Ünal Aysal | Başkan (2011-2014) - Sayfa 38 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Aslında Terim'den ziyade Aysal faktörü de hiç geride değildi yani her açıdan iyi bir takım algımız vardı.

Yönetim değişikliğinde yönetime soktuğu muhalif adamların etkisi falan da var ben bir şekilde kulüp içinden veya dışından siyasi bir baskı oluşturulduğunu da düşünüyorum. Çünkü sadece Terim'i uzaklaştırmak bunlara yetmedi, Aysal'ı da bir şekilde uzaklaştırdılar. Sonuçta Aysal küsmüş, Terim ise YD ile poz vermiş ve taraftarların antipatisini kazanmış durumdaydı.
Kesinlikle. Yine de ikisi de sağ duyulu hareket etseydi kurtarabilirdik durumu. İlla ki terim kalmalıydı sonuna kadar demiyorum ama takım altıncı hafta sonunda liderdi yanlış hatırlamıyorsam ve son maçı beşiktaş deplasmanında 2-0 kazanmıştık. Başarısızlık sonrası bir tedbir falan değildi yani. Bu olaylarda terim'in haklı olduğunu düşünmeme rağmen yıldonun yanında o pozu vermesi harbiden üzmüştü. Nerede kalmıştık tweetine kadar da nötr kaldım ona karşı. Bizi iyi temsil eden, haklarımızı savunan bir ikiliydi aysal başkan terim td.

Tamam da bozulmasa bile sabitlendigi donem sence bir avantaj saglamis midir kulube ?

Yoksa bilakis TL bazinda tepe bir noktadan mi sabitleme olmus ?

O dönem sağlamıştı hatta haber yapmışlardı.

Selçuk İnan ve Burak Yılmaz'a büyük şok!

Sonrasında yerli bir oyuncuyla sabit olmayan kurdan sözleşme yapıldığı için de bunların o anlaşması da bozulmuş, gerçi bu kesin bilgi değil o dönem bir yerlerde okumuştum.

2-0 mi ?

Ayrica lider filan degildik , ama 5 inci hafta oldugu icin de dogal olarak cok geride de degildik

Ilk 4 haftada 1 galibiyet 3 beraberlik almistik , sonra terim in son maci bjk yi yendik , sonra rize ile yine berabere kaldik

Kesinlikle. Yine de ikisi de sağ duyulu hareket etseydi kurtarabilirdik durumu. İlla ki terim kalmalıydı sonuna kadar demiyorum ama takım altıncı hafta sonunda liderdi yanlış hatırlamıyorsam ve son maçı beşiktaş deplasmanında 2-0 kazanmıştık. Başarısızlık sonrası bir tedbir falan değildi yani. Bu olaylarda terim'in haklı olduğunu düşünmeme rağmen yıldonun yanında o pozu vermesi harbiden üzmüştü. Nerede kalmıştık tweetine kadar da nötr kaldım ona karşı. Bizi iyi temsil eden, haklarımızı savunan bir ikiliydi aysal başkan terim td.

Yok o sezon bayağı kötü başlamıştık, Beşiktaş galibiyetiyle 2 galibiyet 3 beraberliğimiz olmuştu, kötü olan Real'den 6 yemiştik.

Evet ben de nötrdüm hatta takımı şampiyon yaparsa bize o gün yaptığı ayıbın bedelini öder de demiştim tabi bu benim düşüncem hele de şu anki resme baktığım zaman o kare midemi bulandırıyor.

İşin kötüsü o karedeki iki kişinin arası bozuldu diye bugün yine etkilenen Galatasaray oluyor.

O dönem sağlamıştı hatta haber yapmışlardı.

Selçuk İnan ve Burak Yılmaz'a büyük şok!

Sonrasında yerli bir oyuncuyla sabit olmayan kurdan sözleşme yapıldığı için de bunların o anlaşması da bozulmuş, gerçi bu kesin bilgi değil o dönem bir yerlerde okumuştum.

