Uğur Meleke'den Terim'e Fatality!


Football managerlik oyununu çok sık oynarım arada feneri de yönettiğim olur. Şunu farkettim feneri her zaman Galatasaray kariyerimden daha iyi yönetirim.

İlk başlarda bu durumu yadırgamazdım ama sürekli tekrar edince Galatasaray konusunda çok fazla duygusal davrandığımı tespit ettim..

Bu yüzden Şenol hoca asla trabzonda başarılı olamaz ama beşiktaşta görüyoruz.. Bence Fatih hoca fenerin başında olsa ligi domine eder çünkü Galatasarayın zaaflarını biliyor aynı şekilde aykut bize gelse inanın uefayı güle oynaya alırdı..

Demem o ki, bak şimdi Allahın işine bu uğur meleke gelse bizim takımda yöneticili yapsa çok faydalı olabilir. Çünkü duygusallık yok adamda ortada bir yanlış olursa erkenden farkedebilir.
 
Fatih terim'in milli takımla adı çıktığında milli mesele filan falan diye kem küm edip hocanın milli takıma gitmesi gerektiğini söyleyen.Dün yada ondan önceki günde yine aynı süreç içinde yer alan Şenol Güneş için Beşiktaşta kalmalı milli takıma gitmemeli diyen aynı herif.Bu adam bariz Galatasaray düşmanıdır.Sadece fazla belli etmiyor.Aziz in kalemlerinden biridir.Burda bu herifi övende fenerlidir hakkında işlem yapılmalıdır.
 
Galatasaray'in en buyuk dusmani fenerliler degil. aptal Galatasaray'lilar


Fatih terim'in milli takımla adı çıktığında milli mesele filan falan diye kem küm edip hocanın milli takıma gitmesi gerektiğini söyleyen.Dün yada ondan önceki günde yine aynı süreç içinde yer alan Şenol Güneş için Beşiktaşta kalmalı milli takıma gitmemeli diyen aynı herif.Bu adam bariz Galatasaray düşmanıdır.Sadece fazla belli etmiyor.Aziz in kalemlerinden biridir.Burda bu herifi övende fenerlidir hakkında işlem yapılmalıdır.
 
Doğru söze ne hacet.Kendi efsanelerini elin satılmış kalemlerinin ağzında sakız olmasından zevk alan aptal Galatasaraylılardır.

Okudugunu "ne yazmis" diye degilde "Kim yazmis" diye okuyan, okusada anlamayan, anlasada damarlarindaki ayranin tuzunun etkisiyle kalkanini cekip sogan imparatorlugunun savunuculugunu yapan tipik eskimis, kurumus, ici gecmis taraftar profili.

4 milyon euro tazminat bal seker olsun. Efsane Adanali Turk futbolunun kokune kadar saplar. Bunu dile getiren Ugur Meleke satilmis kalem olur.

Bu ulkenin insani harbi mazosist. Aci cekmekten, ezilmekten zevk aliyor.
 
Okudugunu "ne yazmis" diye degilde "Kim yazmis" diye okuyan, okusada anlamayan, anlasada damarlarindaki ayranin tuzunun etkisiyle kalkanini cekip sogan imparatorlugunun savunuculugunu yapan tipik eskimis, kurumus, ici gecmis taraftar profili.

4 milyon euro tazminat bal seker olsun. Efsane Adanali Turk futbolunun kokune kadar saplar. Bunu dile getiren Ugur Meleke satilmis kalem olur.

Bu ulkenin insani harbi mazosist. Aci cekmekten, ezilmekten zevk aliyor.

ilk yaptığım yorumda adamın tutarsızlığına vurgu yaptım.Yoksa ne demek istediğin anlıyorum herifin.Ancak fatih hocaya ayrı şenola ayrı muamele yapıyor onu anlatıyorum.AMA KENDİNİ AKILLI ZANNEDEN SAF AKILLILAR İŞİNE NASIL GELİRSE ÖYLE ANLIYOR.EFSANE hocamızın aldığı her kuruşu helaldir.Aksini iddia eden fenerlidir kuştur.6 şampiyonluk yaşatmış sayısız kupalar kaldırmış hocamızın aldığı parayı meze yapanlar GALATASARAY DÜŞMANIDIR.KÖPEKLER İSTİYOR DİYE ATLAR ÖLMEZ-M.lucescu
 
