Ünal Aysal | Başkan (2011-2014) - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bana göre Aysal sıçtı Dursun sıvadı

Dursun'un geldiği dönemi de iyi değerlendirmek lazım.O kadar berbat bir haldeydi ki kulüp Dursun gibiler aday oldu zaten

Bu yapıyı hazırlayan da Aysaldır

Aldırdığı çöplerden de bahsedersek yine aynı kapıya çıkıyor ve belki de kulüp tarihinde Uefa'dan sonra zirve yapacağımız bu kadar yaklaştığımız bir vakitte egolarını bir kenara bırakmayıp kulübü 10-15 sene geriye götüren bir adamı affedemeyiz taraftar olarak
Geldiğinde de 10-15 sene gerideydik?

Abartıyorsunuz.

O devre arası olmasa ve Prandelli gelmese ortada net bir sıkıntı yoktu. Çöp kadro vardı, star gelirleri 3 yıl temlikliydi vs, bu noktadan 2 yılda Sneijder-Drogba noktasına geldi kulüp, 4 yıl üst üste CL oynadık vs.

Dursun yerine başkası gelse şu an başka şeyleri konuşuyor olurduk.

Oyuncular indirim yaparız dedi bu çıktı biz indirim istemeyiz ihtiyacımız yok dedi. Daha bir çok husus var.

Başarı yok, kol gibi zarar var.

Başarı var, zarar var.

Bu ikisini kıyaslamak doğru değil.

ulan adamın aldığı oyuncuları sata sata borcu erittiniz hala adama sallıyorsunuz.TFF resmen önümüzü kesmek için yabancı kuralını sıkıştırdı TFF yabancı sınırı koymasa tarık-veysel-olcan gibi dallamaları almazdık.

Arif haklı en kritik nokta yabancı sınırı.

O dönemki şahlanışımızı asıl bitiren husus oydu. O geçişi gerçekleştiremedik.

Sınır yokken Eren ve Tolgaya 25 milyon euro yatırım yapan adamla Aysalı kıyaslamayın yav hakkaten.

Geldiğinde de 10-15 sene gerideydik?

Abartıyorsunuz.

O devre arası olmasa ve Prandelli gelmese ortada net bir sıkıntı yoktu. Çöp kadro vardı, star gelirleri 3 yıl temlikliydi vs, bu noktadan 2 yılda Sneijder-Drogba noktasına geldi kulüp, 4 yıl üst üste CL oynadık vs.

Dursun yerine başkası gelse şu an başka şeyleri konuşuyor olurduk.

Oyuncular indirim yaparız dedi bu çıktı biz indirim istemeyiz ihtiyacımız yok dedi. Daha bir çok husus var.

Başarı yok, kol gibi zarar var.

Başarı var, zarar var.

Bu ikisini kıyaslamak doğru değil.

Kıyaslamıyorum ikisini de sevmiyorum

Aysal nefretim fırsatı varken her şeyi batırması diğerini konuşmaya gerek yok

Ya konumuz sportif basari degil bunun neyini anlamiyorsunuz

Bu konu durduk yere neden üst siralara cikti,UEFA dan mali sikintilardan dolayi ceza geldigi icin

Mali acidan aysal'da dursun'da kulubun anasini bellediler Bunu neyini anlamiyorsunuz da elestirenlere capsiz gibi sacma sapan kelimeler kullaniyorsunuz

Aysal'in sportif basarilari ortada sadece futbol degil diger branslarda da ortada elde ettigi basarilar,tartisilan konu mali acidan kulubun icine edilmesi

Yok oyuncu satti bilmem napti bunlari gecin,dursun serefsizi de satti ndiaye'yi isterse 40 milyon'a satsin kulubun anasini belledikten sonra ne fayda

Arif haklı en kritik nokta yabancı sınırı.

O dönemki şahlanışımızı asıl bitiren husus oydu. O geçişi gerçekleştiremedik.

Sınır yokken Eren ve Tolgaya 25 milyon euro yatırım yapan adamla Aysalı kıyaslamayın yav hakkaten.

Aysal garip yabancılara yatırım yapmadı mı peki

İlginç şeylerle savunmamak lazım herifi

Hele alınan fiyata satılan oyuncuların borç kapattığı işi tuhaf, Ndiaye için ya da Gary giderse bravo Dursun mu denecek

Devre arası ve Prandelli olmasa lafı da ilginçmiş aslında renktaş onu da izah et

Terim konusunda diyorsan net Terim hatalı.

