UEFA'nın Galatasaray Kararı Belli Oldu! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA'nın Galatasaray Kararı Belli Oldu!

1525502937268.png
UEFA’nın 11 Mayıs’ta açıklayacağı karara göre sarı-kırmızılılara Avrupa’dan men cezası ya da transfer yasağı söz konusu değil. İlk planda 65 milyon Euro’luk takım bütçesi düşürülecek.

Yaşadığı mali sıkıntılar nedeniyle 9 Mart'ta FFP Komitesi'ne sunum yapan Galatasaray için UEFAkararını 11 Mayıs'ta açıklayacak. Avrupa'dan men cezası bekleyen ezeli rakipleri kulislerde bunu dile getirse de Sabah Gazetesi'nden Mehmet Özcan, UEFA'nın sarı-kırmızılı kulüp hakkında aldığı kararı öğrendi.

İşte detaylar:
* Galatasaray'a kesinlikle Avrupa'dan men cezası gelmeyecek.
* Transfer yasağı da söz konusu değil. Ancak FFP Komitesi ağır disiplin yaptırımları çerçevesinde sarı-kırmızılı kulüpten bütçe kısıtlaması isteyecek. ¦ İlk planda 65 milyon Euro'luk takım bütçesi düşürülecek.

SATTIĞIN KADAR ALACAKSIN
* Transfer için Galatasaray'a kârının 7 katı kadar oyuncu alma hakkı tanınacak. 9 aylık bilançosunda eksi 155 milyon TL yazan sarı-kırmızılı kulübün bu dönem için zarardan kâra geçmesi imkansız. Bu yüzden Galatasaray yazın transferde 'sattığın kadar al' stratejisini izlemek zorunda. Ancak gelecek sezon Sportif A.Ş. 5 milyon Euro kâr açıklarsa sarı-kırmızılı kulüp 35 milyon Euro'luk transfer yapma hakkına sahip olacak.

ADAYLARDAN İMZA ALINACAK
* Galatasaray'daki seçim sürecini takip eden UEFA, 11 Mayıs'ta açıklayacağı 'bütçe kısıtlaması' kararını uygulayacaklarına dair tüm başkan adaylarından imza alacak ve 26 Mayıs'ta seçilecek yeni yönetim bu FFP kriterlerine uyacak.

Fanatik

ADAYLARDAN İMZA ALINACAK
* Galatasaray'daki seçim sürecini takip eden UEFA, 11 Mayıs'ta açıklayacağı 'bütçe kısıtlaması' kararını uygulayacaklarına dair tüm başkan adaylarından imza alacak ve 26 Mayıs'ta seçilecek yeni yönetim bu FFP kriterlerine uyacak.

evet dursunun tekrar seçime girme nedenini anladık bu sefer batırmaya geliyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
O bunu öğrendi şu bunu öğendilerden nefret ediyorum bi haber gelir hepimiz duruma uğrarız. Şunu artık uefanın ağzından duyup rahatlasak. Haberin geç açıklanacak olması her halükarda iyi en azından akhisar maçı çıksın bi aradan. İnşallah transfer yasağı filan yemeyiz belhandalar ile bizi şampiyonlar liginde malesef sıkıntıya sokarlar.

Araplarla, Çinlilerle irtibata geçip Belhanda, Maicon gibi adamları yüksek bedelle satmalıyız, kiralıklara çöreklenmeliyiz. Stoke City gibi küme düşen takımları oyuncularınızı bize kiralayın 1 sene, Cl oynasınlar seneye size hazır dönsünler gibi sözlerle kandırmalıyız.

Men cezası gelmesinde önemli değil hatta diğer cezalarda kulubümüz adına hayırlı olabilir belkide.
Geçen sezon böyle bir kısıtlama olsaydı muhtemelen Belhanda ve Maicon alınmazdı. Onların yerine free bonservisli (Castro' yu çok istemiştim mesela) veya kiralık oyuncu alınırdı ve çok daha iyi olurdu. Bizim yöneticiler para harcama imkanı doğunca saçmalıyorlar...

garryi 15e satıp 90 milyonluk transfer yapar yeni yönetim

yalnız karın 7 katı kadar transfer nasıl bir paradox, o transferleri yapınca zarara girmiş olmuyor muyuz otomatik olarak :D

Men diyenler hangi kafada hala anlamış değilim men yemek için yaptığın akiti cignemen yada çok usulsüz bir sey yapman lazım
Uefa senin zararına karışamaz anca git bunları düzelt diye reçete yazar

Şampiyon GALATASARAY Yazdıracağız

garryi 15e satıp 90 milyonluk transfer yapar yeni yönetim

yalnız karın 7 katı kadar transfer nasıl bir paradox, o transferleri yapınca zarara girmiş olmuyor muyuz otomatik olarak :D

kar yapabilmemiz için ertesi dönem +30 milyon euro kazanmamız lazım, zaten o kadar para kazanırsak ve 3 milyon kar ile kapatırsak o ekonomik dönemi ertesi dönem 21 milyon verebilecek bütçe oluşacaktır hem ŞL gelirleri hem düşürülecek maaş bütcesiyle elimizde para olacaktır ama ona rağmen yüksek bonservisli oyuncu almamamız lazım borcu bitirene kadar beşiktaş gibi yapabiliriz kiralık oyuncuları alıp 4-5 milyon satın alma opsiyonu filan koyup 1 sene deneyebiliriz.

Üst Alt