ultrAslan 'ndan kamuoyuna duyuru! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ultrAslan 'ndan kamuoyuna duyuru!

Sevgili Galatasaray'lı kardeşlerim,

Avrupa'nın en modern stadlarından birine sahip olmanın haklı gururunu bu akşam hep beraber yaşadık. Bu stadın projesinden yapımına kadar geçen süreçte tüm emeği geçen kişilere, Başkanlarımıza ve Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sonsuz teşekkür ve minnetlerimizi borç biliriz.

Özellikle batıya açılan pencere olan Galatasaray'ımızın böyle bir mabede kavuşması için tüm bürokratik engelleri ortadan kaldıran, yapım aşamasında ise tüm birimlerin bil fiil 24 saat çalışması için gerekli talimatları veren, tabiri caizse bu stadın bitmesini belkide tüm Galatasaray'lılardan daha fazla isteyen ve bekleyen Başbakanımızın bugün stadımızda protesto edilmesi ne spor ahlakı ne siyasi görüş nede ezeli rekabetle adlandırlılabilir.

Daha düne kadar eski stadımızda şu yok, bu yok diye sitem edenler bize bu imkanın verilmesini sağlayan Başbakanımıza ancak teşekkür etmeli ve alkışlamalıydılar. Siyasi görüşleri için fırsat bekleyen bu aciz kişilerin aile terbiyelerini, Türk misafir perverliğini ve ahte vefalarını tekrar gözden geçirmelerini şiddtle tavsiye ediyorum.

Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğana tüm iyi niyeti ve katkılarından dolayı ultrAslan olarak teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

Oğuz ALTAY

ultrAslan Genel Koordinatörü

Not : Konu içerisinde kat-i suretle siyasi tartışmalara izin verilmeyecektir.

Cevap: Kamuoyuna Duyurulur!

Ultraslan'ın bu açıklamasından dolayı kınamıyorum çünkü kendilerine yakışan, beklediğim bir açıklama olmuş ama kendilerini sallamıyorum!!!

Bunun altına minicik puntolarla tek cümlede bir de Toki Başkanın ayıbı yazılsaydı yönetim tarafından yazdırılmadığı belli olurdu.

Çok güzel bir açıklama ama eksik TOKİ başkanına da gerekenler seviyeli bir şekilde söylenmelidir. Ayrıca bu açıklama ultrAslan adına yapılıyor ama bu gruptaki kaç adam böyle düşünüyor.

En azından buradakiler gibi fevri davranıp olayı yokuşa sokmamışlar. İyi etmişler, aferin.

Yönetim yalakası, bir gruptan ancak bu kadar bir yazı olur. Adnan Polat mı, artık kim yazdırdıysa, çıksın söylesinde bilelim. Yalakalığın da bir haddi hesabı olur. Bir stad yapıldı diye, bu kadar eğilmenin anlamı yok. Galatasaray'ı bu duruma sokan Adnan Polat'a söyleyecek lafım bile yok. Yazıklar olsun.Kendi içimizde böldüler bizi.

Toki başkanına da 2 çift laf etselermiş daha iyi olurmuş,bunun haricinde açıklama yerinde.

Etmeyin, eylemeyin yahu. Bir teşekkür etmeseniz bile yuhlanmayı hak etmedi bu adam. Adamı sevmiyorsunuz diye bu kadar düz bakmayın. Söylemeye dilim varmıyor ama bu gün çok şaşırdım. Herkes de saklı bir at gözlüğü varmış meğer.

Toki başkanı için söylenecek çok söz var da neyse boş verin.

Etmeyin, eylemeyin yahu. Bir teşekkür etmeseniz bile yuhlanmayı hak etmedi bu adam. Adamı sevmiyorsunuz diye bu kadar düz bakmayın. Söylemeye dilim varmıyor ama bu gün çok şaşırdım. Herkes de saklı bir at gözlüğü varmış meğer.

