Ümit Davala: "Kaçan penaltı planlarımızı etkiledi" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ümit Davala: "Kaçan penaltı planlarımızı etkiledi"

Penaltı, kırmızı kart, nem mem vs. hikaye. Bunları beraberlik halinde söylesen hadi bir nebze anlarım. Diagne - Ahmet değişikliğinin hesabını verin siz. Bize değilse Fatih Terim'e verin. Yenilgiyi falan geçtim bu olaya kuruldum en çok. FM'de bile yapılmayacak bir fantezi. Resmen akıl tutulması.

İşin ibretlik tarafı, geçen sezon öyle düzgün bir futbol da oynamadı bu takım. Kötü takımların arasından bir şekilde sıyrılıp şampiyon olabilmek elbette çok önemli ama bu sezon için son şampiyon olmaktan daha önemli veri olarak ortaya konan futbol baz alınmalıydı...

Endişem odur ki sonraki maçlarda Nzonzi ve muhtemelen Falcao da katılsa, zannedildiği gibi toz pembe bir tablo oluşamayacak...

İşin ibretlik tarafı, geçen sezon öyle düzgün bir futbol da oynamadı bu takım. Kötü takımların arasından bir şekilde sıyrılıp şampiyon olabilmek elbette çok önemli ama bu sezon için son şampiyon olmaktan daha önemli veri olarak ortaya konan futbol baz alınmalıydı...

Endişem odur ki sonraki maçlarda Nzonzi ve muhtemelen Falcao da katılsa, zannedildiği gibi toz pembe bir tablo oluşamayacak...
İşte bu takıma Badou gider Seri olmaz diyince bi küfür yemediğimiz kalıyordu. Hadi Seriyi getirdin forvete sprinter bir topçu alman lazım ki Seriyi kullanasın, biz Falcaoyu alıyoruz. Nzonzi yerine de koşu mesafesi yüksek birini getirmen lazım eksik olanı özelliğini tamamla. Biz ne yaptık hepsi aynı tarz olan topçuları sırf dünya yıldızı diye doldurduk takıma.

Sizce ne zaman maç sonrasında düzgün maç analizleri duyacağız?

Biraz takım neyi eksik yaptı, bir sonraki maç bunları nasıl gidereceksiniz bunları konuşun. Ya hakemler, ya şanssızlık, ya önümüzdeki maçlara bakacağız...

Penaltı planları etkilemiş! Bu ülkede çok boş insan var. Bunlardan biri de kariyerinde Milan’a kadar yükselmiş bir oyuncu.

Senin maç planında penaltı kazanıp gol atmak mı var? Senin takımın en az iki senedir deplasmanlarda mücadele etmiyor. Mental ve fiziki olarak yerlerde sürünüyor. Neredeyse istikrarlı olarak en az koşan takımlardan birisin. Orta saha oyuncuların “gölge” pres yapıyor. Biraz bunlara değinin.

Oyuncu kalitesi olarak diğer takımların bu kadar üstünde olmasak karamsar olurdum ama hala kesin şampiyon olacağımızı düşünüyorum.

Ancak Avrupa’da başarı çok zor. 26 maçta galiba 2 galibiyetimiz var. Futbol olarak hala Avrupa’nın çok gerisindeyiz.

Dortmund Ausburg ilk yarısını izledim. Ausburg’da pek kaliteli oyuncu yok ama adamlar bizden 10 kat daha iyi takım savunması yapıyor. Bu adamlar tahminen küme düşmeme mücadelesi verecek. Aradaki farka bakın! Belhanda ve Selçuk gibi gölge pres yapan tek bir oyuncu yok.

ben sizin maça çıkarken bir planınız olduğundan şüpheliyim ümitçiğim. futbolculuğunda çok iyiydin severdim seni, ama hocalığın bir o kadar berbat malesef. en azından erkekçe çıkıp oynadığımız oyun yakışmadı bize demen yeterliydi bizim için

Babel ve Jimmy nin dün ki oyun planınızda ki görevlerini anlatırsanız bizde bir plan varmış deriz.

kanattan atağımız yoktu doğru dürüst.orta da oynayanlar kanatlara sarkmaya çalışırken ,kanatlardakiler ortaya girdi sürekli.

şapkadan tavşan çıkarma çalışmalarına bir son verin artık

Takımın bir planı olur, tutmaz ama anlarsın neyin ne olduğunu. Bizde bu yok işte bam güm bireysel yeteneklerle bir yere kadar.

Üst Alt