UEFA Uluslar Ligi'nde Diğer Maçlar - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA Uluslar Ligi'nde Diğer Maçlar

Hollanda son 2 dunya sampiyonunu altina aldi

Ayrica portekiz ve ingiltere de ondan onceki 2 dunya sampiyonu ispanya ve italyayi altlarina aldilar

Hepsinden daha iyi top oynayan belcikayi ise onlari 5 leyen isvicre altina aldi

Onur efendiyle bilgi bankasi gibiyiz , ben bir atilim daha yapayim

Uluslar ligi A seviyesindeki bu 4 takim lider olarak, euro 2020 elemelerinde 5 tane 5 takimli grubun 4 tanesine seri basi girecekler

Bizim C Ligi'nde olmayı garantileyen ülkeler;

Türkiye
Slovakya
Makedonya
Gürcistan
Yunanistan
Belarus
Bulgaristan
Güney Kıbrıs
Kuzey İrlanda
İrlanda
Macaristan
Karadağ

Geriye sadece 3 takım kaldı. Muhtemelen bir tanesi Romanya olacak. Kosova-Azerbaycan maçını Kosova kaybetmezse onlarda gelecek. İsrail-İskoçya maçının sonucuna göre bir takım daha olacak.

Bana göre bu ligin en iyi takımı biziz, hatta açık ara en iyisiyiz.

Gider turkiye buradan da romanya yunanistan irlanda 3 lusu ile eslesir 2020 uluslar liginde

Malum severiz en zorlari ayiklamayi . B ligine sonuncu takim olarak girip 2 dunya kupasi ceyrek finalisti cektik , ustelik isvec i cekince geriye kalan takim rusya olunca ukrayna ile ayni gruba gidemediginden otomatik olarak bize atandi

Yani cekmeyerek bile en zorlari aldik

E surpriz degil , almanya belcika avusturya grubundan cikip play off ta hirvatlari secmis takimiz

Daha 2 sene evvel ispanya hirvatistan cekyayi ayni grupta birlestiren takimiz 24 ulke varken

Gider turkiye buradan da romanya yunanistan irlanda 3 lusu ile eslesir 2020 uluslar liginde

Malum severiz en zorlari ayiklamayi . B ligine sonuncu takim olarak girip 2 dunya kupasi ceyrek finalisti cektik , ustelik isvec i cekince geriye kalan takim rusya olunca ukrayna ile ayni gruba gidemediginden otomatik olarak bize atandi

Yani cekmeyerek bile en zorlari aldik

E surpriz degil , almanya belcika avusturya grubundan cikip play off ta hirvatlari secmis takimiz

Daha 2 sene evvel ispanya hirvatistan cekyayi ayni grupta birlestiren takimiz 24 ulke varken

2016 elemelerinde en basit grup geldi ve yine de zar-zor çıkabildik. Letonya'yı 2 maçta da yenemedik. Bizim için kolay-zor pek fark etmiyor.

Ben en iyi takımız dememe rağmen 1.olacağımıza emin değilim.

Hollanda izlanda cekya grubunun "en kolay" grup oldugunu dusunmuyorum

Ayrica kazakistan in kendi grubunun en gucsuz takimi olmadigi da kesin , orada san marino , luksemburg ve andorra varken

Letonya konusunda katiliyorum , ayrica hollanda en iyi zamaninda degildi ama izlanda da cikisini baslatmisti

Bu akşam kritik üç maç olacak. Bir tanesi bizim grubumuzdaki İsveç-Rusya. İsveç kazanırsa A ligine çıkacak.

Diğer ikisi; İskoçya-İsrail ve Kosova-Azerbaycan. İskoçya kazanırsa B ligi yapacak. İsrail kaybetmezse onlar yapacak. Kosova ise kaybetmezse C ligine çıkıyor. Azerbaycan bakalım deplasmanda yenip bizle aynı lige gelebilecek mi??

Aslinda dusunuyorum da , evet C liginde olmak guzel degil , ama ne zaman degil , eleme gruplarindan gidemezsen guzel degil

Ama eger eleme gruplarindan gidebilirsek zaten uluslar ligi play off una ihtiyacimiz olmayacak

Ve 2020 de bu kez C liginde grubumuzda lider olma sansimiz yuksek , o zaman da eleme gruplarinda basarisiz olursak bu kez de play off tan gitme sansimiz oldukca yuksek olur

Eger bu onumuzdeki elemeleri gecersek sistemin bug ini kesfetmis gibi olabiliriz

Arkadaşlar saygı duyuyorum emek ediyorsunuz ama bizim Milli Takım ne turnuvaya gidebilir ne de C liginde herhangi bir şey yapabilir.

Bitti dediğimiz Hollanda futbolu bile yeniden yeşermeye ve bunu sonuçlara da yansıtmaya başladı. Biz ise hala çok iyi jenerasyon yakaladık nakaratını okuyoruz. Senelerdir ha şimdi, ha bu sefer tamam, artık kesin diye diye bir türlü hiç bir nane olmadığını göremiyoruz.

Çok iyi jenerasyon diyen adamın teknik direktörünün kendi takımlarında oynamıyorlar diye verdiği isimlere bakın. Hepsi bu hususta kendileri kabahatli olan oyuncular. Oysa son maç çıkardığı oyuncuların hemen hemen hepsi, ki bunların çoğu o bahsedilen iyi jenerasyon tanımına giren oyuncular, takımlarında az veya çok forma giyiyorlar.

