UEFA'dan Galatasaray'a Ceza Kapıda! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Klubun bir mal mulku yok riva florya ayarinda . Ada satilamaz . Diger yandan bunun disinda satilabilecek yerler , hasnun galipteki klup binasi , mecidiyekoydeki otel .

Bunun disinda kalamis zaten bizim degil , keza seyrantepe veya burhan felek vs gibi yerler hep donemsel kira veya ust kullanim hakki

rivadan ve floryada. ekspertiz degeri nispetinde 500 milyon TL nin uzerinde bir hakedis vardi fakat gunun kosullarinda 350 milyon lira gibi bir rakama kirdirilarak yuksek faizli banka kredilerine yatirildi

dogru bir hamle idi cunku o paranin 500 milyon lira civarinda gelmesini beklemek esnasinda olusacak faiz yuku 150 milyondan da fazlaydi.

bu projelerin ihaleleri yapiliyor , elbette buradan para gelmeye devam edecek ama bunlar projeler bitip konutlar satildigi zaman olacak

bu toplam satis rakamindan insaat maliyeti , vergi vb yukumlulukler , onceden aldigimiz tum rakamlar ve kemerburgazdaki tesislerin yapim maliyeti dusuldukten sonra kalan paranin 80% ini alacagiz

bu uzun donem bakilmasi gereken bir is , ama elbette ciddi bir rakam gelecektir zamanla , cunku emlak sektoru elbet florya ve riva gibi yerlerde yapilan villalarin degerini buldugu gunlere de donecek , ama ne zaman ?

cogu binada muteahhitler kendilerine yaptiklari daireleri birak satisa cikarmayi , iclerini bile para harcayip yapmiyorlar cunku cogu dis kaynakli urunlerin fiyatlari kur ve enflasyon kaynakli tavan yapmisken , daire fiyatlari 3-4 sene oncesinin 40% civari altinda

bu durumda iken riva ve floryadan bir sey beklemek yersiz . Ama ortada bir anlasma var , her ev satildiginda bir para elbette hakedilecek

Manchester united ın yıllık gelirini(650 milyon euro) yayın geliri sanıyorsunuz. O tüm gelir. yayın geliri için fa cup İngiltere kupası ve epl(ki en büyüğü ve şuana kadar 185 milyon euro alan tek takım Chelsea) için alıyor. Ayrıca dünyanın en borçlu takımını da bilmiyorsunuz sanırım o da ManU. Yani bana manchester city nin yayın geliri ile 380 milyonluk defans hattını anlatamazsınız. Psg nin 222 milyon euro + neymarın yıllık ücretini hiç kabul ettiremezsiniz.

City'nin defans hatti 380 milyon degil, bonservis harcamalari gelir gider kalemine butun olarak yazilmiyor, duz hesapla oyuncularin sozlesme surelerine gore amortize ediliyor, senelere bolundugunde her yilin bonservis gideri olarak o yaziliyor.

Football Amortisation: Chelsea’s large Luiz Profit | Daniel Geey | The Final Score on Football Law

How a transfer really works - agents, tapping up, WhatsApp and why clubs can't recoup fees with shirt sales | The Independent

Manchester City yazildigi icin City orneginden verelim, City yazin 240 milyon pound bonservis harcayip aldigi oyuncularla 5'er senelik sozlesme yaparsa o yilin bonservis harcamasi olarak muhasebe giderlerine 48 milyon pound yazilir, uefa da bunu boyle kabul ediyor zaten. Cunku oyuncu "asset" yani kulube ait aktif varliktir, varligin omru de sozlesme suresi kadardir. Burda buna gecen yillarda alinan oyuncularin bonservislerinin amortize edilen yillik bedelleri de eklenir (ki Manchester City gecen yaz kiralamak yerine oyuncu satmayi tercih etti).

Ancak oyuncu maaslari, imza paralari, menajer ucretleri, cesitli bonus ve primler gibi senelik odemelerin tumu o yilin giderlerine yazilir.

Yani Turk kulupleri bedava oyuncu aldik diye bonservissiz yada bonservisi dusuk 32-35 yas grubu emekli yildizlara normalin ustunde maas odedikleri zaman amortize edemeyecekleri yuksek maas miktarlari + imza parasi + yillik bonuslar + menajer ucretini yazmak zorundalar.

