UEFA Kararlarını Nasıl Okumalıyız? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Kararlarını Nasıl Okumalıyız?

Bunu ayri bir metin olarak yazmak istiyorum . O yuzden sifirdan konu actim. Oncelikle "direk ceza verilmez temlik olur" diyen ugur guzel renktasimiza "fine" kelimesinin tercumesiyle ,direkman para cezasi da gelebilecegini soylemistik , itiraz etmisti . Goruldugu gibi "her halukarda" 6 milyon euromuz gitti , hem de kaynaktan kesilecek

Para cezasi disindaki seyler cezadan ziyade kuluple oturarak konusularak varilan sonuclar , yani bizim kendimizi bu sekilde anlatmamiz ve taahhut vermemiz sonucu verilen kararlar

Oncelikle iyi mi kotu mu diye soran cok oluyor ? Benim yorumum ya herro ya merro tarzi olacak .. Eger kulup bu anlasmaya uyarsa , hem mali durumunu toparlar , hem de gecmiste cok yaptigi yanlisi bu kadar hafif sekilde atlatmis olur (cunku kurtulamayacagimiz tek konu 6 milyon euro gibi gorunuyor maddelerde , onun disindaki hersey sarta bagli)

6 milyon euro ceza bir ihtimal CAS a goturulebilir .

Diger yandan , maas kisitlamasi ve sattigin kadar al konusunun kombine edilmis hali uygulanmis . Burada herkes "oh be sattigin kadar al yok" , "neyse maas kisiti yok" diyorlar . Sadece bir noktada haklilar , ornegin bir adam alacaksin , oradan olusan kaybi ister oyuncu satarak , ister FFP de sayilan diger gelirlerle kapat , ister maasini dusur

Ya da mevcut kontratlarin maas limitini asacak diye bir derdin yok , cunku bir limit belirtilmemis , yine maas limitini asip , ama ornegin 2-3 oyuncu satarak bonservisle bunu kapatabilirsin

Gelelim kotu tarafa . Rakamlar inanilmaz dusuk. Yani bu kadar buyuk piyasada 20 milyon euro zarar etmek icin hemen hemen hic kimse almayip , bilakis satip , ek olarak maaslari azaltmak icin caba sarfetmemiz lazim

Yani bu kararlar asiri derecede el kol baglayici aslinda , sevinmeyin , yani "oh gomis i satmadan trezeguet i alabilecegiz" , veya "ee bu adam balotelli 5 de isterse verilecek" durumu yok

Bunu yaparsak "GSK failed to comply..." diye baslayan bir cumle ile , 4 seneyi de beklemeden , hem men ediliriz , hem de 9 milyon euro daha oderiz

Metinde cozemedigim tek detay , 20 milyon zarar konusuna hangi kalemlerin dahil oldugu , ornegin sponsor enjeksiyonu , sahsi para gibi konular daha baska metinlerde ana hatlariyla duzenlenmis olsa gerek .. 20 milyonu tutturmak icin neleri kistas alacagimiz onemli

21 kadro miktari anlasmaya uydukca 22-23 diye artacak

Acikcasi top artik yonetimde .. Seyirciye , zaman zaman TD ye direnip bu rakamlara sadik kalirlarsa , basarisiz da olsak gogus gerebilirlerse bu beladan 2022 de kurtuluruz ... Yok eger "bir yolu bulunur elbet" derlerse , 2022 degil , 2019 da daha ilk seneden kriterleri tutturamayip avrupadan engelleniriz

Saygilarimla

20 milyon zarar edebilirsin cezası zaten şu oluyor rentaşlar; kadrondaki maaş verdiğin personel ve oyuncularına 65 lerde verme 50 m euro civarı maaş ver yani maaşlarını kıs ayrıca transfer döneminde en fazla 3-4 milyon eksiye gir ama bunun yanında sponsorluklarından gelen paraları arttır kısacası yapmamız gereken 3-4 işlem bu ,madde şeklinde yazıyorum
1- maaş sınırını 50-55 m euro civarına düşür(vergileri dahil)
2-transferden en fazla 3-4 milyon euro eksiye gir
3-sponsorluklarından gelen parayı arttırıp klübe daha fazla para sok
4-forma ve stad gelirleri ile loca gelirlerini arttır

eğer bunları yapabilirsek 10 m bile zarar etmeyiz.

ayrıca her sene şampiyon olup LİG VE CL gelirlerini cukkalamalıyız

• Galatasaray agrees that, for the financial year ending in 2019 and for the financial year ending in 2020, the employee benefit expenses to revenue ratio, amortisation of player registrations and net bank debt level are restricted.

bunlar da maaslari kisitlayan seyler olsa gerek
?

bir oncekinde "The Turkish club has also been ordered to limit the overall aggregate cost of the employee benefits expenses of all its players in each of the next two reporting periods (i.e. the reporting period ending in 2016 and the reporting period ending in 2017)."
denmis bunda daha genel bir ifade var

eğer uefa ile görüşmelerde verilen cezayı CAS'a taşıyıp daha yumuşatabileceğimiz hususu görüşüldüyse yapılabilir yoksa yönetim bu cezayı taşımaz diye düşünüyorum Cas'a

