UEFA Şike Talimatnamesi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Şike Talimatnamesi

Cevap: UEFA Şike Talimatnamesi

Ingilizcesi burda:Library - Regulations – UEFA.com

Sözkonusu olan 2.05 ve 2.07 champions league ve europa league tüzüklerde bulunuyor gibi. Tam okumadim. Almancasini gözden gecirdim. Aksama tümünü okurum

Ben nerdeyse tümünü okudum ve bulamadım .Eğer bulursan paylaşırsan sevinirim.Ama hiç gözüme çarpmadı eğer son madde .

Uefa diciplinary regulation edition 2008 isimli disiplin talimatnamesinde şike teşvik primi konuları düzenlenmiş .Ama burdada söylediğin federasyonun cezalandırılması gibi birşey yok .Hatta tüm tüzüğü Türkçeye çevirip eklemeyi düşünüyorum.Kısaca göremedim ben senin söylediğin bölümü .Sen eklersen sevinirim .

Bu Is bitmis arkadaslar Düsme müsme yokmus..!! Az Önce Levent Bicakciyi TRT 3 de dinledim..

Levent Bicakci: "UEFA veyahut FiFA Ülke Federasyonlarinin Talimatnamelerine karisamaz ve karismiyor. 55. Madde degisir ise Düsme felan olmaz"

Tamam bitmis bu Lig...

Bu Is bitmis arkadaslar Düsme müsme yokmus..!! Az Önce Levent Bicakciyi TRT 3 de dinledim..

Levent Bicakci: "UEFA veyahut FiFA Ülke Federasyonlarinin Talimatnamelerine karisamaz ve karismiyor. 55. Madde degisir ise Düsme felan olmaz"

Tamam bitmis bu Lig...

Good Morning :coffee:

UEFA, istediği federasyona bulaşabilir, bu yetkisi var. Daha önce şikeye bu kadar tolerans gösteren bir federasyon olmadığı için (tahminimce) karışmamıştır sadece. 55. madde değişirse, bizim federasyonumuz ya da hukukumuz küme düşmeyi engeller.

Ama UEFA 55. maddeyi takmaz.

Good Morning :coffee:

UEFA, istediği federasyona bulaşabilir, bu yetkisi var. Daha önce şikeye bu kadar tolerans gösteren bir federasyon olmadığı için (tahminimce) karışmamıştır sadece. 55. madde değişirse, bizim federasyonumuz ya da hukukumuz küme düşmeyi engeller.

Ama UEFA 55. maddeyi takmaz.

Tamam da....

Simdi TFF diyorki Sikede düsme yok, Puan silme var veyahut Kisiler sorumlu tutulacak...

Iste buna UEFA, FIFA karisamiyormus..!!

Bunlar sonucta bir Federasyonun Talimatnamesi.. UEFA nin yapabilecegi saadece bu sezonki gibi sike yapani Avrupa kupalarina almamak...

Tamam da....

Simdi TFF diyorki Sikede düsme yok, Puan silme var veyahut Kisiler sorumlu tutulacak...

Iste buna UEFA, FIFA karisamiyormus..!!

Bunlar sonucta bir Federasyonun Talimatnamesi.. UEFA nin yapabilecegi saadece bu sezonki gibi sike yapani Avrupa kupalarina almamak...

Şimdi UEFA disiplin talimatnamesinde bağlı klüp ve dernekler vicdani davranış kurallarına uymak zorunda diyor ve vicdani davranış kuralları şike yapan düşmeli diyor ama şike yapanı düşürmek zorundasınız demez gibi geliyor banada .Ama Yunanistan'da adı geçen klüpler amatör kümeye düşürüldü .Açıkçası süreç nasıl olacak bilmiyorum ama en azından şike yaptıkları kesinleşsin de ne olacaksa olsun çünkü midem bulanmaya başladı.

iyide bizim gerzekler ceza vermeyelim demiyorlar ki,cezayı hafifletelim diye ugrasıyorlar.yasadan küme düşme kaldırılıp puan silme eklenirse ve bu ceza verilirse uefa ceza verildi olarak kabul edecektir.

