UEFA Uluslar Ligi'nde Diğer Maçlar - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Uluslar Ligi'nde Diğer Maçlar

Uluslar Ligi maçı değil düz hazırlık maçı ama ilginç bir olay.. Gençlerbirliği'nde oynayan Kari Arnason, son Dünya Şampiyonu Fransa'ya gol attı.

Geçen hafta Altay ile oynayan adam, bu hafta Kimpembe'nin üzerinden kafayı vurup nefis bir gol attı.

Hayat garip. Diğer ilginç taraf ise; İzlanda gibi 1.torba takımının stoperinin Gençlerbirliği'nde bile kısmen oynayan adam olması. Bu takımdan kötüyüz mesela.

Rusya-İsveç 0-0 bitti. Bizim için ciddi bir avantaj. Rusya deplasmanında kazanırsak grup lideri oluruz. Beraberlikte işler karışacak ama yine de iyi skor olabilir.

Evet dogru , maci izledim , biraz topa hakim olabilse isvec kazanabilirdi fakat rusya nin da mutlak golluk bir sutunu isvec kalecisi son anda kornere celdi

Isvec kazansa ciddi mesafe kaydederdi , o acidan iyi , rusya kazansa bu kez bizle berabere kaldigi anda 7 puan yapacagi icin ikili averajla son macini oynamadan en azindan bizi gecmeyi garantilemis olurdu

Simdi rusya halen bir avantaj sahibi ama beraberlik cikarabilirsek , rusyanin deplasmanda isveci yenme zorunlulugu var , beraberlik bile yetmiyor , 6 puan yapabiliyorlar maksimum

Ama biz rusyadan 1 puan cikarirsak 4 yapacagiz ve iceride isvec i yenersek 7 puan oluyoruz

Isvec ise bizi yenemez ise 2 puan oluyor ve son maci kazansa bile ancak 5 yapiyor

Tahminim ise lider bitirecegimiz yonunde artik

Biz 4 macimizi tamamladigimiz esnada isvec rusya maci oynanmamis olacak

Bu biraz dezavantaj derdim normalde , en sevimsiz durumdur rakiplerin senin nihai puanin olusmusken strateji olusturmasi

Ama o macta buyuk ihtimalle kaybedenin (ozellikle bu isvec olursa) sonuncu olacagi kesin oldugu icin kimse salamaz

Biz 4 macimizi tamamladigimiz esnada isvec rusya maci oynanmamis olacak

Bu biraz dezavantaj derdim normalde , en sevimsiz durumdur rakiplerin senin nihai puanin olusmusken strateji olusturmasi

Ama o macta buyuk ihtimalle kaybedenin (ozellikle bu isvec olursa) sonuncu olacagi kesin oldugu icin kimse salamaz

Evet o açıdan iyi düşme var işin içinde salamaz.

Milli takim oyuncularini dinleyince zihinsel olarak hic hazir olmadiklarini uzulerek anladim

Bir tanesi "lider olarak kisa yoldan avrupa sampiyonasina gitmek istiyoruz" filan bile dedi

Adam burayi lider bitirirsek kupaya gidecegimizi saniyor . Eleme gruplarinda basarisiz olanlara son bir firsat oldugundan bir haber

Bu adam rusyayi deplasmanda yensek filan arkadas cevresine avrupa kupasina gidecegini filan soyleyebilir

Milli takim oyuncularini dinleyince zihinsel olarak hic hazir olmadiklarini uzulerek anladim

Bir tanesi "lider olarak kisa yoldan avrupa sampiyonasina gitmek istiyoruz" filan bile dedi

Adam burayi lider bitirirsek kupaya gidecegimizi saniyor . Eleme gruplarinda basarisiz olanlara son bir firsat oldugundan bir haber

Bu adam rusyayi deplasmanda yensek filan arkadas cevresine avrupa kupasina gidecegini filan soyleyebilir

Kim soyledi
Seneŕ mi

A Ligi 2.grupta Belçika, İsviçre'yi 2-1 yendi ve avantajı kaptı. İzlanda zayıf halka gibi duruyor. Belçika lider bitirmeye yakın bu grubu.

A Ligi 4.grupta Hırvatistan-İngiltere maçı 0-0 bitti. İspanya 2 maçın sonunda bu iki takıma 5 puan fark attı. Lider bitirdi denebilir artık.

Cebelitarık'lılar duygulandırdı... Avrupa Şampiyonu olmuş kadar sevindiler. Hıçkırarak ağlayanlar,gözyaşları,kenetlenmeler falan..

Futbolun bu amatör yönünü seviyorum işte.

Grubumuzda lider olabilirsek , normalde siralamalar ile dahil olamayacagimiz ilk 12 takim arasina bir sonraki uluslar liginden itibaren girecegiz

Dusenler de hollanda , hirvatistan , ingiltere gibi takimlar olacak mecburen

Almanya hala cok kötü bir durumda.

Sane Milli Takimda hala bir türlü kendini gösteremedi, oyuna girdikten sonra kale önünde sut cekti top outa gitti. City de olsa gözü kapali gol yapardi o topu.

Üst Alt