UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi

Cevap: SON DAKİKA | UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi

Benim korkum bu olan biten pisliklerin Türk takımlarını avrupadan men boyutuna getirilmesi.O zaman vay haline TFF..

Sevinilecek bir açıklama değil

iç işlerinize karışamayız şike avrupa düzeyindeki maclarda olursa müdahale ederiz demişler

Eeee,korkacak bir şey yok renkdaşlar.Az önce TFF, FB yi küme düşürecek diyen siz degilmiydiniz:D

Ben ve bazılarımız haric:)

bazilari yanlis anlamis galiba. hic ic acici bir aciklama degil, dorgrusunu söylemek gerekirse. adamlar kisaca diyor ki:

- TFF'nin geregini yapacagina inaniyoruz.

- UEFA ulusal sike olaylarina karismaz. burda yetki tamamen TFF'ye aittir.

- UEFA sadece Avrupa müsabakalarinda bir sike vb. olay olursa adim atar.

yani, yakariz, yikariz tadinda bir aciklama degil

artık sopayı aba altından değil havaya kaldırarak gösteriyolar

Cevap: UEFA Satement on Tukish Football

Ulan hep umutlanıyoruz küme düşme olacak diye.Mutlaka hemen ardından kötü bir haber geliyor.

Ya Allah aşkına nasıl bir çıkarımdır bu reis?

Bu güne kadar Şike soruşturması konusunda en fazla sevineceğin haber bu olmalı .

UEFA tabiiki resmi olarak iç işlere karışmaz , bu bilinen bir şey .

Bu açıklamada vurgulanmak istenen ; biz size karışmayız , adam gibi karar verin yoksa komple men ederiz .

Ayrıca açıklamanın zamanı da çok manidar .

UEFA takip ediyor burayı .

UEFA tabiiki TFF'ye karışmaz. Ama sana verdiğim kanunları uygula der.

Misal Anayasa mahkemesi de meclisin işine karışmaz. Ama anayasaya aykırı hareket ederse meclis o zaman partide kapatır(TFF men )

Ya da meclisin çıakrdığı ilgili yasayı iptal eder (ilgili kulüp için konuya dahil olup yaptırım uygulama)

Yani tabii ki TFF'nin işine karışmaz UEFA ama kurallar uygulanmadığı an girer konuya.Yunanistanda O.Volue böyle düşürüldü amatöre

ki o O.Volue de kendi liginde şike yapmıştı ama UEFa geldi postayı koydu(en başta puan silme vermişlerdi ama amatöre düşürdüler)

Zaten UEFA karar oncesi karismaz.Kara adil degilse sifonu ceker sadece

antu'dan alinti... HAHAHAHAHAHA :D:D:D:D:D bunlari yazarken bu angutlar ne tur hap atiyolar acaba.

Benim korkum CAS davasını kazandıktan sonra misilleme gibi Fener´e ceza yağdırmaları... Bu Platin beyinli bunu yapar..

Sıkar biraz bunu yapmak. Ancak beyni kısa devre yapıp arızalanan birisi böyle delice bir işe kalkışır. CAS davasını kazandıktan sonra haksız yere ceza yağdırırsa bunun tazminatını da öder Platini efendi. UEFA onun babasının çiftliği değil‚ aklı başında hiçbir UEFA yöneticisi Platini efendinin böyle çılgınca bir riske girmesine müsaade etmez.

Kume dusme de bu aciklamayla birlikte ortadan tamamen kaldirilmistir. UEFA kisaca umrumuzda degil kendi ic isleriniz demis.

Tff şike ile mücadelede gerekli yaptırımları uygulamakta ve disiplin uygulamalarını yerine getirmekte tam sorumludur diyor.Biz iç işlerine karışmayız ama şike olayları bizim organizasyonumuza bulaşacak olursa doğrudan müdahale ederiz diyor.Akıl istiyorsanız akıl da veririz diyorlar.

Öncelikle benim anladığım genel kurul yapıpta sorumluluktan kurtulamazsınız oradan ne karar çıkarsa çıksın bizim muhattapımız Tff'dir diyorlar.Yani bu kongreyi boş yere yapmayın diyorlar.Şikeye bulaşan takımların Avrupa seviyesi yarışmalara katılmasına ise engel oluruz diyorlar.

Bu açıklama kötü değil aksine gayet de takımlarınızı almam ama bu benim yüzümden değil sizin yüzünüzden olur demeye getiriyorlar.Ha tabi muhtemelen bizim basın "Allaaah iç işlerinize karışmayız dediler, yırttık abicim" şeklinde yorumlayacaktır bunu.Çok değil 1 ay içinde göreceğiz ne demek istediklerini.

bazilari yanlis anlamis galiba. hic ic acici bir aciklama degil, dorgrusunu söylemek gerekirse. adamlar kisaca diyor ki:

Yunanistan'a da karışmadılar.Yani karışamazlar zaten.Düşürmenizi tavsiye ediyoruz yoksa na.h katılırsınız CL'ye,Avrupa şampiyonasına,Dünya kupasına diyebilirler en fazla.

Çok da iyi bir açıklama.Yani Uefa bir kerelik afla puan silmeyi kabul eder muhabbetlerini silip attı.Bizim talimetlerımızı uygulamanızı tavsiye ediyoruz,uymazsanız sonucuna katlanırsınız diyor.Daha ne desin.

İç işlerinize karışmayız olarak yorumlayan arkadaşlara, İsviçre'nin 1-2 hafta önce UEFA'ya iç işlerimize karışamazsınız çıkışı sonrası neler oldu bir baksınlar. Karışmışlar mı karışamamışlar mı?

Keza Volou, Yunanistan da aynı bizimkilerin kafasında, kendi aramızda halledelim, aman olay olmasın, para kaçmasın. Sonunda ne oldu gördük.

Tabii ki direk gelip bu cezayı verdim demiyor ama bu cezayı vermezsen bu bu bu olacak diyor. Görünüşe göre en atarlısı olan İsviçre bile göze alamadı bunları.

uefa daha ne diyecekti.gerekeni yapin diyor.gerekende küme düsürmek

Gayet de iç açıcı.Bunu bilmeyen mi vardı.Kararı TFF verecek.Aynı şekilde kararı İsviçre verdi.Peki ne karar verdi İsviçre? UEFA,TFF'ye küme düşür demez.İstersen düşürme ama olacaklardan sen sorumlusun der.Şu yazanlardan ne anlıyorsun?

''Türkiye'de yaşanan şike sürecini TFF'nin en iyi şekilde yürüteceğini temenni ediyor ve tüm sorumluluğun kendilerinde olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. TFF'nin bu ciddi konularla ilgili gerekli yaptırımları uygulayacağına inanıyoruz."

Üst Alt