Bunlari topladigin zaman da FFP'ye takiliyorsun.

Halbuki gidip 15m bonservisle genc yetenekli bir adam bulup 1m imza parasi, senelik 1.5m maas odedigin zaman masrafin daha dusuk, 15 milyon bonservisle aldigin adamla 5 yil sozlesme yaparsan senelik bonservis bedeli 3m yazilir. Bu herifi gelistirirsen sonra bir de satarsin.

Bu pencereden bakildiginda Manchester City yukarda bahsettigin transferleri yapabilir, yazin 224m pound para harcadilar ve aldiklari cogu oyuncuyla 5 yillik sozlesme yaptilar, odedikleri maaslar da haftalik 80k-180k filan arasi, cogu dusuk ve prim kazanmaya donuk prim bazli sozlesmeler.

Wage to revenue ratio yani maaslarin gelirlere orani yuzde 56 oraninda gidiyor su an, yani saglikli kabul edilen bir oran. Gecen yil da 3. sene ustuste kar (profit) acikladilar. Bu sekilde de FFP'yi ihlal etmiyorlar.

Ayrıca City'nin gecen yillik gelirleri 473m pound (euro degil).

Manchester City announce record revenues for 2016-17 but wage bill soars | Football | The Guardian

Manchester City see wage bill soar 37 per cent to PS264m | Daily Mail Online

Diger kuluplerin muhasebesi de bu sekilde yapiliyor.

PSG bunu karsilayacak ozgun gelirlere sahip degil, Neymar'in parasini katakulli yaptilar. City'den farkli PSG'nin harcamalari.

Uefa gerçekten cesaret edemiyor onlara yaptırım uygulamaya tıpkı tff ve 3 büyükler gibi. Bu kulüplere ceza uefa-futbolu geriletir mantığı.

Buyuk kulupler ne emrederse UEFA onu yapar, yapmazlarsa UEFA'dan ayrilip sadece 5 buyuk ligin oldugu super lig tarzi bir sampiyonlar ligi yapacaklar. Dngeyi bulmaya calisiyor ama fazla da karsi cikamiyor, bunun bir diger yani da FFP'nin bazi uygulamalarinin mahkemede tartismaya acilabilecek olmasi.

Ama bu kulupler City ve PSG tarzi olusumlari da istemiyorlar, baslarina bela olduklarini dusunuyorlar, cunku transfer piyasasinda ve kupa yarisinda bu tarz rakipler istemiyorlar, o yuzden FFP'yi sikilastirma pesindeler.

UEFA FFP 2.0 diye birsey hazirliyormus sonra kuluplerin begenisine sunacakmis, bu hazirladiklarina ingilizler dahil bircok kulup karsi cikabilir cunku daha sikilastirici (200m'luk transfer yapmak icin 100m'luk oyuncu satmak zorundasin vs gibi fikirler oldugu soyleniyor). Ayrica oyuncu kiralamaya da bazi sinirlar istiyorlar.

Son düzenleme:
City'nin defans hatti 380 milyon degil, bonservis harcamalari gelir gider kalemine butun olarak yazilmiyor, duz hesapla oyuncularin sozlesme surelerine gore amortize ediliyor, senelere bolundugunde her yilin bonservis gideri olarak o yaziliyor.

Football Amortisation: Chelsea’s large Luiz Profit | Daniel Geey | The Final Score on Football Law

How a transfer really works - agents, tapping up, WhatsApp and why clubs can't recoup fees with shirt sales | The Independent

Manchester City yazildigi icin City orneginden verelim, City yazin 240 milyon pound bonservis harcayip aldigi oyuncularla 5'er senelik sozlesme yaparsa o yilin bonservis harcamasi olarak muhasebe giderlerine 48 milyon pound yazilir, uefa da bunu boyle kabul ediyor zaten. Cunku oyuncu "asset" yani kulube ait aktif varliktir, varligin omru de sozlesme suresi kadardir. Burda buna gecen yillarda alinan oyuncularin bonservislerinin amortize edilen yillik bedelleri de eklenir (ki Manchester City gecen yaz kiralamak yerine oyuncu satmayi tercih etti).

Ancak oyuncu maaslari, imza paralari, menajer ucretleri, cesitli bonus ve primler gibi senelik odemelerin tumu o yilin giderlerine yazilir.

