Ünal Aysal: "Bugüne kadar hiçbir teknik direktör ve oyuncu ile görüşmedim" - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal: "Bugüne kadar hiçbir teknik direktör ve oyuncu ile görüşmedim"

Cevap: Ünal Aysal: "Bugüne kadar hiçbir teknik direktör ve oyuncu ile görüşmedim"

valla hıc ıc acıcı degıl acıklması

Cevap: Ünal Aysal: "Bugüne kadar hiçbir teknik direktör ve oyuncu ile görüşmedim"

ilk adaylığını açıklarken şöyle demişti,

bize görev verilirse hazırlıksız yakalanmamak için gerekli çalışmalara başladık.

ayrıca devamlı, zaman az, hemen yapmak lazım, çabuk olmak lazım, bir an evvel olsun diyen bir adamın planını programını yapmadığına inanmak güç.

medya karşısında çok tecrübeli değil. dedikoduları dindirmeye çalışmış bence.

Adam niye yapsin ki görüsmeleri ?? Böyle seyler icin de onun görevli adamlari var. :eek:

Aynen öyle necati kardes.

Kendisi görüsmemis, ama bu görüsenlerin olmadigi anlama gelmez.

Zaten aysal'in yönetim modelinde kendisi görüsmez, emrindekiler halleder bu tür isleri.

ya hepsini geçin, görüşmeyen adam, görüşmedim der mi hepten kendini zor duruma sokuyor gibi :D

lisede ödevi yapmayınca, hoca unutsun diye mi beklerdiniz yoksa hocam ödev verdiniz ama ben yapmadım diye mi atlarsınız :D

Eğer bu söylenti Terim için iyi olmaz ise neden kendi yalanlamıyor da Aysal yalanlıyor?

Başkan adaylarının anlaştığı TD' leri seçim öncesi açıklamaları ne geleneklere aykırı ne de mantığa. Dünyanın her ülkesinde her klüpte daha önce olmuş şeyler bunlar. Bolca örnekleri var.

Ha şöyle bir mantık yürütülebilir: Denir ki " Terim kimin kazanacağından emin değil, bu yüzden de rengini belli etmek istemiyor". Buna da itirazım our. Kıran'ın seçilme olasılığı %1 bile değil, Helvacı'nın "Futbol aklı" da yabancı.... eee o zaman

Terim basını ters köşe yapmayı sever. Şapkadan İtalya çıkarsa şaşma Rıza kardeşim.

Uğur ben diyorum ki zaten Aysal ve Terim anlaştı. Terim Aysal'ın seçileceğini çok çok iyi biliyor. Ama yine de seçim malzemesi olmak istemiyor. Bunu kendine yakıştıramıyor. Tabi ki çıkıp Aysal yalanlayacak. Yarın öbür gün seçimi Aysal kazanırda Terim TD olursa Terim'e demezler mi daha 10 gün önce neden yalanladın hocam. Aysal'a deseler de bişey olmaz ama Terim bu soruya muhattap olmak istemiyor.

Zaten ben Aysal'ın böyle bir dönemde neden çıkıpda çok gereksiz bir şekilde yalanlama olayına girdiğini anlamamıştım. Ne gerek var ki buna. Tabi ki bir sürü TD ismi yazılacak. Hele ki böyle bir dönemde. Bu çok doğal. Bu işte bir iş var zaten. O da benim dediğim gibi, Terim mazleme olmak istemiyor ama Aysal'la zaten çoktan anlaştılar.

Fatih Terim'e şartlanmayın.Sürpriz olursa hiç şaşırmayın.Birşey bildiğimden değil.Düşünce sadece.

Sportif başarı için düzgün bir ekonomi şart. Düzgün bir ekonomi için de sportif başarı şart değil mi?

Peki şu anda en önce hangisi şart (Mayıs ayı içinde bulunması gereken 50 milyon€ dan bahsetmiyorum)

Bence şu anda para için sportif başarı şart. Biraz para harcayıp sportif başarı gelirse, Avrupa takımlarıyla boy ölçüşecek seviyeye gelebiliriz. Ama sportif başarı dışında gelecek gelirlerle ancak ve ancak Türkiye'de ilk 5'e oynarız.

Belki bugün görüştü :)

Çok doğru söylemiş.. Ünal aysal ekibine demiştir sen T.D'yi ayarla Sen Oyuncularla görüş..

Cevap net ve açık..:

Bu güne kadar hiçbir t.d ve oyuncu ile görüşmedim..

ama hatırlayın geçen açıklamalarını.. Hazırlıksız yakalanmamak için çalışmalarımız devam ediyor demişti.. UNUTMAYIN!

görüşmedik demiyor, görüşmedim diyor ;);)

ya şaka maka bu dediği doğruysa yandık bize ekonomik başarı değil sportif başarı lazım zaten ekonomik sevda yüzünden bu hallerdeyiz...

duymadim gormadim bilmiyorum :D

the-3-monkeys.jpg%3Fw%3D400%26h%3D300

Uğur ben diyorum ki zaten Aysal ve Terim anlaştı. Terim Aysal'ın seçileceğini çok çok iyi biliyor. Ama yine de seçim malzemesi olmak istemiyor. Bunu kendine yakıştıramıyor. Tabi ki çıkıp Aysal yalanlayacak. Yarın öbür gün seçimi Aysal kazanırda Terim TD olursa Terim'e demezler mi daha 10 gün önce neden yalanladın hocam. Aysal'a deseler de bişey olmaz ama Terim bu soruya muhattap olmak istemiyor.