Toki başkanı için söylenecek çok söz var da neyse boş verin.
Bu ülkede işler böyle ademcim,sezen aksu referandum da evet dedi diye,kendi adını taşıdığı sokağın ismini değiştirmek için imza toplayan insanlar var... neyse siyasete gitmesin konu.Başbakanı sevmiyorsan alkışlamassın olur biter,sırf siyasi görüşüne uymuyor diye alakasız bir yerde alakasız bir zamanda ıslıklıyorlar.

Bu ülkede işler böyle ademcim,sezen aksu referandum da evet dedi diye,kendi adını taşıdığı sokağın ismini değiştirmek için imza toplayan insanlar var... neyse siyasete gitmesin konu.Başbakanı sevmiyorsan alkışlamassın olur biter,sırf siyasi görüşüne uymuyor diye alakasız bir yerde alakasız bir zamanda ıslıklıyorlar.

Yapmayın arkadaşlar, görende ne oldu zanneder. Ne olmuş yani ıslıklanmışsa, bakın bunun sebebi haklıdır veya haksızdır meselesine girmiyorum. Alt tarafı ıslık yahu, bu kadar tahammülsüz olmaya ne gerek var? Ki en başlarda ki protesto öyle aman aman da değildi, ta ki Toki başkanının konuşmasına kadar.

Ultraslanın açıklamasına gelince; yapılan açıklamada Başbakandan özür dilenmesinde bir terslik yok, doğru olan da bu zaten. Adamı sevmesen bile makamına duyman gereken saygıdan ve daha da önemlisi stadın yapımındaki emeklerinden dolayı özür dilemelisin. Ama sen bu özür bölümünü destan haline getirip de yapılan protestonun artmasına sebep olan Toki başkanından bir kelime bile bahsetmiyorsan, kusura bakma ama benim bunu kabul etmem mümkün değil.

Sezen Aksu konusuna hiç girmem, ben öyle yanar döner insanları sevmem. Geçmişteki açıklamalarını da okudum ben onun ;)

işte YANGINI BAŞLATAN ve GALATASARAYLILARI ÇILDIRTAN KONUŞMA..

Mikrofona gelen ve Sevgili Galatasaraylılar diyerek konuşmasına başlayan Bayraktar, "Galtasaray Yönetimi Ali Sami Yen ile ilgili kiracılık yükümlülüklerini yerine getiremezken bize geldi. Hem Ali Sami Yen'de hem de burada yükümlülüklerini yerine getiremedi. Özhan Canaydın'ın karşımıza gelip naif ve sessiz sedasız duruşu dün gibi aklımda' sözleri bir anda ortalığı karıştırdı.. Galatasaray'ı aciz, rahmetli başkanı zavallı gösteren bu sözler pek anlaşılmasa da anlayanlar tarafından büyük bir protesto ile karşılandı. Bu sözlerin ardından konuşmasını tepkilere rağmen sürdüren Bayraktar, bir de yangına körükle gidercesine 40 bin Galatasaraylının önünde 'Fenerbahçe'ye de Ataşehir'de kapalı spor salonu yapıyoruz' açıklaması yapınca taraftarları adeta çıldırttı. Büyük protestolar devam edince Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TOKİ başkanının konuşmasının bitmesini bile beklemeden stadı terk etti..

Şu konuşmaya tepki vermiyorlarsa yazıklar olsun

Yapmayın arkadaşlar, görende ne oldu zanneder. Ne olmuş yani ıslıklanmışsa, bakın bunun sebebi haklıdır veya haksızdır meselesine girmiyorum. Alt tarafı ıslık yahu, bu kadar tahammülsüz olmaya ne gerek var? Ki en başlarda ki protesto öyle aman aman da değildi, ta ki Toki başkanının konuşmasına kadar.

Ultraslanın açıklamasına gelince; yapılan açıklamada Başbakandan özür dilenmesinde bir terslik yok, doğru olan da bu zaten. Adamı sevmesen bile makamına duyman gereken saygıdan ve daha da önemlisi stadın yapımındaki emeklerinden dolayı özür dilemelisin. Ama sen bu özür bölümünü destan haline getirip de yapılan protestonun artmasına sebep olan Toki başkanından bir kelime bile bahsetmiyorsan, kusura bakma ama benim bunu kabul etmem mümkün değil.