Ben nerdeyse tümünü okudum ve bulamadım .Eğer bulursan paylaşırsan sevinirim.Ama hiç gözüme çarpmadı eğer son madde .

Uefa diciplinary regulation edition 2008 isimli disiplin talimatnamesinde şike teşvik primi konuları düzenlenmiş .Ama burdada söylediğin federasyonun cezalandırılması gibi birşey yok .Hatta tüm tüzüğü Türkçeye çevirip eklemeyi düşünüyorum.Kısaca göremedim ben senin söylediğin bölümü .Sen eklersen sevinirim .

Düsürme olayini bende göremedim. Sadece su var:

Champions league tüzük (soldan ilk)2.05 maddesine göre 27.4.2007 den itibaren ulusal veya uluslararasi macda saibeye karisan külüb o sezon champions league alinmiyacak. (yani bu sene Fenere yapilan olay)

Europa League tüzük(soldan ikincisi)

2.07 g)maddesi :Külüb 27.4.2007 den itibaren ulusal veya uluslararasi macda saibeye karismiyacak ve bunu yazili olarak verecek. (O meshur temiz kagiti)

2.08 Uefa temiz kagida ragmen kulüb saibeye karistigina dair vicdani kaanat getiriyorsa o kulübü men eder. Sadece bir sezon icin gecerlidir.

2.09 Buna(2.08) ek olarak "UEFA Disciplinary Regulations" tüzüküne göre diziplin cezasida verilebilir.

UEFA Disciplinary Regulations, 2011 edition

Art. 6 1. cümle: oyuncular, resmi kisiler, üyeler, taraftar, ve külüb veya federasiyon adina görevli diger kisiler , külüblerini ve federasyonu baglar.

Art. 11: Üye dernekler(Federasyon) veya külübler art.14 ve art. 15 "UEFA Disciplinary Regulations, 2011 edition" talimatina göre disiplin cezasina carptirilabilir

eger,

(art.11 1.cümle harf a) takim, oyuncu, resmi kisiler veya üyeler bü tüzükün art. 5 karsi aykiri davranirsa

art.5 2.cümle harf a) aktif veya passiv sike yapmis ise.

art 15 :kisilere karsi disiplin cezalar.(Yani Aziz baskan vs)

art. 14 :külüb veya federasyona karsi disiplin cezalari.(Fener ve TFF)

Bunlar

a)uyari

b)kinama, ihtar

c)para cezasi(100-1.000.000 Euro arasi art.14 2.cümle)

d)mac sonucu iptal etme

.

f) puan eksiltme

...

k) yürüyen ve/veya gelecek yarismalardan ihrac etme

l) ünvan veya odüleri iptal etme

m) lisansi elinden almak

Ankaraspor'u düşürmeyi biliyordunuz sezon ortasında mahkeme kararı bişey yokken üstelik şike bile yokken sadece şüpheden ve kanaattan dolayı.İş Fenerbahçe'ye uzanınca hepsi dansöz oldu.

Tamam suçu görmezden gelmeyecekler ki,yasayı değiştirecekler düşme yerine - puan verecekler,hazır playoffta var şampiyonluklarıda engellenmemiş olur.Onlar da biz çok büyüğüz,tek büyüğüz diye dolaşmaya başlarlar hala.Şerefsizler.

Şike yaptığı için ŞL'ye göndermediler. Şike yaptı diye küme düşürmeyecekler. Bir de geçen seneki kupayı da geri almazlar.

Sürekli yazıyorum. Her köşeyi tutmuşlar. Her yerde parayla pulla, belki karıyla kızla, belki tehditle, belki zorbalıkla ellerine geçirdikleri adamları var ve tüm istediklerini yapacaklar. Bu oyunu tek bozabilecek kulüp Galatasaray ama işimiz çok zor. Her yerde kendi çok şerefli, namuslu adamları var!

Levent Biçakci diyorsa bir bildigi varda diyor.. 14 Kulüp Türk Futbolunun Katili olmustur...!!! Sikeye ya Puan silme verecekler yada Kurumlar ve Kisiler ayrimi yapacaklar..

Tüpcünün bundan sonra serefli ikincilikten veyahut haklarinin yendiginden bahsettigini gördügünüz an vurun kafasina gebersin..

Üst Alt