Zaten ben Aysal'ın böyle bir dönemde neden çıkıpda çok gereksiz bir şekilde yalanlama olayına girdiğini anlamamıştım. Ne gerek var ki buna. Tabi ki bir sürü TD ismi yazılacak. Hele ki böyle bir dönemde. Bu çok doğal. Bu işte bir iş var zaten. O da benim dediğim gibi, Terim mazleme olmak istemiyor ama Aysal'la zaten çoktan anlaştılar.

Senin dediğin gibi ortada kesin bir anlaşma var idiyse: Düz mantıkla "Seçimden sonra bir araya geldik, anlaştık." cümlesi her iki tarafı da kurtarırdı, şu an her iki taraf için de yalanlamaya gerek yoktu. Söylentilerin olması normal denir geçilirdi.

Benim sezgilerim 2 şeyi söylüyor.

1- Aysal ekibi daha tam kadro ilk defa geçen akşam ki yemekte bir araya geldi. Kişisel transfer çalışmaları masaya yatırılmıştır. Enine boyuna irdelenmiştir. Her TD'ün kendine göre artıları eksileri var. Terim için de itirazlar olmuştur. Yetkilerinin sınırı tartışma konusu olmuştur. Bu da normal birşey. Kesin karar vermeden masadan kalkmışlar gibime geliyor.

2- Aysal futbolu tek adamla yönetmek istemiyor. Uyumlu bir karar ekibi kurmak istiyor. Bence de haklı. Terim bu zor zamanda teknik olarak katkısı olabilecek olmasının yanında yönetilmesi zor bir karakter. Yönetim olarak daha emekleme aşamasında olan bir ekibin içinde çatlaklar yaratabilir.

3- Bilmiyrum neden ama Aysal'ın bir cümlesine takılmıştım TD tarifini yaparken. "Gönül bağımız olan" demişti. Sanırım bu kişi Gerets.

Transferin acelesi yok zaten, biz seneye de basari istemiyoruz... Güzel bir yapilanma yapin, bir kaç sene sonra tekrar eski günlerimize dönelim... Hemen basari için saçma sapan isimler alip getirmeyin, saçma sapan teknik direktörler getirmeyin...

Basarinin anahtari sabirdir, sabret, bugün olmazsa yarin, yarin gelmezse baska bir gün ama mutlaka gelecektir, sen yeterki dogru isleri yap..

Senin dediğin gibi ortada kesin bir anlaşma var idiyse: Düz mantıkla "Seçimden sonra bir araya geldik, anlaştık." cümlesi her iki tarafı da kurtarırdı, şu an her iki taraf için de yalanlamaya gerek yoktu. Söylentilerin olması normal denir geçilirdi.

Benim sezgilerim 2 şeyi söylüyor.

1- Aysal ekibi daha tam kadro ilk defa geçen akşam ki yemekte bir araya geldi. Kişisel transfer çalışmaları masaya yatırılmıştır. Enine boyuna irdelenmiştir. Her TD'ün kendine göre artıları eksileri var. Terim için de itirazlar olmuştur. Yetkilerinin sınırı tartışma konusu olmuştur. Bu da normal birşey. Kesin karar vermeden masadan kalkmışlar gibime geliyor.

2- Aysal futbolu tek adamla yönetmek istemiyor. Uyumlu bir karar ekibi kurmak istiyor. Bence de haklı. Terim bu zor zamanda teknik olarak katkısı olabilecek olmasının yanında yönetilmesi zor bir karakter. Yönetim olarak daha emekleme aşamasında olan bir ekibin içinde çatlaklar yaratabilir.

3- Bilmiyrum neden ama Aysal'ın bir cümlesine takılmıştım TD tarifini yaparken. "Gönül bağımız olan" demişti. Sanırım bu kişi Gerets.

gönül bağı ve gerets şaka yapıyorsun galiba.

iş bitti terimdir TD müz

Iyi yapmissiniz bence baskan seçilmeden görüsmeyin hatta hiç görüsmeyin, ulan birakin 10 günü dakikalar bile alehimize isliyor.

evet aysal ve yanindaki yillarini futbola vermis adamlar takimi bile bile ucuruma götürecek!

kim inanir buna adam görüsmemistir dürüst ve öztürk görüsmüstür.

brütüs memet gibi simdiden 15 kisiyle imza atacak yürek kimsede yok zaten.

Aysal'ın görüşmemesi daha iyi, Ben futboldan anlamıyorum demişdi..Bilmediği bir şeye el atmıyor..Bence çok iyi bu yönden bakın derim..Başkan görüşecek diye birşey mi var?,Görüşmedik değil, Görüşmedim diyor:)

Adnan Öztürk,Ali,Dürüst falan zaten hallediyordur.

Adnan Öztürk:Çalışmalarımız hızla sürüyor.

Üst Alt