Uğurcan Çakır'ın Hocası Arslan: "Galatasaray'a gitmiş, boyu kısa diyerek almamışlar" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Uğurcan Çakır'ın Hocası Arslan: "Galatasaray'a gitmiş, boyu kısa diyerek almamışlar"

a0db14fd66534d849de64a01eebe891d.jpg

Trabzonspor'un geleceği parlak file bekçisi Uğurcan Çakır'ı keşfeden hocası Nizamettin Arslan, Uğurcan'ın profesyonel olmadan önce Galatasaray'la görüştüğünü ancak 'boyu kısa' denilerek alınmadığını açıkladı.

Trabzonspor forması giyen başarılı kaleci Uğurcan Çakır'ı keşfeden hocası Nizamettin Arslan, yayıncı kuruluş beIN SPORTS'a çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Genç file bekçisinin kariyerinin başlarında orta saha oynadığını ancak fiziğinin müsait olması sebebiyle kaleciliğe yönlendirdiğini anlatan Arslan, Uğurcan'ın Galatasaray'ın kapısından döndüğünü de ifade etti.

Nizamettin Arslan, Uğurcan'ın gelişimini tamamladıktan sonra ailesiyle görüşüp Anadolu kulüplerine gitmesi yönünde tavsiye verdiğini ve aynı dönemde Galatasaray'ın genç eldiveni boyu kısa olduğu için istemediğini söyledi.

Nizamettin Arslan'dan Galatasaray ve Uğurcan Çakır hakkındaki açıklamaları şu şekilde:

"Kartal, Ümraniye'ye gitmek istemişler, vermem dedim engel oldum. Ben sonradan duydum ki Galatasaray'a gitmiş, boyu kısa diyerek almamışlar. Sonra babası Trabzon'a Uğurcan'ı götüreceğini söyledi. O zaman işlemlerini tamamlayıp onu gönderdik."

Bu cocuk Avrupa ya gitmeli. Umarim bu performansini sürdürür yillarca.

Baktim da 96'li kaleciler arasinda Onana ve Nübel den sonra Ugurcan göze batan ücüncü isim.

Alt yapimizdaki kisa boy fetisizmini bilmesek inanicaz bu habere. Nerde bi kisa boylu azcik calimi olan bi genc varsa alirlar. Sonrada alt yapidan niye futbolcu cikmiyor. Cikmaz usta. Alt yapiya aldigin 100 adamin 90'i 1.80 ve uzeri potansiyelde degilse isini duzgun yapmiyosun demektir.

Alt yapimizdaki kisa boy fetisizmini bilmesek inanicaz bu habere. Nerde bi kisa boylu azcik calimi olan bi genc varsa alirlar. Sonrada alt yapidan niye futbolcu cikmiyor. Cikmaz usta. Alt yapiya aldigin 100 adamin 90'i 1.80 ve uzeri potansiyelde degilse isini duzgun yapmiyosun demektir.

Farkindaysan burada konu kaleci. Yaptigin yorumun bu konuyla pek bir alakasi yok.

Altyapimizdan cikan kalecilerin boylari da uzundu son senelerde yani. Eray Iscan (1,95), Ismail Cipe (1,97), Batuhan Sen (1,94), Berk Balaban (1,98).

Tabi yetenekleri ve yeterlilikleri tartisilir ama o ayri bir konu.

Bu çocuğu takip etmeli, bu şekilde devam ederse Muslera'dan sonrası için parayı basıp almalıyız. Hayrettinden beri on yıllardır kaleye bir Türk kaleci koyamadık. Taffarel, Mondi, Muslera bunlar mükemmel kalecilerdi ama memlekette yabancı sınırı riski varken onların seviyesine yakın bir yerli kaleci bulduğumuz anda çekip almalıyız. Bu çok önemli bir adım çünkü 1 yerli garanti kadroya yazarak başlıyorsun. Muslera sonrası için bu adım atılmalı.

Farkindaysan burada konu kaleci. Yaptigin yorumun bu konuyla pek bir alakasi yok.

Altyapimizdan cikan kalecilerin boylari da uzundu son senelerde yani. Eray Iscan (1,95), Ismail Cipe (1,97), Batuhan Sen (1,94), Berk Balaban (1,98).

Tabi yetenekleri ve yeterlilikleri tartisilir ama o ayri bir konu.
Alt yapimizdaki temel bir sorunu, haberden yola cikarak ironik bir yorumla dile getirdim. Genel anlamda kalecilerimizin boy problemi olmadi. Yetenek konusundada pek problemleri oldugunu dusunmuyorum. Ama verilen temel egitimde sorunlar oldugu acik. Yan topa cikma konusunda Muslera'yi dahi gelistiremedik yillardir. Bereket ki adam diger her konuda mukemmel bir kaleci. A takim antrenorlerimizin durumu buyken, alt yapi hocalarimizin elinden iyi bir kaleci cikmamis olmasi supriz degil.

Üst Alt