Hakan balta

Ustat dedigini anladim , bunlari biliyorum ama bunlarin etkisi cok kisitli cunku zaten dovizin senelik priminin nemasini hangi aya sabitlersen sabitle aliyor adam

Bu seneden ornek verelim , ocak temmuz kasim vs , bunlara dagilmis odemeleri ocak kurundan yapsan yapsan 100 lira , agustostan yapsan 120 , belki araliktan yapsan 110 odeyeceksin

Fakat bir sonraki sene o seneye ait artisi garanti altina aliyor cunku o senenin temmuzuna sabitliyorlar

5 senelik baktiginda hemen hic kaybi olmaz bu adamlarin , ama medya 5 aylik baktigi icin aman aman ne tasarruf diyor

Futbolcu ve menejeri de salakti ya da avukati .. goz boyama bunlar , makyaj . Inanmayin

Ustelik egemen in yazdigi gibi , 2018 de eger hakan balta olayi olmasa idi , dovizin en yuksek oldugu doneme sabitlenmis oldugu icin (yukarida yazmis kopyalayip bir yerden) ne ocak ne aralik kurundaki dususten faydalanabilecektik

En yuksek oldugu yerden tl ye cevrilecekti

Hakan balta

Ustat dedigini anladim , bunlari biliyorum ama bunlarin etkisi cok kisitli cunku zaten dovizin senelik priminin nemasini hangi aya sabitlersen sabitle aliyor adam

Bu seneden ornek verelim , ocak temmuz kasim vs , bunlara dagilmis odemeleri ocak kurundan yapsan yapsan 100 lira , agustostan yapsan 120 , belki araliktan yapsan 110 odeyeceksin

Fakat bir sonraki sene o seneye ait artisi garanti altina aliyor cunku o senenin temmuzuna sabitliyorlar

5 senelik baktiginda hemen hic kaybi olmaz bu adamlarin , ama medya 5 aylik baktigi icin aman aman ne tasarruf diyor

Futbolcu ve menejeri de salakti ya da avukati .. goz boyama bunlar , makyaj . Inanmayin

Ustelik egemen in yazdigi gibi , 2018 de eger hakan balta olayi olmasa idi , dovizin en yuksek oldugu doneme sabitlenmis oldugu icin (yukarida yazmis kopyalayip bir yerden) ne ocak ne aralik kurundaki dususten faydalanabilecektik

En yuksek oldugu yerden tl ye cevrilecekti

Evet TL üzerinden anlaşma olmadığı sürece bence de etkisi sınırlı olur hele de 2 olan maaşı 3 m + 25k maç başı yapmak da ayrı hataydı. O gün 10 milyon öderken bugün 20 milyon ödüyoruz.

Yine de döviz bazlı borçların TL'ye çevrilmesi güzel 1 hamleydi bence Aysal bu durumları öngörebiliyordu ve bir şekilde önlem alıyordu, ondan sonra gelen ekiplerde bu konuda olumlu işler pek göremedik.

Ustat gider ayak tarikla euro sozlesme yapmadi mi 5 senelik

Bu konudaki ileri goruslulugunu hadi selcuk ve burak isimlerinde o gun gostermedi , peki tarik ?

Hem yerli hem de uzun sozlesmeydi , ona yapsaydi sabit kurdan

Yok o sezon bayağı kötü başlamıştık, Beşiktaş galibiyetiyle 2 galibiyet 3 beraberliğimiz olmuştu, kötü olan Real'den 6 yemiştik.

Evet ben de nötrdüm hatta takımı şampiyon yaparsa bize o gün yaptığı ayıbın bedelini öder de demiştim tabi bu benim düşüncem hele de şu anki resme baktığım zaman o kare midemi bulandırıyor.

İşin kötüsü o karedeki iki kişinin arası bozuldu diye bugün yine etkilenen Galatasaray oluyor.
Ben baya yanlış hatırlamışım o zaman, pardon. Real'den 6 yediğimiz maç da felaketti dany şov vardı.
Terim'in hayatının en büyük hatasıdır o kareyi vermek, o adamla çalışmak. Dediğin gibi berbat.
Ama terim'i sevip sevmememiz ya da utanç verici hareketler yapmasından çok ben kazanıyor oluşuna odaklanıyorum. Bundan 10 yıl sonra kimse kebapçıyı bastığını hatırlamayacak ama şampiyonluğu yazdırdı haneye. Pragmatist bakıyorum, taraftarı dizginliyor, yönetiyor, alt yapıyla ilgileniyor, oyuncuların büyük çoğunluğu tarafından seviliyor, takımın haklarını savunuyor bir de Galatasaray sosyal medya uzmanlığı yapıyor arada attığı tweetlerle. Eskiden medyayı da yönetirdi ama şimdi ipler onun elinde değil tam tersi vaziyette.