O tazminatı bağışla Hocam

“Size verilecek tazminatla yurttaki tüm engellilerin 10 yıllık spor masrafı çıkıyorsa... O parada Şırnaklı çocuk Hüseyin’in, Sinoplu genç Ahmet’in, İstanbullu bedensel engelli ‘Çolak Mehmet’in hakkı varsa… Bin kez düşünmelisiniz tazminat hakkında." “Türk halkı, milli takımın hocasına çalışmayacağı bir senenin maaşı olarak 4 milyon Euro ödenmesini istemiyor. Bence size yakışan o tazminatı almamak ya da alıp tamamını, Futbol Federasyonu'nun altyapı ve engelli organizasyonuna bağışlamaktır.”
ÖNCELİKLE işe, Fatih Terim’in Türk futbol tarihindeki yerini hatırlatarak başlamak gerek sanırım: 94 yıllık çağdaş Türk futbol tarihi kitabı yazılsa, bu kitapta Terim’e belki 50 sayfa ayırmak gerekir. Yılda 3-4 maç yapılan dönemlerde 51 defa milli takım formasını terletmiş bir sporcu o... 51 maçta forma giymekle kalmamış, bunların yarısına kaptanlık bandıyla çıkmış, bu alandaki rekoru 10 yıl elinde tutmuş, sonunda da rekortmen apoletini milli takım hocasıyken bir öğrencisine, Oğuz Çetin’e teslim etmiş önemli bir sporcu. 70 ve 80’li yıllarda Türk futboluna oyuncu olarak imza atan Terim, 90’ların başında bu kez antrenörlüğüyle girdi hayatımıza.
Türk futbolunun da dönüşüm süreci sayılabilecek son 27 yılın 17’sinde milli hocaydı; tarihimizde katıldığımız 4 Avrupa Şampiyonası’nın üçüne ulusal takımı o götürdü. Futbolcu olarak kırdığı rekoru antrenör olarak da kırması zor olmadı, halen Türk Milli Takımı’nı en çok çalıştıran hoca o.
TFF'NİN BU YILKİ GELİRİ 602 MİLYON TL

Terim’in futbolun içinde geçen yaklaşık 50 yılının son bölümünde ona daha önce hiç kimseye verilmemiş, bundan sonra da hiç kimseye verilmeyecek bir pozisyon teslim edildi: Türkiye Futbol Direktörlüğü. 4 yıl boyunca acısıyla tatlısıyla bu görevi yaptı, karşılığı olarak da Türk futbolunda bir antrenöre ödenen en yüksek maaşlardan biri ödendi. Hatta Euro 2016 katılımcıları içinde de en yüksek üçüncü maaştı onunki. Bu maaşla ilgili kamuoyunda “tüyü bitmemiş yetimin hakkı” edebiyatı dillendirilince, TFF itiraz ediyor. Kendi açılarından da belki haklı gözüküyorlar. Zira bu sözcükleri kullandığınızda halkta, bu paranın kendi ceplerinden çıktığı algısı oluşuyor. Oysa Türkiye’de milli takım antrenörünün maaşını halk ödemez, TFF kendi gelirleri ile öder.
TFF’nin 2016-2017 dönemi geliri, devasa bir rakam, tam 602 milyon lira... Bu hasılatın içinde de 141 milyonun milli takım gelirleri olduğunu not etmek gerek. Yani TFF, antrenörünün maaşını da, sporcunun primini de kendi bütçesinden rahatlıkla ödeyebilen özerk bir kurum.
HAKKARİLİ ÇOCUKLARI VE ENGELLİLERİ UNUTMAYIN!
Ancak, modern bir ülkede, bir futbol federasyonunun görevi, sadece milli takıma maaş ve prim ödemek değil elbette. Bu TFF’nin, 81 vilayete futbolu götürmek, Hakkarili-Şırnaklı-Sinoplu çocuğa formayla-topla spor yaptırmak, bedensel engelliyi oyuna katmak gibi son derece hayati ödevleri var.

Zaten zurnanın zırt dediği yer de burası...
Sizin yıllık bütçenizde sadece personel gideriniz 32 milyon, büro gideriniz 24 milyonsa, engelli futbolu gideriniz 1 milyon 417 bin lira olmamalı! İki gün önce olimpiyat şampiyonu olan işitme engelli futboluna 2016-17’de harcanan para, yalnızca 351 bin lirada kalmamalı. İşte o “tüyü bitmemiş yetimin hakkı”nın konuşulabileceği nokta da burası.
O 4 YILIN MUHASEBESİNİ İYİ YAPMAK GEREK
Fatih Terim, ulusal takımın başında 4 yıl kaldı, 4 ay değil... Yani TFF, onunla uzun süreli bir yola çıktığını ispat edecek kadar süre çalıştı. 4 yıl boyunca bir sürü nahoş hadiseye de göğüs gerdi üstelik.
Hakan-Gökhan-Ömer silahlı olayı Almanya’da yaşansa, Euro 2016 prim krizini İspanyol halkı seyretse; emin olun orada ne hoca kalırdı ne federasyon... O yüzden bugün TFF’den milyonlarca Euro'yu talep etmeden önce, o 4 senenin muhasebesini de iyi yapmak gerek.
BİR KULÜPTEN KOVULSAYDINIZ PAZARLIK YAPILIRDI
Ayrıca Terim, bugün bir kulüp takımından kovuluyor olsa, o ücret muhakkak ki pazarlık konusu olur, çalışılmamış bir senenin maaşını hiçbir kulüp koşulsuz ödemek istemezdi. Üstelik şimdi ayrıldığınız kurum bir kulüp değil, milli takımsa... Siz bu görevi kutsal addediyor, o bilinçle çalışıyorsanız... Size verilecek tazminatla yurttaki tüm engellilerin 10 yıllık spor masrafı çıkıyorsa... O parada Şırnaklı çocuk Hüseyin’in, Sinoplu genç Ahmet’in, İstanbullu bedensel engelli “Çolak Mehmet”in hakkı varsa. Bin kez düşünmelisiniz tazminat hakkında.
TÜM DÜNYANIN SAYGISINI KAZANDINIZ AMA...
Hocam; siz yetenekli bir çocuktunuz, ülkenin seçkin sporcularından olmayı başardınız. Başarılı bir teknik adamsınız, bütün dünyanın saygısını kazandınız. Ancak bu dünyada yetenekliler kadar yeteneksizlerin de spor yapma hakkı olmalı. İstanbullu’nun sahip olduğu formaya ve topa, Artvinli de sahip olmalı. Kulağı duymayan, gözü görmeyen kardeşlerimizin gözü-kulağı olmalı futbol topu.
YETENEĞİ VE SAĞLIĞI KISITLI OLANLARA...
Sayın Terim, bence size yakışan o tazminatı almamak, ya da alıp tamamını, TFF’nin altyapı ve engelli organizasyonuna bağışlamaktır. Yetenekli ve sağlam sporculara 25 yıl hizmet ettiniz. Bu tazminat yoluyla bir 25 yıl da, yeteneği ve sağlığı kısıtlı sporculara yapmalısınız bu hizmeti.
İmza: Görme engelli Mustafa’nın ilkokul arkadaşı, doğu görevinde sağ bacağını kaybedip tek bacakla harika futbol oynayan Ahmet’in mahallelisi, yeteneksiz veteran futbolcu Uğur...
4 MİLYON 671 BİN EURO ALACAK
TÜRKİYE Futbol Federasyonu, 26 Temmuz'da 'Türkiye Futbol Direktörlüğü' görevinden aldığı Fatih Terim'e, sözleşmesi gereği 4 milyon 671 bin 472 Euro tazminat ödeyecek. Terim, 3 yıl 8 aylık görev süresinde primler hariç toplam 12. 8 milyon Euro aldı. Tazminatla birlikte Fatih Terim'in TFF'den alacağı toplam ücret 17.5 milyon Euro'ya (yaklaşık 70 milyon TL) ulaşacak.​

Uğur Meleke
 
Fikrini söylemiş ama adamın yapılan sözleşmeye göre hak etmiş tazminatına göz dikmek de tuhafıma gitti. Tff de oraya buraya yardım etme zorunluluğu varsa ki var diyor o konu ayrı konu tazminat konusu apayrı konu. Tff sanki o tazminat ​ olmayınca yardım edemiyormu Hakkari bilmem neye. Adamın sözleşmesinden dolayı bir doğan hakka laf sokuştarayım diye duygusal sömürüsünü de kullanarak hak yiyen kendisi olmuş resmen sayın melekinin.
 
Üst Alt