UEFA'dan Trabzonspor Kararı! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA'dan Trabzonspor Kararı!

50292

UEFA, konuyla ilgili yazıyı gönderdi. Trabzonspor önümüzdeki sezon Avrupa kupalarında mücadele edebilecek.

Geçen sezon Spor Toto Süper Lig'i dördüncü sırada bitiren bordo-mavili kulüp, gelecek sezon Türkiye'yi UEFA Avrupa Ligi'nde temsil edecek.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, yaşanan bu gelişme üzerine açıklamalarda bulundu.

Ağaoğlu "UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilme sonrası bizden istenen 3 şart vardı. Bu şartları yerine getirmemiz için de 15 Ekim'e kadar süre verildi. Ancak biz bu 3 şartı bugün itibarıyla yerine getirdik. Artık UEFA Avrupa Ligi kura çekimini bekleyeceğiz" dedi.

Kulübümüzün sportif olarak elde etmiş olduğu UEFA Avrupa Ligine katılım, UEFA CFCB AC nin 5.7.2019 tarihli vermiş olduğu kararla da idari yönden onaylanmıştır.

İlgili karar kapsamında 15 Ekim 2019 tarihine kadar;

Borç yapılandırmasının tamamlanmış olması,
TFF nin ulusal bazda finansal izleme talimatlarının yürürlüğe girmesi,
2018-2019 sezonuna ait 31.05.2019 tarihli mali tablolarımızda FFP talimatları kapsamında 5 milyon EURO nun altında denk hesap açığı verilmesi,

Şartlarının yerine getirilmesi durumunda katılacağımız ilk UEFA Avrupa Ligi turnuvalarında elde edeceğimiz ödül parasının %50 sinin alıkonularak turnuvalara devam edebileceğimiz belirtilmiştir.

UEFA CFCB AC nin belirtmiş olduğu şartların tamamı kulübümüz tarafından yerine getirilmiş olup, kararın CAS a taşınıp taşınmayacağı hususu yönetim kurulumuz tarafından değerlendirilmektedir.

Fener avrupaya kalmadi diyemi bu kadar uzun sürüyor? Normalde UEFA bu kadar gec birsey acikladigini hatirlamiyorum. Sanki en gec haziran da bitiriyorlardi böyle isleri.

Şampiyonlukta rakip falan olamazlar son virajda özellikle, bu sene üzerlerinde baskı yoktu, baskı olunca her şey zorlaşır. Üstüne Avrupa'da oynamak da her şekilde yoracak.

En iyi top oynayan onlardı diğer takımlar arasından, bu sene 2. olacaklarını düşünüyorum. Yani geçen seneki Başakşehir’in yerini alacaklar gibi geliyor bana puan, sıralama bakımından o yüzden rakip dedim.

En iyi top oynayan onlardı diğer takımlar arasından, bu sene 2. olacaklarını düşünüyorum. Yani geçen seneki Başakşehir’in yerini alacaklar gibi geliyor bana puan, sıralama bakımından o yüzden rakip dedim.
Bu genç oyuncular şampiyonluk stresini kaldıramaz. Fark ettiyseniz güzel oyunları hep şampiyonluktan koptuktan sonra oynadı Besiktas ve Trabzonspor. Bu bütün takımlar için geçerlidir. Alt sıralardan(kümeden) ve üst sıralardan(şampiyonluktan) koptuğun an rahat olursun psikoloji işidir futbol. Fener bile son 6 hafta herkesin gözünü boyamış bir takımdır.

Üst Alt