Terim gitsin buluruz daha iyisini ya da bulamayız önemli değil ama tff, kulüpler birliği, orman, koç gibi adamların baskısıyla göndermeyi kesinlikle kabul etmem. Kendimiz ipini çekelim, bu adamlara diz çöktüğümüzün resmi olur şu an hocayı yollamak.

Ustat gider ayak tarikla euro sozlesme yapmadi mi 5 senelik

Bu konudaki ileri goruslulugunu hadi selcuk ve burak isimlerinde o gun gostermedi , peki tarik ?

Hem yerli hem de uzun sozlesmeydi , ona yapsaydi sabit kurdan

Denemiştir ama kabul edilmemiştir muhtemelen, 1.6 da o dönem verdiğimiz maaşlara bakarsak çok da fazla değildi aslında çünkü adamı ilk 11 oynayacak kafasıyla aldılar.

Bu konuda ne doğru işi BJK yönetimi yaptı o dönem, ciddi düşürdüler maaşları, biz de Özbek döneminde yapmalıydık bu işi aslında ama "GS'nin buna ihtiyacı yok." şeklinde garip bir açıklaması vardı.

Ben baya yanlış hatırlamışım o zaman, pardon. Real'den 6 yediğimiz maç da felaketti dany şov vardı.
Terim'in hayatının en büyük hatasıdır o kareyi vermek, o adamla çalışmak. Dediğin gibi berbat.
Ama terim'i sevip sevmememiz ya da utanç verici hareketler yapmasından çok ben kazanıyor oluşuna odaklanıyorum. Bundan 10 yıl sonra kimse kebapçıyı bastığını hatırlamayacak ama şampiyonluğu yazdırdı haneye. Pragmatist bakıyorum, taraftarı dizginliyor, yönetiyor, alt yapıyla ilgileniyor, oyuncuların büyük çoğunluğu tarafından seviliyor, takımın haklarını savunuyor bir de Galatasaray sosyal medya uzmanlığı yapıyor arada attığı tweetlerle. Eskiden medyayı da yönetirdi ama şimdi ipler onun elinde değil tam tersi vaziyette.

Terim gitsin buluruz daha iyisini ya da bulamayız önemli değil ama tff, kulüpler birliği, orman, koç gibi adamların baskısıyla göndermeyi kesinlikle kabul etmem. Kendimiz ipini çekelim, bu adamlara diz çöktüğümüzün resmi olur şu an hocayı yollamak.

Yollanmaz zaten o ihtimal yok da, eğer yönetimle sürtüşmeleri devam ederse 2004'teki gibi 26. hafta şampiyon olamayacağını anlayıp kendisi bırakabilir.

Beyler saçma sapan konuşmayın. Bu forumun belki %90'ı o dönem Tarık'ı mutlaka almalıyız diyen Hasan Ali'yi Alper Potuk'u mutlaka almalıyız diyen adamlar. Veysel Sarı alınınca dört köşe olan adamlar vardı. Mecburduk elimiz bağlıydı aldık bu adamları. Bazılarını alamadık.

El mahkumken de mecbur bu paralar verildi. Yabancı sınırının kaç olduğunu unutuyorsunuz herhalde. Ayrıca Burak Selçuk olayın ısıtıp ısıtıp koyanları forumdan banlayın gitsin. Aysal kendisi de açıkladı. Euro cinsinden olan ödemeleri sabit kura vurarak uzattık ve geçmiş dönemden alacaklarını da yeni sözleşmeye ekledik diye. Adam sabitlemese şu an Selçuk kaç alıyordu Allah bilir.

Tarık alınmalı diye tabiri caizse orasını burasını yırtan adamlar en azından dik duruş sergilesin de bari bu konu üzerinden Aysala sallamasınlar zira kendileri yanıp tutuşuyordu bu adam alınmazsa biz biteriz diyenler bile vardı Allah akıl fikir versin.

Tarık transferi her yönüyle kocaman bir hatadır bunun aksi söylenemez. Ama bir futbolcu mutlaka alınmalı diye ortalığı yangına verip yabancı sınırı diye bir saçmalık varken "ahhh niye bu kadar para verdik yaa" diye de başkanı yerden yere vurmak biraz ikiyüzlülük oluyor benim gözümde.

