Ümit Özat: "Yabancı kuralı Türk futbolunun bir numaralı çöküşü olacak" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ümit Özat: "Yabancı kuralı Türk futbolunun bir numaralı çöküşü olacak"

umit-ozat-isirgan-otu_8863912-9380_1200x630.jpg

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Ümit Özat, Spor Toto Süper Lig'in 29. haftasında Fenerbahçe'ye 4-1 yenildikleri maçta Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'nın, karşılaşma öncesi kendisine selam vermemesine tepki gösterdi.

Müsabaka sonrası gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Özat, Fenerbahçe'yle isminin anılmasıyla ilgili gelen bir soru üzerine, "Ben birilerinin mutsuzluğundan nemalanmak istemiyorum" derken, Pereira'nın maç öncesi elini sıkmamasıyla ilgili sert ifadeler kullandı.

Pereira ile bir tanışıklığı olmadığını anlatan Özat, "Normalde Fenerbahçe'nin teknik direktörlüğüne yakışır şekilde, misafir takıma başarı dilenmesi lazım. O kulübeye yakışman lazım. Neticede onun 6 aydır durduğu yerde ben 6-7 yılımı geçirdim. Orada kahve içmekle Fenerbahçe teknik direktörü olunmuyor. Şunu da söylemek lazım, taraftar her türlü tezahüratı yapmakta serbesttir ama Fenerbahçe taraftarı teknik direktör kim olursa olsun desteklemelidir." değerlendirmesinde bulundu.

Fenerbahçe'yle Beşiktaş arasındaki şampiyonluk yarışını ve sarı-lacivertli taraftarların yabancı futbolculara tepkisini değerlendiren Ümit Özat, şunları kaydetti: "Oyuncularla maç öncesi sohbetimde ifade ettim. İçerisi fazla karışmadığı sürece yarış sonuna kadar kovalanır. Fazla da yorum yapamam. Beşiktaş'a saygısızlık olur. Ben ırkçı bir adam değilim. Yabancı kuralı Türk futbolunun bir numaralı çöküşü olacak. Yerli oyuncunun kulağını çekersiniz, çıkar oynar ama yabancının parasını vermezseniz dünya umurunda olmaz.

Onların umurunda olan tek şey Benjamin Franklin'dir, paradır. Yıllarca biz tepki gördük, şimdi de onlar görsün. Bu camia nerelerden, ne badireler atlatarak buralara geldi. Son 10 seneye bakın Fenerbahçe'nin üçüncülüğü yok. Fenerbahçe'nin ikinciliği kim olursa olsun garanti. Bana göre taraftarın tepkisi doğruydu. Biraz da yerlilerin kıymetini bilmek lazım."

Fenerbahçe'nin haklı bir galibiyet aldığını dile getiren Ümit Özat, "Kayserispor kazanınca oyuncularımın gardı düştü. Nakoulma, Serkan ve Mitrovic olmayınca burada Fenerbahçe'yle mücadele etmek kolay değil. 5 maç kaldı. Küme düşmemiz matematiksel olarak netleşmediği sürece mücadele edeceğiz. Kazandığımız puanlarla kulübün borç yüküne katkı verebilirsek ne ala." diyerek sözlerini tamamladı.

BASIN TOPLANTISINDA KARŞILAŞTILAR
Ümit Özat, basın toplantısından sonra Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'yla karşılaştı. Pereira, Ümit Özat'ın elini sıkmak istedi ancak Özat bunu kabul etmedi. Portekizli teknik adamın eli havada kalırken, Özat, "O maçtan önce olacaktı" diyerek tepkisini dile getirdi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yerli oyuncunun kulağını çekersiniz, çıkar oynar ama yabancının parasını vermezseniz dünya umurunda olmaz
zihniyete bak arkadaş !! 2016 da mağara devri zihiniyeti !! lucescu UEFA kupasına abone olurken bizimkiler futbolcuyu maymun zannediyor kulağını çek oynasın fıstık fındık muz at zıplasın

Ya ne boş muhabbet hala bu geyiklerin dönüyor olması. Olay çok basit öyle veya böyle hala yabancılar için bir sınır var ama "yerli" oyuncular için hiç bir sınır söz konusu değil o zaman neyin tatavası oynayın kardeşim, hakkını verin istediğiniz takımda oynayın kimse size aha bu yerli oyuncu bunu almayalım demiyor yetenekleriniz doğrultusunda eleştiriliyorsunuz bunu bile hazmedemeyen bir topluluk olamaz ya gerçekten gına geldi.

tüm yerlileri çalışkan ve efendi ve tüm yabancıları tembel ve egolu zanneden kilolu eşek.

Son düzenleme:
O zaman parasını verin adamın ya da ona göre sözleşme yapın dimi Özatcım. Yabancılara laf çakmanın alemi yok yani

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pereira'ya bakıyorum efendi sempatik profesyonel bir abimiz. Bir de sana bakıyorum, vücudunun %70'ini kaplayan göbeğin, yaptığın saçma sapan açıklamalar.. gel de yerli düşmanı olma

Nakoulma ve Mitroviç olmayınca diyor bunlar da Türk herhalde.

Senin çelişkili açıklamalarını seveyin ben

bildiğin boş muhabet ozaman şunu söyle avrupada kaç kişi diyorki tr de şöyle oyuncu var alalım yok boş boş konuşuyosun iyi olsalardı avrupadan teklif alırlardı.

Bunlar yine bir fikir ortaya atıp kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar, Başkanımız Sn. Ünal Aysal'ın döneceğini haber alan TFF ve Aziz tekrar 4+0,75/1 gibi yabancı sınırı getirme planları yapıyor olabilir.

Üst Alt