Yönetim değişikliğini diyorsan o çok aptalcaydı

Yanlış okumuşum like atmış bulundum :D

Terim hangi konuda hatalı ?

Terim 6 maçlık davasından sonra Aysal zaten onun fişini çekmişti.Tff binasına gitmişti o zamanlarda hatırladığım kadarıyla kim bilir neler konuşuldu ?

Geldiği ilk senelerde hocam ile aramıza sadece kupalar girebilir modunda takılıp sonra Galatasaray elemanı çekmesi,başarıyı kendi başına getirebileceğinden düşünüp ego kasmasındandır

Terim'in tek hatası o kadar laf söylediği Demirören ile el sıkışmasıdır

Ya konumuz sportif basari degil bunun neyini anlamiyorsunuz

Bu konu durduk yere neden üst siralara cikti,UEFA dan mali sikintilardan dolayi ceza geldigi icin

Mali acidan aysal'da dursun'da kulubun anasini bellediler Bunu neyini anlamiyorsunuz da elestirenlere capsiz gibi sacma sapan kelimeler kullaniyorsunuz

Aysal'in sportif basarilari ortada sadece futbol degil diger branslarda da ortada elde ettigi basarilar,tartisilan konu mali acidan kulubun icine edilmesi

Yok oyuncu satti bilmem napti bunlari gecin,dursun serefsizi de satti ndiaye'yi isterse 40 milyon'a satsin kulubun anasini belledikten sonra ne fayda
Birinde sportif başarı ve daha az zarar var, diğerinde sportif başarı yok ama daha fazla zarar var.

Bence önemli 1 kıyas noktası.

Kaybedilen marka değerinin de bir bedeli var.

Yanlış okumuşum like atmış bulundum :D

Terim hangi konuda hatalı ?

Terim 6 maçlık davasından sonra Aysal zaten onun fişini çekmişti.Tff binasına gitmişti o zamanlarda hatırladığım kadarıyla kim bilir neler konuşuldu ?

Geldiği ilk senelerde hocam ile aramıza sadece kupalar girebilir modunda takılıp sonra Galatasaray elemanı çekmesi,başarıyı kendi başına getirebileceğinden kaynaklı egosundandır

Terim'in tek hatası o kadar laf söylediği Demirören ile el sıkışmasıdır
Aysal'a sormadan, Demirörenle anlaşma imzalaması hatalı. Bunu yapan Terim olmasa edilen lafın haddi hesabı olmazdı. Üstüne başkanın telefonlarına çıkmaması da hatalı.

O dönem olanı söyleyeyim yönetim değişince Terim ayrılmanın bir yolunu buldu Milli takım ile, zaten sezona da bariz isteksiz başlamıştı.

Onu geçtim Demirörenle aynı karede olması o kadar büyük bir hataki yapılan çoğu doğruyu yok ediyor.

Birinde sportif başarı ve daha az zarar var, diğerinde sportif başarı yok ama daha fazla zarar var.

Bence önemli 1 kıyas noktası.

Kaybedilen marka değerinin de bir bedeli var.

Knka daha az Zarar dedigimiz noktada men cezasinin olmamasi lazim

Dursun kötü savunma yapti diyeceksin dogru ama FFP ile yapilan anlasmaya uymayan da aysal'di

Avrupa'ya men cezasindan dolayi gidememek hem prestij hemde maddi acidan kayip ve ben Bunu aysal'a yaziyorum

Az önce yazdigim gibi sportif basarisina hic bir elestiri yapmam basari sözü verdi basketbol da bile sampiyon olduk bu konuda bi elestiri yok zaten

Ünal Aysal övgü >
X6vzO3.png

Aysal'a sormadan, Demirörenle anlaşma imzalaması hatalı. Bunu yapan Terim olmasa edilen lafın haddi hesabı olmazdı. Üstüne başkanın telefonlarına çıkmaması da hatalı.

O dönem olanı söyleyeyim yönetim değişince Terim ayrılmanın bir yolunu buldu Milli takım ile, zaten sezona da bariz isteksiz başlamıştı.

Onu geçtim Demirörenle aynı karede olması o kadar büyük bir hataki yapılan çoğu doğruyu yok ediyor.