Üstüne alınan alınır, herkes kendini ve kendi yorumlarını biliyor sonuçta.

Burak ve Selçuk konusu net bir şekilde en büyük hatasıydı maalesef.

sent via GSC

Aysal'ı geçelim de, ben konu başlığında Monchi şişirilmiş balon, Roma'da balon takımı ile kepaze oluyorlar diye bir mesaj mı okudum? Hani şu oyuncu alım satımı konusunda iyi işler yapan Monchi ve daha geçen sezon şampiyonlar ligi yarı finali oynayan Roma? Üstelik finale çıksalar kimsenin şansa çıktılar, bunların burada ne işi var diyemeyeceği Roma.

Bunu diyen adam Fatih Terim Istifa basligini acan adam

Safini dikkatli secmeni oneririm

Tarık alınmalı diye tabiri caizse orasını burasını yırtan adamlar en azından dik duruş sergilesin de bari bu konu üzerinden Aysala sallamasınlar zira kendileri yanıp tutuşuyordu bu adam alınmazsa biz biteriz diyenler bile vardı Allah akıl fikir versin.

Tarık transferi her yönüyle kocaman bir hatadır bunun aksi söylenemez. Ama bir futbolcu mutlaka alınmalı diye ortalığı yangına verip yabancı sınırı diye bir saçmalık varken "ahhh niye bu kadar para verdik yaa" diye de başkanı yerden yere vurmak biraz ikiyüzlülük oluyor benim gözümde.

Üstüne alınan alınır, herkes kendini ve kendi yorumlarını biliyor sonuçta.

Burak ve Selçuk konusu net bir şekilde en büyük hatasıydı maalesef.

sent via GSC
yalnız bizim tarıkı bedava alma şansımız vardı sözleşme uzattı sonra aldık. benzer hataya emrede de düştük gibi. ismi cismi nolursa olsun transfer mevzusunda kulüp oldum olası yangından mal kaçırır gibi iş yapıyor.

Prandelli elestirisini ben o zaman da anlamadim.
Bu adam Italya Milli Takimi ile favori gösterilmedigi Avrupa Kupasinda finale cikti ve eger hafizam beni yaniltmiyor ise kötü de oynamadilar.

Hic unutmuyorum Prandelli geldigi zaman adini hatirlayamadigim cahil olmayan bir spor yazarimiz kendisini Derwall'e benzetmis, milli takimdan aslinda kotu sonuc almadan gelen, isinde deneyimli, modern futbolu bilen ve Turk futbolunu bir sonraki evreye tasiyacak biri oldugunu vurgulamisti. Ayrica romantik bir adam olduguna deginmis, bunun Turkiye'de tutacagini belirtmisti.

Acikcasi acayip gaza gelmistim, zaten o zamanlar bir numarali Unal Aysal faniydim. Hala da Prandelli'ye daha fazla sabredilmesi gerektigine inanirim.

Gerci dolayli yoldan da olsa gonderilmesi sayesinde Turk Futbolunun Veliaht Prensi Hamza Hamzaoglu ile tanistik.

Hic unutmuyorum Prandelli geldigi zaman adini hatirlayamadigim cahil olmayan bir spor yazarimiz kendisini Derwall'e benzetmis, milli takimdan aslinda kotu sonuc almadan gelen, isinde deneyimli, modern futbolu bilen ve Turk futbolunu bir sonraki evreye tasiyacak biri oldugunu vurgulamisti. Ayrica romantik bir adam olduguna deginmis, bunun Turkiye'de tutacagini belirtmisti.

Acikcasi acayip gaza gelmistim, zaten o zamanlar bir numarali Unal Aysal faniydim. Hala da Prandelli'ye daha fazla sabredilmesi gerektigine inanirim.

Gerci dolayli yoldan da olsa gonderilmesi sayesinde Turk Futbolunun Veliaht Prensi Hamza Hamzaoglu ile tanistik.
Like verdim, Hamza yüzünden geri aldım. Bunu bilinçli yaptım, evet.

uğur melekedir o. bende pis gaza gelmiştim o tip bi yazsını okuyunca :asd:
edit. benim okuduğum yazıda güney italya kuzey italya insanı yapısına kadar değinmişti o kısımdan özellikle etkilenmiştim heralde

Üst Alt