Ülkemize Gelen Yabancılara Türkiye'nin En Büyük Takımını Sorduk | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Liverpool-Chelsea UEFA süper kupa maçı öncesi ülkeye gelen yabancılara Türk futbolu ve Türkiye'nin en büyük takımı soruldu. Gelen cevaplar şaşırtmadı.

Sonuç malum, 3. de malumdur.​
:cigara:
Fakat şeye çok gıcık oluyorum, adamlar formalı, arma dövmeli filan, kupa için mi buradasınız diyor. Yok Mutluluk Yuvası balo salonuna gelmişler kına için.​

Bizzat defalarca dünyanın pek çok yerinde gözlemledim, Türkiye hakkında hemen hemen hiç bilgisi olmayanlar bile iki şeyi mutlaka söylüyorlar, biri kebap diğeri Galatasaray. Marka olarak Türkiye'nin en büyüğü açık ara Galatasaray, inkar edilebilecek veya karşı çıkılabilecek bir şey değil.

Türkiye'de Galatasaray'dan başka tanınan takım var mı Avrupa'da? Belki Beşiktaş'ı rekordan hatırlarlar, yoksa kim bilir fi tarihinde Sevilla'yı penaltılarla elemiş Fenerbahçe'yi? Biz de her sene ŞL'ye gidiyoruz da böyle giderse şanlı anılan adımız her grupta averaj takımı olan 4. torba takımına çıkacak. Bu sene Uefa'nın 1-2 tweet'inde Avrupalı şoparlar çok da yanlış olmayan şekilde bizim bayağı geyiğimizi döndürmüştü. Adımızı hepten unutturmamak için hiç yoktan 2-3 yıl hatırlanacak bir top oynamalıyız Avrupa'da. Yoksa bir zamanlar Steaua'su gibi mazilerde kalacağız.

Bizzat defalarca dünyanın pek çok yerinde gözlemledim, Türkiye hakkında hemen hemen hiç bilgisi olmayanlar bile iki şeyi mutlaka söylüyorlar, biri kebap diğeri Galatasaray. Marka olarak Türkiye'nin en büyüğü açık ara Galatasaray, inkar edilebilecek veya karşı çıkılabilecek bir şey değil.
Avrupa'da son yıllarda başarımız olmamasına rağmen bu kadar popülerlik hem geçmişin getirisi hemde taraftar sayısı olarak avrupa'da sayılı kulüpler içindeyiz. Sosyal medyada Galatasaray taraftarı her yerde bu anlamda bilmemelerinin imkanı yok. Birde sanırım bu kadar yoğun olan bir baska kulüp boca juniors. Onlarda çok yoğun sosyal medyada.

Bunda gurbetcilerimizin payinida unutmayalim. Bircogumuz yurtdışında sevdigimiz ve gönül verdiğimiz renkleri ordaki yabanci arkadaslariyla paylasmakta.

Ben mesela birçok arkadaşıma Konyayi, il kodunu falan öğretmiş adamım:D

Üst Alt