Ünal Aysal | Başkan (2011-2014) - Sayfa 49 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
D82y2gJXsAM9G5u.jpg:large

Büyük başkan yine farkını ortaya koymuş

Vizyon farki

Kadın Basketbolu felan kapatsak demek ki hiç zarar etmeyeceğiz

Cidden erkek basketbol harici kapatılmalı full zarar şu tablo nedir rezillik

Kapatmaya bence gerek yok. Ne kadar gelirleri varsa o kadar harcasinlar yeter.

Bayern mesela basketbol takimina artik para yatirmiyor futbol bransindan. Hoeneß iliskilerini kullandi ve baya iyi sponsorlari kapmaya basardi. Adamlarin bütcesi futboldan para almadan artik 20 milyon € nun üstüne cikti.

Büyük hatalar yaptı ama Galatasaray adını 2000 sonrası en yüksek noktaya taşıyan başkan kendisi oldu, bunda Terimin etkisi kadar onun etkisi de vardı, rakipleri susturmayı da iyi biliyordu.

Terim ile araları keşke hiç bozulmasaydı.
Aynı görüşteyim.

Duygunları Dursunları Mıstıkları gördükten sonra insan üzülüyor. Keşke o hataları hiç yapmasaydı keşke hoca ile arası bozulmasaydı. Keşke şu tablo bozulmadan devam etseydi;

resized_1cec8-4d5f63b2abdurrahimalbayrakunalaysalfatihterimgala2220885.jpg

Belki şimdi daha farklı şeyler konuşuyor olurduk.

Kesinlikle öyle katılıyorum. Bizim Aysal & Terim dönemindeki en büyük sıkıntımız bu ikilinin arasındaki sürtüşmeyi saymazsak yabancı sınırıydı zaten. Yok 6+2 yok 5+3 falan futbolun içine etmişlerdi. 8 yabancı hakkın var lakin 5 tanesini kaliteli veya as takıma alabiliyorduk. Geri kalan 3 tanesini as takım kalitesinde alamıyorduk çünkü oyuncu gelmiyordu doğal olarak. Sen kaliteli bir yabancı oyuncuya zaman zaman tribünde oturacaksın veya kulübede olacaksın nasıl diyebilirsin? Bunu nasıl anlatabilirsin? Kaliteli, bitik olmayan ve hedefleri olan bir oyuncuyu kulübede oturtabilir misin? Mümkün değil. Sonra ne oluyordu işte +3 olarak düşüşte olan ahı gitmiş vahı kalmış Pandevler Cemaliler geliyordu. Lakin yabancı sınırı konusu şimdiki gibi olsa hem Aysal'ın hem Terim'in eli o dönem çok rahat olurdu ve gruplardan çeyrek finalden ötesini de görebilirdik.

Ha şimdi yine fener-memiktaş destekli futbol katliam tayfası piyasaya çıktı Nihat'ın önderliğinde yine yabancı sınırı getirip futbolun içine edecekler belli oldu. Çünkü Galatasaray bir şekilde durdurulmalı. Yabancı sınırı konusunda fener-memiktaş'dan net bir tavır gördünüz mü? Ben görmedim. Tüm sıkıntılı maçların var kayıtları açıklansın dedik fener-memiktaş'dan bir destek geldi mi? Hayır. Çünkü ikisi de işlerine gelmiyor. Ben bu iki camia kadar yüzsüz şerefsizini şu ana kadar görmedim bundan sonra da göreceğimi sanmıyorum.

Kesinlikle öyle katılıyorum. Bizim Aysal & Terim dönemindeki en büyük sıkıntımız bu ikilinin arasındaki sürtüşmeyi saymazsak yabancı sınırıydı zaten. Yok 6+2 yok 5+3 falan futbolun içine etmişlerdi. 8 yabancı hakkın var lakin 5 tanesini kaliteli veya as takıma alabiliyorduk. Geri kalan 3 tanesini as takım kalitesinde alamıyorduk çünkü oyuncu gelmiyordu doğal olarak. Sen kaliteli bir yabancı oyuncuya zaman zaman tribünde oturacaksın veya kulübede olacaksın nasıl diyebilirsin? Bunu nasıl anlatabilirsin? Kaliteli, bitik olmayan ve hedefleri olan bir oyuncuyu kulübede oturtabilir misin? Mümkün değil. Sonra ne oluyordu işte +3 olarak düşüşte olan ahı gitmiş vahı kalmış Pandevler Cemaliler geliyordu. Lakin yabancı sınırı konusu şimdiki gibi olsa hem Aysal'ın hem Terim'in eli o dönem çok rahat olurdu ve gruplardan çeyrek finalden ötesini de görebilirdik.

Ha şimdi yine fener-memiktaş destekli futbol katliam tayfası piyasaya çıktı Nihat'ın önderliğinde yine yabancı sınırı getirip futbolun içine edecekler belli oldu. Çünkü Galatasaray bir şekilde durdurulmalı. Yabancı sınırı konusunda fener-memiktaş'dan net bir tavır gördünüz mü? Ben görmedim. Tüm sıkıntılı maçların var kayıtları açıklansın dedik fener-memiktaş'dan bir destek geldi mi? Hayır. Çünkü ikisi de işlerine gelmiyor. Ben bu iki camia kadar yüzsüz şerefsizini şu ana kadar görmedim bundan sonra da göreceğimi sanmıyorum.
Bu 2 yuzsuz, serefsiz camia aysala laf atsın, burada bu camialari destekleyenler cıkar sayın abim. Biliyorsun

Bence 2014 yilinda gitmeseydi kesin sampiyon olamazdik. Sadece futboldan dolayi degil ama kesin sampiyon olamazdik. 2013 yazindan beri verdigi en dogru karar istifa etmesiydi.

Ünal Aysal'ın en ölümcül hatası Fatih Terim'le girdiği egosantrik savaştır. Ali Dürüst ve Abdurrahim'i devre dışı bırakıp baskın seçim yaparak başladı. Sneijder'den eleman mevzusuna kadar saçma sapan işler oldu. O noktadan sonra kayışı kopardı. Futboldan anlamam, ama futboldan anlayan adamdan anlarım diyerek gelen adam Aziz Yıldırım/Fikret Ormancılık oynamaya başladı. Yabancı sınırı, SPK ve malum cenahın baskısını göz ardı etmiyorum. Ama o süreçte yaptıkları tam fiyasko. Mancini ve Prandelli dönemleri sonrası kulübün anası ağladı. Şampiyonluklar, transferler, CL'de başarı ile kulübün marka değerine çok büyük katkıları olmuştur. Ancak getirisi kadar götürüsü de oldu. Sonrasında gelen Dursun'ları vs. saymıyorum.

Mücadeleden kaçıp gitme korkaklığını yapması da ayrı bir fail tabii.
Kesinlikle kaçtığını düşünmüyorum.
Bence çok baskı altındaydı ve bize daha fazla zarar gelmesin diye bıraktı.

Hatirlarsaniz
-bilerek yabancı sınırı ile oynuyorlardi.
-borsada talep ettiğimiz işlemler red yedi
-vergi cezası geldi
-stasin üstü kapatılmadi diye dava açıldı
-Stadi elimizden almak istediler.
Vs.
kim bilir daha bizim bilmediğimiz ne gibi baskılar vardı da bırakmak zorunda kaldı.

Üst Alt