Yani Turk kulupleri bedava oyuncu aldik diye bonservissiz yada bonservisi dusuk 32-35 yas grubu emekli yildizlara normalin ustunde maas odedikleri zaman amortize edemeyecekleri yuksek maas miktarlari + imza parasi + yillik bonuslar + menajer ucretini yazmak zorundalar.

Bunlari topladigin zaman da FFP'ye takiliyorsun.

Halbuki gidip 15m bonservisle genc yetenekli bir adam bulup 1m imza parasi, senelik 1.5m maas odedigin zaman masrafin daha dusuk, 15 milyon bonservisle aldigin adamla 5 yil sozlesme yaparsan senelik bonservis bedeli 3m yazilir. Bu herifi gelistirirsen sonra bir de satarsin.

Bu pencereden bakildiginda Manchester City yukarda bahsettigin transferleri yapabilir, yazin 224m pound para harcadilar ve aldiklari cogu oyuncuyla 5 yillik sozlesme yaptilar, odedikleri maaslar da haftalik 80k-180k filan arasi, cogu dusuk ve prim kazanmaya donuk prim bazli sozlesmeler.

Wage to revenue ratio yani maaslarin gelirlere orani yuzde 56 oraninda gidiyor su an, yani saglikli kabul edilen bir oran. Gecen yil da 3. sene ustuste kar (profit) acikladilar. Bu sekilde de FFP'yi ihlal etmiyorlar.

Ayrıca City'nin gecen yillik gelirleri 473m pound (euro degil).

Manchester City announce record revenues for 2016-17 but wage bill soars | Football | The Guardian

Manchester City see wage bill soar 37 per cent to PS264m | Daily Mail Online

Diger kuluplerin muhasebesi de bu sekilde yapiliyor.

PSG bunu karsilayacak ozgun gelirlere sahip degil, Neymar'in parasini katakulli yaptilar. City'den farkli PSG'nin harcamalari.

Buyuk kulupler ne emrederse UEFA onu yapar, yapmazlarsa UEFA'dan ayrilip sadece 5 buyuk ligin oldugu super lig tarzi bir sampiyonlar ligi yapacaklar. Dngeyi bulmaya calisiyor ama fazla da karsi cikamiyor, bunun bir diger yani da FFP'nin bazi uygulamalarinin mahkemede tartismaya acilabilecek olmasi.

Ama bu kulupler City ve PSG tarzi olusumlari da istemiyorlar, baslarina bela olduklarini dusunuyorlar, cunku transfer piyasasinda ve kupa yarisinda bu tarz rakipler istemiyorlar, o yuzden FFP'yi sikilastirma pesindeler.

UEFA FFP 2.0 diye birsey hazirliyormus sonra kuluplerin begenisine sunacakmis, bu hazirladiklarina ingilizler dahil bircok kulup karsi cikabilir cunku daha sikilastirici (200m'luk transfer yapmak icin 100m'luk oyuncu satmak zorundasin vs gibi fikirler oldugu soyleniyor). Ayrica oyuncu kiralamaya da bazi sinirlar istiyorlar.

5 yıllık sözleşme yaptığın oyuncunun bonservisinin 5 e bölündüğüne emin misin? çünkü o para tek seferde kasadan çıkıyor(taksitlendirme yapmadıysan(ki barça yapmadı,bilbao'da yapmadı). yoksa her yıl 200 milyon euroluk 2 oyuncu alıp 5+1 yıllık sözleşme imzalarsan cüzi(!) bir miktar bonservis ödemiş oluyorsun.

psg, ilk transferlerinde çorap sponsorluğu ile yıllık 2 milyar euroluk sponsor bulabiliriz demişti. Kısacası FFP sadece küçük kulüplerin sınırı oluyor. Başka bir organizasyon sözü her zaman geçiyordu ancak şu durum devam ederse 3-4 yıl sonra 10-12 takım arasında rekabet kalır diğer takımlar sadece borç ödemek için elden ele devrolur.

5 yıllık sözleşme yaptığın oyuncunun bonservisinin 5 e bölündüğüne emin misin?

Evet, yukarda linklerini ayrica verdim zaten okumamissin.

çünkü o para tek seferde kasadan çıkıyor(taksitlendirme yapmadıysan(ki barça yapmadı,bilbao'da yapmadı). yoksa her yıl 200 milyon euroluk 2 oyuncu alıp 5+1 yıllık sözleşme imzalarsan cüzi(!) bir miktar bonservis ödemiş oluyorsun.