Sezen Aksu konusuna hiç girmem, ben öyle yanar döner insanları sevmem. Geçmişteki açıklamalarını da okudum ben onun ;)
Islık olayına kimse birşey demiyor,yolda görürsün ıslıklarsın,şehrine miting e gelir ıslıklarsın,ama siyasetten en uzak yerde bir spor tesisinin açılışında,sırf kendi siyasi görüşüne uymuyor diye(bakın siyasi görüş diyorum,futbolla ya da sporla yakından uzaktan alakası olmayan bir konu) çıkmış adamı ıslıklıyorlar,ne alaka yani? Burda altı çizilmesi gereken ıslık değil verilen tepkidir,sonuçta ıslık ta negatif yönde bir tepkidir.Sezen aksu konusuna ben de girmek istemiyorum,sadece bir örnekti verdiğim :)

Başbakanlığı, stada olan emeğini bir kenara bırakıp durduk yere ıslıklanması üzerine yoğunlaşmakta fayda vardır. Çıkıp ortaya stadı ben yaptım, falan da demedi o tokici eleman gibi... O yüzden hak etmedi. Islıklandı yahu deyip kestirip atmamak lazım. Binlerce insan tarafından ıslıklanmak nasıl bir duygu kim bilebilir?

Ayrıca son paragrafınla; siyasetin bizde içinden çıkılmaz bir saplantıya dönüştüğünü gözler önüne güzelce seriyor. İdeoloji dediğin sürekli değişmez ve gelişmezse o zaman o ideolojiden çıkar ve karşı konulamaz bir saplantıya dönüşür. Sorgucu olmak lazım, gidilen yolun doğruluğunu sürekli kontrol etmek lazım. Birinin dini, ırkı yahut dili bu tür konularda kıstas olarak kabul görülmemelidir. Dolayısıyla ideolojik fikirlerin yanarlıkla dönerlikle hiçbir alakası yoktur.

Başbakanlığı, stada olan emeğini bir kenara bırakıp durduk yere ıslıklanması üzerine yoğunlaşmakta fayda vardır. Çıkıp ortaya stadı ben yaptım, falan da demedi o tokici eleman gibi... O yüzden hak etmedi. Islıklandı yahu deyip kestirip atmamak lazım. Binlerce insan tarafından ıslıklanmak nasıl bir duygu kim bilebilir?

M.Birand: "Stad çok güzel sayın başbakanım"

Başbakan: "Siz sadece stadı gördünüz değil mi? Metroyuda getirdik, kavşak düzenlemeleri yaptık" dedi.

Sonra 'Hadi çekil' der gibi geçti önünden.

Eee yani!!

uA'nin olaya yaklasimi, bir Galatasaray'lida olmasi gereken bir yaklasimdir. Toki baskanindan bahsetmemis olmalari onlarin yanlis ya da eksik bir tepki verdikleri izlenimini dogursa da, öncelik Türkiye Cumhuriyeti basbakanina yapilan "Edeple gelen lütufla gider" ilkesine aykiri davranisin bir "Özür dilemek" gerekliligi acisindan bu tarz bir yaklasimla sözkonusu özürü dile getirmektir.

"Sakin olan kazanir" deyisi bu hususta da gecerli olmalidir. Bir kimse cikip "Edepsizlik" yapmissa "Sapla samani ayirmak" deyisine istinaden sakin olup, gerektigi zaman ve gerektigi sekilde ve de gereken kisiye karsi tepki verilir ki bu en dogal haktir. Bu hakkimizi, hakliligimizi koruyacak ve de güclendirecek düsüncesiyle dogru yerde ve dogru zamanda kullanmak en dogru tercih olacaktir.

Bu tercihi yanlis kullandik; yer stad/tribün olabilir ama zamani degildi.

Simdi zaman daha bir Galatasaray'lilik durusu gösterme zamanidir.

Üst Alt