1. Sayın Fatih Terim için Ağustos 2013'te yaptığımız ilk görüşmede Galatasaray eski başkanı, "Milli Takım teknik direktörlüğü kutsal bir görevdir. Hocamızla görüşebilirsiniz. İsterseniz ocak ayında kendisiyle anlaşabilirsiniz, biz de bu yolumuza başka hocayla devam etmek için zaman buluruz" demiştir.

2. Buna rağmen daha sonra 4 maçlık dönem için Fatih Terim ile fahri olarak anlaşma sağlandığı ve bunun da boş kağıda atılan sembolik imzalarla kamuoyuna duyurulduğu herkesin malumudur.

Yıldırım Demirören Ünal Aysal'ı yalanladı - Akşam

Demirören yalan söylüyor dersen Terimle davalik olan adam Terimi savunmaz bence.

Herkes hata yapabilir insanız sonuçta

Mesela Terim ne yaptı ? Dursun gibi bir vasıfsızın başkan olduğu bir dönemde egolarını bir kenara bırakıp ateşten gömleği giydi

Aysal ne yaptı ? Bir tebriği çok görüp Koç'u tebrik etti

Aysal garip yabancılara yatırım yapmadı mı peki

İlginç şeylerle savunmamak lazım herifi

Hele alınan fiyata satılan oyuncuların borç kapattığı işi tuhaf, Ndiaye için ya da Gary giderse bravo Dursun mu denecek

Devre arası ve Prandelli olmasa lafı da ilginçmiş aslında renktaş onu da izah et
Yahu dediğim çok açık.

Dursun'un yaptığı doğru yok ki geldiğinde takım şampiyon olmuştu.

Aysal'ın aldığı çöp takım sonrasındaki 2 senesi var hatta 3 diyelim. Devre arası 20 milyon euro harcattı ve yazın Prandelli'yi getirdi bunlar hatalıydı. Oradan 10 milyon euro dönüş oldu yine de.

Aysal'ın yaptığı yanlışları savunan herhangi birisi yokken ısrarla o transferler ve Prandelli'den bahsetmek saçmalık.

Herkes hata yapabilir insanız sonuçta

Mesela Terim ne yaptı ? Dursun gibi bir vasıfsızın başkan olduğu bir dönemde egolarını bir kenara bırakıp ateşten gömleği giydi

Aysal ne yaptı ? Bir tebriği çok görüp Koç'u tebrik etti
Beni ondan sonra yaptıkları ilgilendirmez ne halt ederse etsin, kulüple alakalı birisi değil

Polat her gün Arda, Emre güzellemesi yapıyor umrumda mı değil

Terim'in yaptığı hata değil affedilemez bir hatadır ayrıca. Şikecilerin pisliğini örten, bize her türlü yavşaklığı yapan adamla can yoldaşı gibi davranmıştır.

Zaten Yabancı kurallı olmasa, Hairovic ile ne yapacaktık, birileri dedi ki, belki dede de türk yaparız, bu arada bunu bir çok Arjantinli ile brezilyali futbolcu icin uyduruk italya dan dedeleri oraya kacmis gibi seyler uyudurp avrupa uyruklu olunuyor.
Garip olan Dybala cidden polan arjantini, ve polonya ya başvurdu, onlar da kabul etmemişlerdi xD

Knka daha az Zarar dedigimiz noktada men cezasinin olmamasi lazim

Dursun kötü savunma yapti diyeceksin dogru ama FFP ile yapilan anlasmaya uymayan da aysal'di

Avrupa'ya men cezasindan dolayi gidememek hem prestij hemde maddi acidan kayip ve ben Bunu aysal'a yaziyorum

Az önce yazdigim gibi sportif basarisina hic bir elestiri yapmam basari sözü verdi basketbol da bile sampiyon olduk bu konuda bi elestiri yok zaten
O dönemki şartlarla şu anki şartlar farklı, bu dönemde ettiğimiz zarar seviyesi daha fazla. Valla bence başkası olsa yemezdik cezayı o dönemde de ki o dönemki yönetim şimdi de ceza verirdi diye Cengiz dedi sanırım.

Onu geçtim o sene Avrupa'ya zaten zor gittik, onu da geçtim men yemeden gidemedik bu sezon. Sportif başarısızlık bence daha büyük prestij kaybı, Avrupa'da yoktuk gittik 10-15 kağıt para harcadık üstüne 4. bitirdik sezonu.

Üst Alt