Daha kendi söylediklerine yine kendi söyledikleri ile inanmadıklarını gösteren adamlar yönetiyor milli takımı ve ülke futbolunu.

kendimizi turnuvaya bir sekilde atmak derdindeyiz . 55 takimin 24 tanesi gidiyor , neredeyse 50% si gidecek avrupanin

Biz mesela 2008 de yari final oncesi elemelerde bir sekans vardi , 6 mac 1 galibiyet alabilmistik

3-2 bosna M
2-2 norvec
2-2 malta
1-1 moldova
0-1 yunan M

Arada bir tane macar galibiyeti vardi sanirim

Onun disinda keza isvicre ve hirvatlara elendigimiz play off oncesi gruplardan cok kotu sonuclara ragmen ciktik , daha gecen elemelerde letonya gibi takimi 2 kez yenemedik .

Estonya malta moldovalari yenemedigimiz de oldu

Yani biz zaten supurmuyoruz , daha lider ciktigimiz da olmadi hic zaten ...

Ama statu artik bizim klasmandaki takimlara "e zahmet olmazsa gidin artik" diyor

O yuzden bir sekilde kendimizi oraya atmamiz lazim

Zahmet olmaz ise gidin artık bile fayda etmiyor. Grup üçüncülerinin gittiği turnuvaya bile son dakika frikik golü ile kazandığımız kendi maçımız dışında, başka bir çok maçın skorunun belki de yüz yıl da bir görülecek şekilde bitmesi ile gidebildik.

Gerçi gittik de ne oldu, böyle bir platforma mucizevi bir şekilde çıkmışız, oynayıp, mücadele edip kendimizi gösterelim diyeceklerine para için milli formayı sattılar.

Buna bile kılıf uyduruluyor hala, İrlanda ve İtalya şike yapmış, hayır, yıllardır gruptan çıkmayı garantileyen takımların yaptığını yaptı İtalya. Biz kendimiz bir nane yiyemediğimiz halde hala daha en iyi yaptığımız işi yapıyoruz, kılıf uyduruyoruz. Oysa bir önceki akşam hızımızı almış iken bir mi iki mi daha gol atsak kendi işimizi kendimiz görmüş olacaktık.

Olayın en trajikomik tarafı ise çok iyi jenerasyon yakaladık denmesine rağmen, takımlarında oynamıyorlar diye sayılan, yani oynasalar belki de milli takıma alınacak olan oyuncular arasında hala daha bu formayı para uğruna satanların olması.

Bastaki dediklerine katilmamak mumkun degil , 1 grup 3 uncusu cikacakti ve onun biz olmamiz enteresandi , bizim 4 puan kaybettigimiz letonyanin kazakistana kendi sahasinda yenilip sonuncu olup , bizden 6 yerine 2 puan silinmesi de enteresandi

Kendi macimiz ve bu mac disinda sadece ukraynanin ispanyaya yenilmesi lazimdi , o oldu , gazete haberlerine inanmayin yok 7 mac 5 mac filan degil , 3 maclik sey lazimdi ve oldu ama kazakistan letonya mucizeydi

Bir de bir onceki mac haftalarinda bizi tehdit eden macaristan cuneyt in yonetim k irlandayi ayni adama 2 kez sari kart gosterip attigi macta , turkiyede oynayan lafferty nin 90+3 teki golunu engelleyemeyip o gol yuzunden en iyi ucunculugu kaybetmisti

Kritik maclar bunlardi , ama kaderin cilvesi , macaristan 3 kez one gectigi macta 3 kere yakalanmasa , o maci portekiz berabere bitiremese kendi elenecek ve biz irlandayi isveci dusunmeden portekiz ile arnavutlugu gecip yolumuza devam edecektik

Gruba gelince , tamam bu kadar rezil olmamaliyiz ama ispanya ile hirvatlara yenilmek rezalet degildir

Cekyayi da 2-0 gibi net skorla yendik , neden 4-0 yapamadik denmez , o kadar da degil

Bizim macimizdan 2 saat evvel elimde tirnak kalmadi yemekten , fanzone da k irlanda almanya macini izledim , yemin ederim amator takim o golleri kacirmaz mario gomezler filan neler yapti , k irlandayi ondan gecemedik , portekiz dedigim gibi 3 kez yenik duruma dustu 3-3 bitirdi

Isvec belcika macindan korkuyordum , sonlara dogru nainggolan atti , tam bu is bitti derken 2 dk sonra irlanda atti ve italya 6-7 rotasyonla cikmisti , ona ragmen insigne maci bitirecek pozisyonu direge nisanladi

Yani o irlandanin golunde futbolda bu kadar uzuldugum az olmustur

Fransada tren bileti ile otel rezervasyonu sayfalari acikken pegasustan istanbul ucak bileti almistim

Uefa resmen o maclari ayni saate koyamayarak intihar etti . Son gun sahaya cikanlar , hele de garantilemis biriyle oynuyorsa , hem onun rahatligini yasayan rakiple oynama , hem de hangi skorun veya gol averajinin gerektigini bilerek oynama avantajina sahip oldular

Yani elemelerde sansliydik ama turnuvada hem kuranin hem de sistemin kurbani olduk , bu da bir realite yani , acikladim detaylica

Bizim C Ligi'nde olmayı garantileyen ülkeler;

Türkiye
Slovakya
Makedonya
Gürcistan
Yunanistan
Belarus
Bulgaristan
Güney Kıbrıs
Kuzey İrlanda
İrlanda
Macaristan
Karadağ

Geriye sadece 3 takım kaldı. Muhtemelen bir tanesi Romanya olacak. Kosova-Azerbaycan maçını Kosova kaybetmezse onlarda gelecek. İsrail-İskoçya maçının sonucuna göre bir takım daha olacak.

Bana göre bu ligin en iyi takımı biziz, hatta açık ara en iyisiyiz.
macarlar bizden kotu degiller

Üst Alt