Cas in karsi taraf da itiraz ederse cezayi degistirme (arttirma dahil) yetkisi de var

Bizdeki tahkim gibi , git nasilsa artmiyor sansini dene gibi degil orasi , ondan ikilemde kaldim

Cas in karsi taraf da itiraz ederse cezayi degistirme (arttirma dahil) yetkisi de var

Bizdeki tahkim gibi , git nasilsa artmiyor sansini dene gibi degil orasi , ondan ikilemde kaldim

o zaman hiç bir şekilde gitmemesi lazım yönetimin cas'a :D bu kadar kötü yönetilip son dönemde yapılan büyük mali girişler olmasaydı direk 2-3 yıl menlik bir tablo vardı sizinde bildiğiniz gibi bence iyi ceza aldık fener elenirse 6 m yi oradan çok rahat karşılarız fener elenir inşallah :D

Yönetim uefa ile etraflıca konuşmuştur , CAS'a falan taşıma olmaz , böyle bir hukuki açık varsa bile bizim yönetimin büzüğü yemez.

Bence senin düşündüğün kadar da sert değil durum.

Avrupa'da bir şekilde olmak gerekiyor sadece, kadroda da 18 oyuncu artı gençler şeklinde bir yapılanma lazım.

Bundan sonraki sözleşmelerde de maks maaş limiti 3 milyon euro olmalı, üstünün hele de bu kur şartlarında facia olduğunu söylemiştim.

Drogba 4 aldı diye neler denildi de euro 3ün altındaydı o zamanlar.

Burada yapilmasi gerekenleri , hosunuza gitmese de , KENDIMCE yazacagim

- Oncelikle basitlerden baslayalim , seyirci biletleri ,kombineleri bitirecek , o alindi bu alinmadi diye stadi ve kasayi bos birakmayacak
- Ikincisi kaprisli tavirlardan , "ama onlar aliyor ... bu adam kacmaz .. simdi al sonra 20 ye satarsin" vb faraziyelerden uzak durulacak
- Kulubun bugune dek hep cepten yiyip bu duruma geldigi kabullenilip , bundan sonra bir sure aci receteye razi olunacak
- Yonetim zaten 3 sene gorevde , populist davranip onceki yonetimlerin hatalarina dusmeyecek , zaten hic ffp olmasa da gecmis sezonun basindaki gibi bir transfer harekati mumkun degildi , simdi daha da dikkatli olunacak
- Bu kararlari uygulayabilmek icin gerekirse Gomis satilip kimse alinmayacak , gidip o yeteneksiz Eren le oynanacak , gerekirse rakami tuturmak icin hepimizin gitsin dedikleri ile maas dusurup kontrat uzatilacak . Rakamlarla oynamamizi saglayacak her yonteme ihtiyacimiz olabilir
- Kulubun personel , amator spor vb giderleri artik asla futboldan finanse edilmeyecek , bu sebeplerle olusan basketbol vb branslardaki komik butcelere katlanilacak , "kapatin su subeyi" gibi luzumsuz muhabbetlere girilmeyecek
- Maas butcesinde hemen hemen hic bir oyuncunun indirime gitmeyecegi dusunulurse , yeni alinanlarin sayica az ve kontrat ucret ve sureleri makul olacak , ve sozlesmesi bitenlerle ne olursa olsun vefa su bu gibi sebeplerle uzatma yapilmayacak , semih ,sabri ,selcuk ve terim diyaloglari artik hocanin da bu tip kaprislere girmemesi ile cozulecek , gitmesi gereken gidecek , hoca yerli takintisi yapmayacak , babadan kalma bu yontemi terk edecek , ama taraftar da her yerliye paragoz sekliyle bakip her ismi cikan yabanciya asik da olmayacak

Ana hatlari ile bu konulara dogru egilinip , biraz da futbol sansi ile bu "bence oldukca zor" hedefler tutturulabilir

Ama hareket alanimiz kisitli , cunku zaten yuklu sozlesmeler var ve uzun sure devam edecekler , bunlarda satis yapilamadikca transfer beklentisine girmek anlamsiz , cunku bu beklentiye girersek ve yonetime abanirsak , bu transferler gerceklesir , basarili da olabiliriz ama hedefler asla tutmaz ve yerel ligde basarili oldugumuzla kaliriz , ilk ve son kere men cezasindan yirttik ve 2022 yi beklemezler cunku monitorleme periyodlari senelik , yani 1 sene sonra anlasma iptal olur ve avrupadan yasagi yeriz

Ugur Güzel beyin konusu sanıp girdim ve büyük bir hayal kırıklığına uğradım. Ustaddan kapsamlı bir analiz bekliyoruz ki okuyup aydınlanalım.

Galatasaraylı iş adamlarının artık sponsor olması gerekir. Hem avrupada varız hem de bu zor zamanlarda destek olmak gerekir. Marka değerini tekrar yukarı taşımak lazım

Okuyorum:
Eren,
Tolga,
Selcuk,
Defolup gitmeli.
Hatta ve hatta eaek yukuyle para alan
Feghouli, belhanda, garry ve gomis guzel bonservisler kazandirilarak ugurlanmali.

Üst Alt