Ümit Davala: Bunlar ilahi adalet | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ümit Davala: Bunlar ilahi adalet

Galatasaray'ın eski oyuncusu ve antrenörü Ümit Davala başkan Adnan Polat ve Adnan Sezgin hakkında tv8'den Selahattin Ekrekli'ye gündem değiştirecek açıklamalar yaptı.

Ümit Davala’dan tv8'e zehir zemberek açıklamalar yaptı.. İşte tv8'den Selahattin Ekrekli'ye konuşan Davala'nın şok sözleri..

POLAT, SEZGİN’İ NEDEN GÖNDEREMİYOR?

Bu kadar baskıya rağmen, bu kadar seyirci tepkisine rağmen, muhalefetten, basından, her türlü her yerden baskı yiyorsun ve bu adamı gönderemiyorsun. Bunun tek bir açıklaması olabilir demek ki; birbirinizin açığını biliyorsunuz. Yani Adnan Polat, Adnan Sezgin’in açığını biliyor, ya da Adnan Sezgin, Adnan Polat’ın açığını biliyor. Bunun başka bir açıklaması yok. Ben mesela Galatasaray Başkanı olacağım, benim yanımdaki adam bana zarar verecek ve bu şekilde baskı yiyeceğim, gözümü kırpmadan yollarım. Niye bu adamı gönderemiyorsun?

ESKİ FUTBOLCULARIN HEPSİ YÖNETİMLE KÜS

Adnan Polat olsun, Adan Sezgin olsun, Haldun Üstünel olsun, illa 'gel seninle uzun yıllar çalışmak istiyoruz, Skibbe giderse takımın başına sen geçeceksin' diyerek vaadlerde bulundular. Eğer sen bunları bana vaad ediyorsan ve sonunda da kısa bir dönem sonunda Adnan Polatın yaptığı açıklamadan sonra gönderiyorsan ben burada art niyet ararım. Neyin peşindesin onu anlamış değilim. Sonuçta bana yaptıklarının aynısını eski futbolculara da yaptın. Eski futbolculardan kim barışık Adnan Polat’la bana söyler misiniz? Yok, çünkü hepsi küstürüldü.

GALATASARAY DENEME TAHTASI DEĞİL

Galatasaray bir deneme tahtası değil. Yani bir transferleri yaparken iyi bir araştırma yapacaksın, iyi izleyeceksin alacağın kişiyi. Çünkü sonuçta para veriyorsun. Milyon dolarlar veriyorsun bu adamları getiriyorken ve satarken de aynı şekilde zarara uğruyorsun.

İLAHİ ADALETE İNANIYORUM

İlahi adalete inanıyorum sonuçta bu kadar kişinin kalbini kırıyorsan, bu kadar kişiyi sen bu takımdan bezdiriyorsan, 'bezdiriyor' derken 'uzaklaştırıyorsan', o zaman bir yerde de Allah'ın sopası yoktur derler.

HAGİ'Yİ GÖNDERİP, TEKRAR NİYE ÇAĞIRDIN?

Mesela Hagi'yi daha önceden takımın başına getirdin aynı şekilde. Hagi’nin geldiği dönemde Adnan Polat yönetimde vardı. Sonra gönderdin ve yeniden takımın başına getirdin. Niye o zaman o adamla devam etmiyorsun da gönderiyorsun. 4 sene, 5 sene, 6 sene.. Eğer ki o adama inanıyorsan niçin uzun vadeli çalışmıyorsun?

BİZ BU DURUMU ÖNCEDEN GÖRMÜŞTÜK

Galatasaray’ın bu duruma geleceğini önceden tahmin ediyorduk. Bu yüzden kongrede Adnan Öztürk’ü destekledik. Yönetmek çok önemli

2005 YILINDAN BU YANA 76 TRANSFER YAPILDI

2005'den bugüne kadar 76 tane transfer yapıldı. 69’u geri gönderildi. Bu da Galatasaray’ın menfaatlerine ters düşen bir durum. Hatta bunun içinde başka şeyler aramak lazım diye düşünüyorum.

GALATASARAY’IN ŞİMDİ AVRUPADA’Kİ DURUMU KONUŞULMALIYDI

Bence şu anki Galatasaray’ın durumunu konuşacağımıza Avrupa’da neler yapabileceğini konuşmalıydık burada. Yani şu an Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura nasıl çıkar, ne bileyim bir Avrupa kupasına çıkabilir miydiyi diye konuşabilirdik…

CEVAP VERMEK ZORUNDALAR..

Biz Galatasaray’ı bir yerlere getirdik takım halinde. Biz Avrupa’ya çıktığımız zaman adımız şanımız yürüyordu. Herkes saygı gösteriyordu. Sen bu çıtanın altına düştün. Şu anda Avrupa’yı konuşmak bile imkansız yani o kadar uzağız Avrupa’ya, o zaman biz de sorularımıza cevap isteriz.

tümspor

Cevap: Ümit Davala: Bunlar ilahi adalet

az demis

sag kanadi bu adama emanet edip koltuga yaslaniyorduk be ohhhhhhhhhhhhh:(

Dediklerinde dogru da bu 2000 kadrosundan da iyice nefret etmeye basladim. Iyiki bir UEFA getirdiler. Bitmez tukenmez dertleri varmis iki de bir o basariyi kullanarak vir vir konusuyorlar. Umit iyidir ilk kez aciklama yapmis. Dediklerim Umit konusunda degil de bu iki Hakan artik bikkinlik vermeye basladi.

