinde açık olması yasak.

Bu büyüklükte bütçe açığı olan kulüplerin Şampiyonlar Ligi’nden men edilmesi gerekiyor ancak UEFA’nın finansal kontrol kurulu, kulüpler finansal doping yaptığında UEFA’nın koyduğu kuralları uygulamak yerine kulüplerle uzlaşmayı tercih ediyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu konuda her daim UEFA’yı savunup takım kayırmadıklarını söyleyen Sinan Bilgin bey konuya bekleniyor.

Gerçekten doğru ise ben şaşırmadım çünkü paranın olduğu her yerde pislik vardır.

Asıl şaşırdığım bu işlerden anladığını iddia eden, benimle bu konularda tartışmayın ben bu konularda otoriteyim, bana böyle kanıtı olmayan şeyler ile gelmeyin diyen kendini beğenmiş biri var bu forumda, asıl ben ona ve içinde yaşadığı dünyadan bir haber haline şaşırıyorum.

Cas sürecinde bunu lehimize kullanabilirmiyiz sizce mehmet bey? Bu belgeleri kullanmamiz Ueafa ile olan iliskilerimize zarar verir mi?

Cas sürecinde bunu lehimize kullanabilirmiyiz sizce mehmet bey? Bu belgeleri kullanmamiz Ueafa ile olan iliskilerimize zarar verir mi?

İzin alınmadan sızdırılmış belgeler kullanılabilir mi bilmiyorum. Onu bu işlerden anlayan bir hukukçuya sormak lazım.

Böyle bir sızıntı yaşanacağı belli idi. PSG ve M.City piyasanın içine edince diğer kulüpler illa ki bir hareket tarzı belirleyeceklerdi. Muhtemelen FFP denilen zımbırtı seneye ortadan kalkar. Sana mı kalmış ulan benim mali durumum ?

Bu ffp sadece bize mi vuruyor psg,city gibi takımlara işlemiyor mu diyorduk haklı olduğumuz kanıtlandı böylece şerefsizsin uefa

fenerin şike yaptığı nasıl ortaya çıkmadan önce bilinen bişeydiyse bu durum da aynı. herkes psg ve city nin o manyak transfer harcamalarına rağmen neden ceza almadığını çok iyi biliyordu.

real e dokunmayıp barcaya 6 ay yasak verilmesi de zaten arda yıldızının barcaya gelişini geciktirip real in yolunu açık tutmaktı zaten.
a295.gif

Football Leaks'ten;

UEFA, PSG ve Manchester City ile gizli uzlaşma anlaşmaları imzaladı ve finansal fair play kurallarını çiğnemelerine göz yumdu. UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu, Türkiye ve Romanya gibi ülkelerdeki kulüpleri cezalandırma konusunda ise hiç tereddüt etmedi.

Football Leaks projesi kapsamında incelenen toplam 70 milyon elektronik belge, gazetecilik tarihinin en büyük veri sızıntısını oluşturuyor.

UEFA finansal kontrol kurulu, Katar Turizm Bakanlığı'nın PSG'ye 5 yıla yayılacak şekilde 700 milyon ile 1.125 milyar euro arasında bir sponsor ücreti vereceğini beyan ettiğini fark ediyor. Sponsorluk anlaşmasının gerçek değeri ise 3-5 milyon euro arası olarak gösteriliyor.

UEFA’nın araştırmasına göre bu sponsorluk anlaşmalarını finansal tablolardan çıkarınca gerçek durum ortaya çıkıyor: Bu kulüplerin milyonlarca euro bütçe açıkları var. UEFA yönetmeliğine göre kulüplerin gelir-gider tablolarında 5 milyon euro üzerinde açık olması yasak.

Bu büyüklükte bütçe açığı olan kulüplerin Şampiyonlar Ligi’nden men edilmesi gerekiyor ancak UEFA’nın finansal kontrol kurulu, kulüpler finansal doping yaptığında UEFA’nın koyduğu kuralları uygulamak yerine kulüplerle uzlaşmayı tercih ediyor.

Bunlar hep şizoluk alametlerini haklı çıkarma gayretleri için hafiyelik iştigâlleridir.
Sahte belgeleri yueyfadan çalınmış gibi gösterip; yueyfa gibi sütten çıkmış bi akkaşığa iftira atıyolar zannımca...
a301.gif

Üst Alt