ultrAslan 'ndan kamuoyuna duyuru! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ultrAslan 'ndan kamuoyuna duyuru!

Kamuoyuna! / Oğuz ALTAY

Değerli kardeşlerim,

Maçtan sonra bana gelen sayısız taraflı/tarafsız mail ve telefonda bugün yapılan protestonun nedeni ve sonucu ile ilgili çok büyük bir baskı oluşturulmuştur. Her kesimden insanın ortak tavrı ve baskısıyla belki de biraz sert bir açıklama oldu.

Yapmış olduğum açıklamadan sonra üzülerek vermiş olduğunuz cevapları okudum.

Yazmış olduklarınızdan anlaşıldığı üzere siyasi bir protestodan bahsediyorsunuz. Beni de, başbakanı alkışladığım ve alkışlatmak istediğim için AKP’li olarak değerlendiriyorsunuz.

Bakın kardeşlerim; bunu söylemek istemezdim (Çünkü spor ile siyasetin karıştırılması hiç doğru değil.) ama ben hayatımda hiç o partiye oy vermedim. Çocukluğum CHP’li bir ailede geçmesine rağmen ben MHP’liyim ve yazdıklarınız suya yazılmış bir yazı gibidir. Üzülerek söylüyorum ki siyaseti sizler yapmışsınız.

ultrAslan’ın önlenemez büyümesini hazmedemeyen bazı insanlar ortamı daha da karıştırmak için akıl almaz senaryolar üretmektedirler. Hatta ben istifa edene kadar yazı yazmayacak olanlarda varmış. 34 senedir bu renklere karşılıksız hizmet eden Oğuz ALTAY’ı bu şekilde konuşmak kimsenin haddine değildir. Tüm fikir ve projelerinize açığım. Tarihimizin en zor dönemlerini geçirdiğimiz bu dönemlerde ki çabamı bu şekilde değerlendirmek oldukça manidardır. Çünkü biz kişileri konuşarak amacımızdan uzaklaşmayız. Hepimizin bildiği bir söz olan; Küçük beyinler kişileri, orta beyinler olayları, büyük beyinler davaları konuşur. Bizim de öncelikli davamız Galatasaray’ımızdır...

Bugüne kadar tribünümüzde hiç ama hiç bir zaman siyasi görüşler doğrultusunda davranılmadı.

Toki Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın konuşması yenilir yutulur ve hazmedebilir gibi değildir. Kendisinin bu tavrını asla kabul edemeyiz ve ciddi olarak da kınıyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde bir açılış esnasında böyle bir konuşma yapıldığını zannetmiyorum.

Ancak bu konuşma protestonun hemen ardından yapılan bir konuşmadır ve ne olursa olsun çok da yanlıştır.

Bütün bunlar olduğunda şuan itibarıyla yine aynı şeyi söylüyorum; Toki başkanı çok anlamsız ve yanlış bir açıklama yapmasına rağmen tüm şartlar göz önüne alındığında sadece bu maçlık tüm görüşlerimizi bir kenara bırakıp misafirperver davranıp alkışlayabilir veya en azından sessiz kalarak tepkimizi gösterebilirdik.

Bu olaylar bizlere yakışmadı. Çünkü tüm dünya bu açılışa odaklıydı. Açıkçası hepimiz sınıfta kaldık.

Bu durumu fırsat bilen insanların forumda nasıl yazılara imza attıklarını görüyorum. Hani derler ya "internet çıktı mertlik bozuldu" diye...

Siyaset Galatasaray’a fayda verirse alırız, eleştiri hakaret gelirse dimdik karşısında dururuz.

Herkes bu konuya nasıl yaklaştığını kendi içerisinde mahkemesini yapsın. Herkesi vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum.

Ben bütün Galatasaraylıların daha makul siyasetten uzak ve renk aşkıyla konuya yaklaşmalarını umut ediyor saygılarımı sunuyorum.