Yeter tamam basarilar kazandiniz hepinizi tebrik ederim de ozellikle Hakan Sukur iyice nefret ettirdi kendisinden. Bu durumda olmamizin sebebi biraz da sizin gelen yabanci oyuncuyu barindirmamaniz oldu abilik duzeni kurmanizdan oldu. Halen de bunun bedelini oduyoruz. Cikip futbolcular vir vir abi kalmadi diyor. Biraz da kendinizi sorgulayin bu konularda. Hic kimsenin sucu yok herkes tertemiz Adnan Polat'i bulduk ya herseyin sorumlusu o oldu. Tabiki cok fazla hatasi var bu yonetim gitmeli fakat biraz da digerleri kendisini sorgulasin. Bu duruma gelmemizde hepsinin hatasi var.

Anladigim kadari ile Adnan Polat ve Adnan Sezgin 20 yildir, belkide daha fazla dostlar, adamin Polatin kankasi resmen. Bence bu uzun yillar olan dostluk icin bu kadar yakin, bu kadar arkasinda duruyor Polat adama.

Ama artik bu saatten sonra "basari gelmezse, yokum" daha dogrusu "yoksun" dedi Polat 2-3 ay önce, "Hagi ile beraber gidersin" mesaji verdi. Bakalim, hayirlisi ne ise o olsun.

Anladigim kadari ile Adnan Polat ve Adnan Sezgin 20 yildir, belkide daha fazla dostlar, adamin Polatin kankasi resmen. Bence bu uzun yillar olan dostluk icin bu kadar yakin, bu kadar arkasinda duruyor Polat adama.

Ama artik bu saatten sonra "basari gelmezse, yokum" daha dogrusu "yoksun" dedi Polat 2-3 ay önce, "Hagi ile beraber gidersin" mesaji verdi. Bakalim, hayirlisi ne ise o olsun.

Hagi gider Sezgin kalır. Polat şimdiye kadar ettiği çok lafı yuttu :)

Bkz: Rjkaard ile ne olursa olsun devam edeceğim. 1 ay sonra Rjkaard gönderildi.

Uzun süredir aynı şeyi düşünüyorum zaten. Taraftar da Yönetim de ettiğini buluyor bence. Hasan'a yumurta atanlar, Hakan'ı sırf bir kaç sükse transfer yapıyor diye yönetime kurban edenler, Ümit'e Skibbe'ye sahip çıkmayanlar da aynı derecede cezalarını çekiyor. Arada biz de kahroluyoruz o ayrı.

Ağzına sağlık Ümit Davala sen bu takıma ikinci kez geldiğinde o kadar çok sevişmiştim ki, ayrıldığın zaman'da çok üzülmüştüm. Galatasaray taraftarı seninle gurur duyuyor. Yanlış yönetimin kurbanı oldun.

Adnan Polat yonetime girdiginde Teknik direktor Geretsdi.Hagi'nin gonderilmesinin Polatla alakasi yok,tamamen yanlis bir bilgi.

Ümit söylediklerinde kesinlikle haklı. Bugün forumda u dönüşü yapan çok bilmişler o günlerde efsane futbolcularımıza da salya sümük sallıyordu. Gelinen noktada Kral'ın da Ümit'in de söyledikleri birer birer çıkıyor. İlahi adalet er geç tecelli eder!

Elbette haklıdır.Ama Ümit'in gönderiliş şekli farklı.Sanırım Adnan Polat açıklamıştı.İdmana yarım saat geç geliyormuş.Ama geldiğinde de Ümit Milli takımın başındaydı ve baya başarılı idi.

Onlar her ne kadar Galatasaray sayesinde bu kadar büyük futbolcu olduysa,

Bu futbolcular sayesinde de Galatasaray bu kadar büyük başarılara imza attı.

Bunun unutulmaması gerekiyor.

Egoist tavırlı oyuncuları bir kenara bırakırsak, bu kadar başarı kazanmış olan ve en az bizim kadar Galatasaray'lı olan bu oyuncular, değişen yönetimlerin bu takımı gittikçe mahvettiğini gördüğün de, bizden daha fazla "negatif duygu" içersinde oluyorlar.

Düşünün ki siz çok güzel bir bina çizdiniz ve projenizi teslim ettiniz. Fakat sizden sonra ki mimarlar, bu projeyi kendilerince geliştirmek adına, güzelim binanızı gittikçe mahvettiler. Siz diğer mimarlara ne tepki verirdiniz?

Ümit haklı.Bence diğerleri de haklı.Bir adam hakkında herkes aynı şeyi söylüyorsa doğrudur.

ulen ilahi adalette olan bizede oluyo. bizde üzülüyoruz. bizim sucumuz ne fatmagülün bile bi sucu vardı gece dısarı cıktı.:D biz naptık taraftar olarakta bizim basımıza böyle seyler geldi. bu heriflerin hatalarını bizmi cekices

Kısmen haklı.Ergün-Tugay-Hagi-Taffarel-Suat yok muydu o kadroda?.Küs olan arkadaşların kendi problemidir.Bu konuda haksız.Ama kendisine Skibbe döneminde atılan kazıktan bahsediyosa dibine kadar haklıdır.

Üst Alt