Evet,ama rakam herkese gore cuzi degil, her kulup borcsuz da diil. 5+1 dedigin 5 yillik sozlesme, +1'i sozlesme bittikten sonra uzatma opsiyonu.

Ayrica o para kasadan tek seferde cikmiyor. Karsi tarafla anlasma neyse ona gore cikiyor. Bu konuda uzun yazmiyim yukarda link verdim o kadar acikliyor detayli zaten.

Ama oyle 200 milyon euroluk 2 oyuncu alip 5'er yillik sozlesme yapip 40 milyonla bitmiyor masrafin sadece. Gecen yillarda yaptigin transferlerin amortize edilmis bonservisler var.

Sonra kadrondaki futbolcularin maaslari primleri vs'si var. Imza parasi olanin osu var, menajer ucreti oduyorsa o var (menajer komisyonlari son donemde 10-20 milyonu bulmaya basladi bazi transferlerde), sonra genc takimlarin var, guardiolanin maasi primi var, onun ekibi var, kulubun personel ve isletim giderleri var. Borcu varsa borc odemeleri de yapmak zorunda. Ustuste koyunca devasa bir rakam cikiyor karsina. Oyle 2 transferle bitmiyor kulubun giderleri.

Yukarda gazete haberi gectim, gecen yil 473m gelirden 1.1m kar etmis City, 472m pound da gider kalemi yazmis. Az para diil.

psg, ilk transferlerinde çorap sponsorluğu ile yıllık 2 milyar euroluk sponsor bulabiliriz demişti. Kısacası FFP sadece küçük kulüplerin sınırı oluyor. Başka bir organizasyon sözü her zaman geçiyordu ancak şu durum devam ederse 3-4 yıl sonra 10-12 takım arasında rekabet kalır diğer takımlar sadece borç ödemek için elden ele devrolur.[/QUOTE

O da kar yapmalarina yetiyor, uluslararasi pazara vurdugun zaman (ki en kalabalik dilim) onların da cogunlugu en cok o 10-15 takimi gormek istiyorlar zaten, digerleriyle sen Zenit ya da Spartak Moskova'yla veya Anderlecht'le ne kadar ilgileniyorsan o kadar ilgileniyorlar (Belcika ligini Turkiye'de ntvspor veriyor, kac kisi takip ediyor? Oturuyorsun Manchester United'in macini izliyorsun, Wenger'le bu is olmaz diyorsun, Zulte Weragem'i merak etmiyorsun).

PSG buyuk bi sponsor bulmustu ama UEFA rakami bu sponsorlugun bu kadar degeri yok diye cok fazla oldugu icin gecersiz saymisti, sonra da ceza vermisti. Ama bu tip uygulamalar mahkemeye gitmeye acik uygulamalar, son donem fazla sikmiyor UEFA.

Kucuk kulupleri sikmasi ise normal. Gelirleri dusuk ve borc icinde kulupleri sikiyor UEFA, kucuk kuluplerden kasit Turk kulupleriyse bu kulupler hem borc icinde hem zarar ediyor, hem de kazandiginin otesi harcamaya devam ediyor. FFP de buna karsi.

Aslinda iyilik yapiyor UEFA.

Ingiltere'nin kendi icinde de UEFA'dan bagimsiz bir FFP var, TV geliri var diye her kulup kafasina gore transfer yapamiyor. Gecen yil Sunderland transfer yapamadigi icin dustu, elindekileri de satamadi.

Son düzenleme:
Para yok adam transfer diyor aldığımız oyuncuların hiçbirinin taksitleri ödenmemiş

abv juve
Bu laf herhalde bana, çünkü transfer yasağı ile ilgili aksi yorum yazan bendim. Yine ne yazık ki altını dolduramadığın bir mesaj olmuş.

Bugün bizim transfer yasağı almamız demek seneye tepe taklak olmamız demek. Malum, bir zamanlar sahaya mehter marşı eşliğinde arkasından çıkmak istediğiniz, yere göğe sığdıramadığınız Tudorun kurduğu kadro o kadar da iyi bir kadro değilmiş, bakınız orta saha rotasyonu ve buna ilaveten o rotasyonun en maliyetli parçasının yediği haltlar. Üstelik bu kadro seneye bir yaş daha yaşlanacak.

Tepe taklak olmak demek yine orta sıralara oynamak demek. Orta sıralara oynamak demek dibe kadar düşen gelirler demek. Ha bu gelir konusu hurafe değil yalnız, son iki sezon ortada olan bir durum. Gerçi senin hakkında söylemiş olduklarımda hurafe değil idi, aynı gün maç sonrası kendi kendini ele vermiştin üstelik.

Ayrıca, bugüne kadar zarar yüzünden transfer yasağı alan var mı? Ben hatırlamıyorum doğrusu. Ha birde transfer yasağı demek bonservisi olmayan oyuncuları da alamıyorsun demek. Akıllı bir yönetim ile transfere o kadar çok para harcamaya gerek yok. Bu takımın ihtiyacı olan 4-5 transferi gayet uygun maliyete yapabilirsin, tabii transfer yasağı gibi bizim gelecek sezon ipimizi çekebilecek bir durum olmadığı sürece.

Son düzenleme:
Hicbir zaman ıyi kadro artı başarı kar etmeyi geçtim denk bütçe bile sağlamadı
Galatasaray 5 yıldır zarar ediyor bu 5 yıl da şampiyon olduğumuz sezonlar bile eksiye girdik
Yine uydurarak konuşuyorsun

abv juve

Evet eksiye girdin çünkü gidip kepçe ile harcadın paraları. Bu yüzden ben ne yazmışım akıllı bir yönetim ile gerekli olan transferleri uygun bir maliyete yapabilirsin.

Galatasaray başarıya oynamadığı sürece düşen gelirler ile birlikte zarar makası her zaman daha fazla açılır.

Ha bir şey daha var, malum ben boş konuşuyorum ya, bir boş konuşma daha yapayım. Transfer yasağı alıp seneye tepe taklak gittiğin de, bu sezon başı kurulan kadronun maliyeti ağlatır kulübü. Çünkü malum alınan oyuncuların çoğunu satmak nerede ise mümkün değil ama hepsinin uzun ve maliyetli sözleşmeleri var.

Altını dolduramadığınız mesajlar yazmadan, bunun yanına bir de atarlı cevaplar eklemeden resmin tümünü görseniz keşke.

Son düzenleme:
Dükkan kiran 500 personel giderin 500 malzeme 500 vergisi carti curtu 500 1800 ciro yaptim diye seviniyorsun
Uefa kupasını aldık onu bile finansa yansitamadik
Büyük oynayacaksın ama hesabını kitabını bilerek
Ben 5 milyon harcayıp 4500 kazanıyorsam onun bir anlamı yok

abv juve

Eee deminden beri ben ne anlatıyorum. Benim yazdığım mesajın aynısını, boş dediğin mesajın aynısını şimdi başka kelimeler ile sen yazdın. Başarı için oynayacaksın ve bunu yaparken akıllı davranacaksın. Transferleri daha uyguna yapacaksın. Bonservisi olmayan oyunculara, kiralık oyunculara yöneleceksin. Elden çıkarması zor fazla oyuncu bulundurmayacaksın. Belhanda gibi güvenilir olmayan adamlara tonla para yatıracağına o para ile doğru düzgün bir scout ekibi kurup daha kimsenin keşfedip sana on misli fiyata kitlemediği oyuncuları bulacaksın.

Transfer yasağının bize zarar vereceğini düşünmeme laf sokup, seneye tepe taklak olduğumuz zaman altına girdiğimiz yağlı sözleşmeleri unutmaya devam edin siz. Nasıl olsa bunlar boş muhabbetler. Aynı Ndiayenin bonservis bedelinin yüksek olmasını rekor diye pazarlayanlar gibi. Ndiaye bize bedavaya gelmedi yarısı onun bonservisine gidecek diyorsun ama kimin umrunda. Bunlar boş muhabbet ama bonservis bedelinin rekor olması dolu dolu muhabbetler.

Son düzenleme:
Aldigin oyuncuların hepsinin geri dönüşü var dursun bu konuda iyi iş çıkardı
Millet menajerlere para verdik diye hopluyor kardeşim adamların elinde piyasa daha oyuncu sana gelmeden ikinci adresi belli oluyor bjk yıllardır yedirerek çeviriyor bu işi menajerlere başarı falan hikaye

Ikinci husus batmamizin en buyuk nefeni olan Tarıklar ontiverolar burdissolari hayrovicler gibi geri dönüşü olmayan adamlara bel bağlarsan böyle senelerce cirmalarsin
Neymiş ben aynı borçla bıraktım doğru 50 tane sözleşmeli oyuncu ile aynı parada bıraktın bu oyuncuları gönderirken hep kulfete girdi klüp mecburcu çünkü yarışmak kontenjan açmak için verdin parayı gönderdin yada sözleşmesini dondurup kuzu kuzu parasını ödedik
Oysaki oyuncu alırken yıllarca aldigin verime göre para bağlarsın oynamadan gönderdiğin her oyuncu sana direk kulfiyettir

20 bilemedin 22 ortalama 2 ml bağlasan 44 45 civarı maliyet çıkar buda yıllık 100 ml geliri olan klübe koymaz ama sen her sezon hep göndermeye hem almaya uğraşırsan klüp bu hale gelir
Fener bjk alıyor bizde alalım dedik bu hale geldik oysaki biraz sabırlı olup ketum olsaydık 4 5 yıl sonra onlar cebellesirken biz keyfimize bakardık

abv juve

Cozum belli ya satılacak klüp yada 4 5 yılı hibe edeceğiz
Şampiyonluk gelen para misli misli geri gidiyor çünkü şampiyon olunca x oyuncuyu beğenmiyorsun gönderelim daha iyisini alalım diyorsun veya o oyuncu satılmaz cl de oynayacağız gibi acayip işler
Ornek vereyim monaco geçen sene şampiyon oldu cl de yarı final yaptı en iyi oyuncularını satıp parasını kasaya koydu
Bu yıl tekrar yeni oyuncu yetiştirmek için sezonu bir kısmını cl yı hibe etti

abv juve

Yalnız Monaco takımının paraya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum çünkü bildiğim kadarı ile sahibi bayağa zengin. Onların yaptığı daha çok bir proje gibi. Oyuncu keşfet, al, geliştir ve sat. Geçen sezon olan kadroyu da öyle kurdular diye biliyorum.

Sende yapacaksın işte taraftar şunu istiyor taraftar bunu istiyora girersen böyle olursun adamlar paranın kıymetini biliyor
Mesela ingilter e gibi futbolcu çöplüğü bir lig var önünde sağlam menajer vasitalari ile her yıl onlarda itilip bir kenara atılan adamları maaslarida dahil onlara ödeterek biryerlere varırsın
Mesela nagamoto gibi bir örnek var bjk nin aboubakar talisca örnekleri mevcut böyle bir sürü oyuncu var
Sağlam sistematik alt yapı ile takıma kaxandiracagin sıfır maliyetli adamlarla yürürsün
Ha bu işler kolaymı değil tabi ama zoru başaran adam oluyor bu sektörde

abv juve

Diğer konuda ki yorumumu tekrar ediyorum bunları yapmak için iyi bir yönetime ihtiyacın var. Hatta bir adım daha ileri gidiyorum, başka bir yönetim şekline. Şu an yöneticilerin çoğu iş adamı, akademisyen, şu bu. Futbolun içinden gelen nerede ise yok.

Örnek verdiğin Avrupa'da öyle değil işte. Yönetim denilen mekanizma bu işin uzmanlarına, işin içinden gelenlere bir bütçe veriyor. Bütçeyi doğru kişiler, bu işin ehli kişiler kullanıyor. Bizde ise Mehmet Özbek, Levent Nazifoğlu gibi adamlar transfer yapıyor.

Son düzenleme:
Bu konular bilinen ama uygulanamayan şeyler uzatmayacağım 2 bilemedin 3 yıla satış gerçekleşir artık yabancı sermaye ne zaman sıkılırsa o zaman lav oluruz

Avrupadan men, transfer yasağı klübün içind e bulunduğu halden kötü bile değil durum o kadar vahim 10 yıldır her gelen yönetim 3 yıla düze çıkacağımızı söyledi hepsi yalan oldu sadece kendi reklamını yapıp iyi kötü yandaş kazandılar bu kadar

Oluruna bırakıp izlemek daha iyi

abv juve

psg, ilk transferlerinde çorap sponsorluğu ile yıllık 2 milyar euroluk sponsor bulabiliriz demişti. Kısacası FFP sadece küçük kulüplerin sınırı oluyor. Başka bir organizasyon sözü her zaman geçiyordu ancak şu durum devam ederse 3-4 yıl sonra 10-12 takım arasında rekabet kalır diğer takımlar sadece borç ödemek için elden ele devrolur.[/QUOTE

O da kar yapmalarina yetiyor, uluslararasi pazara vurdugun zaman (ki en kalabalik dilim) onların da cogunlugu en cok o 10-15 takimi gormek istiyorlar zaten, digerleriyle sen Zenit ya da Spartak Moskova'yla veya Anderlecht'le ne kadar ilgileniyorsan o kadar ilgileniyorlar (Belcika ligini Turkiye'de ntvspor veriyor, kac kisi takip ediyor? Oturuyorsun Manchester United'in macini izliyorsun, Wenger'le bu is olmaz diyorsun, Zulte Weragem'i merak etmiyorsun).

PSG buyuk bi sponsor bulmustu ama UEFA rakami bu sponsorlugun bu kadar degeri yok diye cok fazla oldugu icin gecersiz saymisti, sonra da ceza vermisti. Ama bu tip uygulamalar mahkemeye gitmeye acik uygulamalar, son donem fazla sikmiyor UEFA.

Kucuk kulupleri sikmasi ise normal. Gelirleri dusuk ve borc icinde kulupleri sikiyor UEFA, kucuk kuluplerden kasit Turk kulupleriyse bu kulupler hem borc icinde hem zarar ediyor, hem de kazandiginin otesi harcamaya devam ediyor. FFP de buna karsi.

Aslinda iyilik yapiyor UEFA.

Ingiltere'nin kendi icinde de UEFA'dan bagimsiz bir FFP var, TV geliri var diye her kulup kafasina gore transfer yapamiyor. Gecen yil Sunderland transfer yapamadigi icin dustu, elindekileri de satamadi.

Linklerden biri açılmıyor ancak kaynağa sen güveniyorsun da ben güvenmiyorum. Kısacası sen usule uygun haksızlık yapıyorlar diyorsun, ben sonucun usulsüz olduğunu söylüyorum. ffp iki uç arasındaki farkı açıyor.

Son düzenleme:
Sende yapacaksın işte taraftar şunu istiyor taraftar bunu istiyora girersen böyle olursun adamlar paranın kıymetini biliyor
Mesela ingilter e gibi futbolcu çöplüğü bir lig var önünde sağlam menajer vasitalari ile her yıl onlarda itilip bir kenara atılan adamları maaslarida dahil onlara ödeterek biryerlere varırsın
Mesela nagamoto gibi bir örnek var bjk nin aboubakar talisca örnekleri mevcut böyle bir sürü oyuncu var
Sağlam sistematik alt yapı ile takıma kaxandiracagin sıfır maliyetli adamlarla yürürsün
Ha bu işler kolaymı değil tabi ama zoru başaran adam oluyor bu sektörde

abv juve

Bizim taraftarın başarısızlığa karşı en ufak bir sabrı bile yok. 4-5 seneyi hibe etmeye kalksak kulüp basılır. Bizim için en uygun ve gerçekçi çözüm yolu Avrupa devlerine karşı rekabet etmeyi amaçlayan ve büyük projeleri olan zengin bir Arap(rus, abd’li farketmez)’ın kulübü satın alması ve parayı akıtması.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bankalara 40 milyon euro faiz ödüyoruz.Düşünün işte 80 milyon euro gelirin var ve 40 milyon eurosu direk faizlere gidiyor.Giden para da yatırım değil.Direk gidiyor.
Şimdi sorarım sizlere.Riva ve Florya 300 veya bilemedin 250 milyon dolara satılsa ve tüm banka borçlarını tek seferde bitirsek ne kaybedecektik?ve hatta 200 milyon dolar olsun.Ben hala anlamıyorum.5 yıl sonra 2 milyar kazansak 600 milyon dolar yapıyor.Peki bu 5 yıl içinde en az 200 milyor dolar faiz ödenmeyecek mi?Bizim 5 yıl işkence çekmemizin ne gereği var?Ayrıca 600 milyon da en iyimser rakam.
Şu banka borçları bitirilseydi ve gelirimiz de 100 milyon euro olsa ve yıllı maaşları 45 milyon euro yapsak her yıl 20 milyon euro fazlamız olurdu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt