UEFA'dan Millilerin Asker Selamına İnceleme | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA'dan Millilerin Asker Selamına İnceleme

f60c62ba1a5748f5b30e00fc21a72fea.jpg

UEFA İletişim Direktörü Philip Townsend, Türkiye A Milli Takımı futbolcularının Arnavutluk maçında attıkları gol sonrası yaptıkları asker selamı için inceleme başlatacaklarını söyledi.

UEFA İletişim Direktörü Philip Townsend, İtalyan Haber Ajansı ANSA'ya yaptığı açıklamada, dün oynanan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H grubu Türkiye - Arnavutluk maçında, millilerin attığı gol sonrası yaptığı asker selamı için inceleme başlatacaklarını söyledi.

Townsend açıklamasında, "Bu sevinci görmedim ancak bir provokasyon olabilir. Regülasyonlar politik ve dini farklılıklara yönelik hareketleri yasaklıyor. Kontrol edeceğimin garantisini verebilirim" dedi

biliyorum yanlış anlaşılacağım ama gayet normal bir uygulama. Geçen sene Dünya Kupası'nda Arnavut Kartalı yapan Shaqiri ve Xhaka'ya da aynı inceleme yapıldı ve sadece ufak bir para cezası ile geçti..

Hani öyle büyük bir ceza olmaz. Muhtemelen ceza da verilmez, verilse bile en fazla ufak bir para cezası verilir.

Hangi ülke olduğunu unuttum ama 2-3 sene önce bir ülkeye de çimlerinde Gamalı Haç barındırdığı için seyircisiz oynama cezası verildi.

biliyorum yanlış anlaşılacağım ama gayet normal bir uygulama. Geçen sene Dünya Kupası'nda Arnavut Kartalı yapan Shaqiri ve Xhaka'ya da aynı inceleme yapıldı ve sadece ufak bir para cezası ile geçti..

Hani öyle büyük bir ceza olmaz. Muhtemelen ceza da verilmez, verilse bile en fazla ufak bir para cezası verilir.

Hangi ülke olduğunu unuttum ama 2-3 sene önce bir ülkeye de çimlerinde Gamalı Haç barındırdığı için seyircisiz oynama cezası verildi.

bir başka ülkeyi rahatsız edecek bir eylem yok ki

kendi ülkesinin asker selamı

ırkçı değil, dini ayrımı yok neye ceza verecekler

siyah bant takmakla aynı şey

hoş bunlar fransada terör saldırısı olunca siyah banda izin veirp bize vermemişlerdi

bir başka ülkeyi rahatsız edecek bir eylem yok ki

kendi ülkesinin asker selamı

ırkçı değil, dini ayrımı yok neye ceza verecekler

siyah bant takmakla aynı şey

hoş bunlar fransada terör saldırısı olunca siyah banda izin veirp bize vermemişlerdi

çifte standarta elbette karşıyım da sonuçta, Avrupa'da bir savaş olarak görülüyor. Doğal olarak siyasi bir destek mesajı anlamı çıkıyor.

Doğru-yanlış tarafı ayrı ama normal prosedür, bunu anlatmaya çalışıyorum.

Üst Alt