Oğuz ALTAY

ultrAslan Genel Koordinatörü

Cevap: Kamuoyuna! / Oğuz ALTAY

Ultraslan 'ın dünkü hareketi kendi menfaatlerini Galatasaray 'dan önde tuttuğunun ispatı oldu. Çorap söküğü oldu. Artık oradan çözülmeye başlayacaklardır ve en iyisi de bu olacaktır. 500-600 kişi büyük Galatasaray taraftarı adına istediği haltı yiyemez.

Cevap: Kamuoyuna! / Oğuz ALTAY

Dün o protestoyu yapanlar kimse cezalandırmalı

ayrıca o toki başkanı nasıl konuşmasını bilmiyor.....(

Cevap: ultrAslan 'ndan kamuoyuna duyuru!

Adamın üzerine çok geliyorlar. Keşke sessiz kalsaydınız, en azından protesto yapanların yapamadığı bir şeyi yapmış olurdunuz.

Toki başkanından önce daha başbakan gelmeden bu forumda yuhalancak ve protesto edilecek diye konuşuyorduk.Daha toki başkanı konuşmadan başbakanın ismi anons edildiğinde protestolar oldu.Bu işin neresinden tutarsanız tutun işin içinde siyasi anlamda eziklik yaşayan kişiler G.Saray'ın tarihine geçecek bir günü böyle rezil ederek,bizi basına ve diğer takımlara malzeme ederek sanki G.Sarayın gücüne birşey katmış gibi çıkıp gurur duymalarını anlamsız buluyorum.Kimse kimseye bunu alkışla diye kafasına silah dayamadı ve zorla birşey yaptırılmadı.maalesef bazı yorumlar tamamen kendi kurgusu içinde şizofrenik yorumlar olmuş.

Şimdi sizler kesin olarak bu stad'ta başbakanın emeğinin olmadığına kesin olarak inanıyormusunuz.?Biraz insaf edin ve şu siyasi gözlüklerinizi çıkarın.Eğer biz bu stad'ta oynuyorsak Mustafa Sarıgül'den tutun Başbakan'a kadar 2 farklı siyasi görüşe sahip olan insanlardan Allah razı olsun diyorum ve harcadıkları emekler için onlara teşekkür ediyorum.

Ayrıca Toki başkanı sıfatıyla oraya çıkmış elemanı kınıyorum.

uA ve uA'ya karsi olanlar diye özetleyebiliriz bu bölünmüslügü. Bu, an itibariyla gerceklesen birsey degildir... Bir uA var uA'dan iceri.

Stad açılışını siyasi propaganda malzemesi olarak kulllanmak alkış da getirir ıslık da. İkisine de hazırlıklı olmak,riskleri göze almak,ikisini de olgunlukla karşılamak gerekir.

Diyebilirsiniz ki siyasi propaganda yapılmadı ki. Siyaset biliminde bunun adı propagandadır.

Son 1 ay içerisinde ne zaman stad lafı geçse başta Adnan Polat olmak üzere bir sürü insan 100 lerce defa Başbakan'a teşekkür ettiler.Herkesin dilinde aynı şey .Bu stadı Başbakan'ımız sayesinde yaptık. Nasıl ya? Parsını biz verdik ama ,vergilerimizle yapıldı.Bu faydalı bir eser bu stadın yapılmasına ne engeldi ki zaten. Sanki yapılmaması gereken birşeye izin verilmiş gibi.Sanki bu stad bize fazlaymış gibi. Köprü de yaparsın,statda,okul da hastanede. Zaten bunlar yapılması gereken şeyler. Bunu bir kişiye mal etmek yanlış bence. Büroktik engeller aşılmış.Ee aşılması lazım zaten. Olması gereken de bu.

yapmayın allah aşkına ya stada RTE geldi hemen tepede RTE görüntüleri yayınlanmaya başladı.Miting alanına döndürdüler stadı.Ben birazdan RTE nin hamdolsun yada durmak yok yola devam diyecegini düşündüm...

Üst Alt