632x314-uefadan-flas-avrupa-ligi-karari-iste-ertelenen-maclar-1583942654659.png

55 üye federasyonu 17 Mart'ta toplantıya çağıracak UEFA, tüm futbol maçlarının ertelenmesini kararlaştırmaya hazırlanıyor.

Kimi maçlar ertelendi, kimileriyse seyircisiz oynanıyor. Ancak seyircisiz maçlarda da futbolcu, stat personeli ve medya mensuplarının da sağlığı riske ediliyor tartışması başladı. Ayrıca seyircisiz maçlarda da takımların seyahatlerden ötürü risk altına girdiklerine dikkat çekiliyor.

Tüm bunlar da göz önüne alınarak Uefa'da tüm üye ülke ligleri, milli maçlar, Euro 2020 finalleri, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarının ertelenmesi kararının çıkması bekleniyor.

Dünya Sağlık Örgütü'nün koronavirüs salgın kategorisinden pandemi kategorisine almasından sonra UEFA bugün Avrupa Kulüpler Birliği ve Avrupa Ligleri kurullarıyla birlikte 55 üye derneğin temsilcilerini 17 Mart Salı günü toplantıya davet etti.

PANDEMİ NEDİR?
Pandemi, bölgeler ve gruplar üstü coğrafi bir salgın demek. Bir ülkenin tamamını veya dünyanın tamamını etkisi altına alan hastalıklar için pandemi tanımı kullanılıyor.
Koronavirüs de etki alanı büyüdüğü için pandemi olarak tanımlandı.

Ajansspor
 
Ertensin ligler seyircisiz maç mi olur arkadaş kim için oynanıyor bu oyun seyirci için izleyemedigim heyecan duymadığım maçı ne yapayım ?
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt