GSC Scout - # Umut Bozok - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Yerliler arasinda 10 Milyon TL üzeri alan bir Abdülkerim var galiba takimda. Digerlerinin hepsi 10 Milyon TL altinda aliyor en azindan bu sezon, seneye Kerem Taylan falan da 10'a yükseliyor.

Acikcasi Abdülkerim'e takimdaki en cok kazanan yerli futbolculardan 2 kat daha maas vermek de pek dogru bir sey degildi ama neyse. Umut Bozok'a bu kadar para verecek kadar ihtiyacimiz yok bence acikcasi.

Evet

➖ 3 taksit ile 2 M€ bonservis
➖ Sonraki satış ya da kiralamanın kârından %10 pay
➖2022/23 - 26.2 milyon TL yıllık ücret
➖ 2023/24 - 31.5 milyon TL yıllık ücret
➖ 2024/25 - 36.7 milyon TL yıllık ücret

Bunu almış olsaydık yabancı kuralında sorun yaşamayacaktık hem elimizi güçlendirip hem yabancı bir kanat oynatabilecektik. Verilen paralara bakınca Seferovic'e de o kadar veriyoruz bence kendisini alabilirdik.

Bu yıl TS da performansı yükselen tek bir oyuncu yok, çoğu geriye gitti hatta. Oradaki performansını baz almak pek doğru olmaz ki, toplam 5 adet 90 dk kadar süre alabilmiş ligde, 2 gol normaldir bu durumda...

Alınmasını yerli kontenjanı için isteyenlerdendim, epey de süre bulurdu şu ana kadar. Ancak 2 milyon bonservis ve 1,5 milyon Euro maaşla ben de tercih etmezdim şahsen...Ha, 1 sezonluğuna maliyeti 3,2 milyon olan Seferovic yerine Umut alınsaydı keşke demek kolay; Seferovic' in bu denli 'bitik' çıkacağını en karşı çıkanlar dahi tahmin edemezdi...

Üst Alt