ümit özat - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ümit özat

Ümit Özat: "İsmini çok fazla zikretmek istemiyorum. Net şekilde taç atan oyuncuyu engelliyor. Bunu ben yapsam kıyamet kopar."

fatih hocayla nasipse ilk kez karşı karşıya geleceğiz. onunla geçirdiğim 6-7 milli takım kampında öğrendiklerimi teknik adamlıkta kimseden öğrenmedim. kızgınlıklarım ve kırgınlıklarım da olmuştur ama ülkenin en iyi teknik adamı.

benim beşiktaş'la galatasaray'la sorunum olamaz. ben kimim ki 100 yıllık çınarlarla sorunum olsun. ama 70 yaşından sonra buralara gelip de sanki o kulübün sahibi gibi davranma. büyüklük 70 yaşından sonra elbise giymeyi öğrenmekle olmaz.

Başakşehir'in rakibi Erol Bulut, Abdullah Avcı'nın eski yardımcısı.
Beşiktaş'ın rakibi Tamer Tuna, Şenol Güneş'in eski yardımcısı.
Bizim rakip de Ümit Özat :) Ne hafta ama...
Gerçi Cimbom'a fark etmez, basar geçer.

"Gençlerbirliği, Ankara'nın çok özel bir takımıdır. Şimdi o takımın teknik direktörünün kıyafeti, o takımı temsil edecek düzeyde olmalı. Kenarda duran Ümit Özat'ın sırtına ver pazar küfesini, kimse yadırgamaz. Gitsin Yenişehir pazarına, biri çağırır"
-Hıncal Uluç.​
Hıncal'da ayıp etmiş biraz...​

"Gençlerbirliği, Ankara'nın çok özel bir takımıdır. Şimdi o takımın teknik direktörünün kıyafeti, o takımı temsil edecek düzeyde olmalı. Kenarda duran Ümit Özat'ın sırtına ver pazar küfesini, kimse yadırgamaz. Gitsin Yenişehir pazarına, biri çağırır"
-Hıncal Uluç.​
Hıncal'da ayıp etmiş biraz...​

haklısın araştırsak, sümüğünü yiyen low için tek yazısı yoktur..

bir futbol düşünürü

Özat, başarının adım adım gerçekleşmesi ve bunun sabit hale getirilmesi gerektiğini belirterek, "İstanbul takımları her sezon Avrupa Kupası alma iddiasıyla sezona başlıyor. Ancak Şubat ayını bile göremiyor. Dünyada kupalara oynayan takımlar 500 milyon Euro bütçelerle mücadele ediyor. Türk takımları ise 100 milyon Euro civarında bütçelerle buna kafa tutmaya çalışıyor. Bu durum marketin süpermarkete olan mücadelesine benziyor. Şu anda aynı durum Anadolu ve İstanbul takımları arasında da var. Bence merdivenler yavaş yavaş çıkılmalı. Sivasspor gibi bir sezon şampiyonluğa, öteki sezon küme düşmemeye oynayacaksak
böyle ikinciliği istemem. Galatasaray'ın Avrupa Kupası kazandıktan sonra bunun devamını getirememesi de buna örnek gösterilebilir" diye konuştu.

"RİJKAARD'IN YERİNDE BİR TÜRK TEKNİK ADAM OLSA, ÇOKTAN ELİNE BAVULU VERİLİP VAPURA BİNDİRİLİRDİ"

Antrenörlükte başarıya ilişkin bir soruya ise Ümit Özat, "Kimse Rijkaard'ın kariyerine laf söyleyemez. Şampiyonlar Ligi'ni kazanmış bir teknik adam. Bugün Rijkaard'ın yerinde bir Türk teknik adam olsa, çoktan eline bavulu verilip vapura bindirilirdi. Hiddink, Avrupa Şampiyonu olduktan sonra 3 ayda Fenerbahçe'den gönderildi. Aragones ve Del Bosque gibi isimler 1 senede gönderildi. Başarıya çok farklı bakıyoruz. Başarılı oldukları yerde dünya starlarıyla çalışan teknik adamlara burada 5. sınıf yabancı oyuncular verip, 'hadi başarılı ol' diyoruz. Böyle olmamalı. Antrenörlük atla deve değil. Bir antrenörün takıma katkısı en fazla yüzde 30'dur. O da otorite ve futbolcularla ilişkidir" ifadelerini kullandı.

ahyahah
DoNsUtwXkAApZgH.jpg

Ümit Özat: "Cocu'ya sabredilmeli. Ben olsam Trnava'ya 6 atılırdı diye bir şey yok. Terim, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en kariyerli teknik direktörü. Ama 6-0'lık gibi bir mağlubiyet de bu insana mal oldu."

Dosht-DXgAAfw5e.jpg

Üst Alt