UEFA'dan Yeni Turnuva Geliyor! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA'dan Yeni Turnuva Geliyor!

Yakında UEFA Şampiyonlar Ligi aynı adla kapalı lig haline gelecek onun hazırlığı bu bana göre.

Euroleague gibi 16-20 takım alacaklar lig usulü oynatacaklar.

Bu kupa 3 de kupa 2 gibi olacak tutarsa. Tarihsel olarak liglerinin yerel ve uluslarası en çok kupa kazanıp CL katılımı alan takımlarını alırlar.

Yerel ligleri biraz daha yakın coğrafyada ki ülkeleri birleştirip yapabilirler maç sayısı yükseleceği için ( Sırp, Hırvat,Bosna vs aynı ligde, kalan takımlar alt liglerde kupa 3 için, bu birleştirilmiş ligler de Kupa 2 ve az sayıda ki kupa 1 açık pozisyonları için)

İspanya-3
İngiltere-3
Almanya-2
İtalya-3
Portekiz-2
Hollanda-1
Rusya-1
Türkiye-1
Ukrayna-1
Fransa-2
Yunanistan-1

Real Madrid
Barcelona
A.Madrid
Juventus FC
AC Milan
AS Roma
Bayern Münih
B. Dortmund
Manchester United
Liverpool
Manchester City (yapılana kadar kupayı alabilirler )
Benfica FC
FC Porto
Ajax AFC
PSG
Marsilya /Lyon
S.Donetsk
CSKA Moscow
Galatasaray
Olympiakos

Belirli sıralamanın altında yer alan ülkelerin takımları başka ülkeler ile değişiyor. Ya da Son 3 takım küme düşüyor. UEFA da 3-4. Lük maçı da getirilip ilk 3 çıkıyor.

Euroleague sirket mantigi ile yurutuluyor , hisse alip organizasyonun sahibi oluyorsun fakat fiba nin gecmisteki bir anlik zaafindan olustu bu uleb denen habis olusum

Uefa buna izin vermez cunku yonettigi ekonomi basketbolla kiyaslanmayacak kadar buyuk

Siz nba ornegi gibi diyorsunuz anladim ama uefa nin elinden bu parsayi alabilmek icin milli takimlari filam feda etmek gerekiyor , oysa almanya filan 2024 icin adaylik veriyor

Yakin zamanda ucret karsiligi hisse sahibi olunan ve basari kistasi olmaksizin katilinabilecek bir sistemi mumkun gormuyorum

Zaten ufak ulkeler icin futbolun sona ermesi demektir boyle bir degisim

Milli takımlar dünyanın hemen her yerinde artık zaten gereksiz olarak görülüyor.

Bu kadar paranın döndüğü yerde normal olarak gazı kaçmış kola gibi gönüllülük esaslı milli takımlar.

Bu olay er ya da geç olacak. Bu kupa 3 falan da ön hazırlık diye düşünüyorum. Yoksa Inter Toto’dan hallice ve saçma katma değeri olmayan bir organizasyonu getirmezler. Alın sizde burada oyalanın diyorlarsa bir sebebi vardır.

Senede 13 yerine 38 maçlık bir organizasyon illa ki ekstra yük olur ve yerel ligler mevcut yapıları ile kaldıramazlar. Ama o kadar çok para verilecek ki artık 2 takım kuracaklar nerede ise kulüpler bence.

Bu arada 2000 yılında hatırlayanlar bilir 2 grup vardı CL de.

İlk tur : 6 maç
İkinci tur : 6 maç
Çeyrek Final
Yarı Final
Final

17 maçlık serüven, ön elemeler de hemen her takım içindi. Senede 19-21 arası maç oynuyordu büyük takımlar bile.

Ben yeni formatlara okeyim ama para vererek olmamali

Bak eurolegue sebebiyle turkiye ligi sampiyonlugu anlamsiz hale geldi ve ulkedeki tum basketbolu negatif etkiliyor

Avrupaya cikamayacagini bilen takim neden yatirim yapsin

Olur, Ingiltere'den 6 takim gitsin, peki bizim ligler filan nasil gelisecek? Bu liglerin oynanma amaci olmayacak mi? Her zengin ve ayricalikli takimi UCL'ye mi alalim? UCL'ye filan giremiyorlarsa gelsinler burada yatirim yapsinlar

NBA gibi olmasi cok cok zor. Bir kere NBA sadece 1 ulkenin dogal bir ligi. UCL'yi kapali bir lig yaptigin an Avrupanin yarisindan fazlasinda futbolun gazi kacar. Hic giremiyecegin bir yer icin neden yatirim yapacaksin?

Üst Alt