Ünal Aysal > Dursun Özbek > Mustafa Cengiz > Aydemir Akbaş | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal > Dursun Özbek > Mustafa Cengiz > Aydemir Akbaş

Gitgide beykozlasiyoruz.

Unal Aysal > Dursun Ozbek > Mustafa Cengiz > Aydemir Akbas(???)

bir sonraki baskan kim olacak merak ediyorum. Hani satilmayacakmis misiz ya! Akbas olur mu? bence olur. Mustafa Cengiz kimdi iki ay once?
Turkiye lan burasi olur mu olur.

Mahallenin bakkalini migros kapattirdi, migrosu ise amazon yemeye basladi. degismezsen mama olursun.

Ben dagim bana birsey olmaz mantikli savasa cikmis besbelli.

bozguna ugrayacak ama ceken biz olacagiz.

Super ligde bir takimin arap zenginine satilmasi artik bir an meselesi. 1-2 sezon sonra sahibi olan kuluplerin sayisi fazlalastikca rekabet cogalacak.
Yabanci sermayesi, disaridan para farzedelim karabukspor'a veya falancaspora girmeye basladiginda bir degil elli yellow friday de kurtaramaz seni.
sattirmam dedigin takimin satilacak pek birseyi de kalmadi.
Asla sattirmazmis.
linc gecekonduya dayanir yakinda. yiktirmam diye bagirirsin maliyecilerin onunde sevgili Cengiz Baskan.

yemin ediyorum forumda herhangi akli basinda yoneticilerden birini baskan yapsan bu adamdan daha vizyonsuz capsiz olamaz.
kulubun medyayla iliski bagi olsun diye goreve getirdigin adami kimse seyine sallamiyor. sozu kesilip canli yayindan aliniyor.

Satilmazsak olacaklari soyluyorum.

anadolunun koylerine 10 sene once elektrik yoktu. belki olmayan yerler hala vardir. ama bugun o koylerin yakinlarinda daha onceden televizyonda bile izleyemedikleri oyunculari hatta dunya yildizlarini etoo, robinho vs artik canli izlemeye basladilar.

yeni nesil jenerasyonu artik nerede dogarsa dogsun uc buyuklerden birini degil, kendi yerel yildizli kadrosunu desteklemeye baslarsa piyasanin daha buyuk payini yani pastanin daha buyuk parcalarini elinden almaya baslarlar ve sen kuculursun. biz kuculuruz

Satılmamız gerektiği konusunda %100 katılıyorum. Yok efendim Galatasaray Türk takımıymış, yabancı sermayenin olamazmış, biz duygusal adamlarmışız. Geçin bunları yav. PSG Arap sermayesine ait olduğu için Arap takımı mı oluyor? Orada adam 222’ye oyuncu alıyor sen daha maaşları ödeyemiyorsun. Borç bilmem kaç milyona dayanmış. Elindeki tek dayanak olan Riva’yı da Dursun dene vasıfsız herife hiç parasına sattırmışsın. Kimse kusura bakmadın ama devir duygusallık devri değil artık, parayı getiren kazanıyor. Satılmaktan başka çaremiz yok

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
okumadım biri özet geçsin pls

buyur

giphy.gif

Hayır niye PSG'ye City'ye bakıp onlara imreniyoruz ki?İşte popüler kültürün bizi getirdiği,yozlaştırdığı nokta bu.Galatasaray'ın kazandığı başarıların bütün anlamı,bunu özkaynaklarıyla,kendi benliğiyle kazanmış olması.Niye sövüyoruz Fener'e Ülkerspor'u kendine ilhak etti,başarılarına parasına imkanlarına kondu diye?Hatta bazılarımız Fener'in basketteki 2006'dan sonraki başarılarını saymıyor bile haklı sebeplerle.E bunu yaparken GS satılsın demek tutarlı bir yaklaşım mı?Her şey başarı,yıldız transferler değil.Başarılar,kulübün kimliğiyle anlam kazanır/kazanıyor.Yoksa baktığında 1 tane UEFA Kupası çok büyük bir başarı değil,ama bu topraklardan kendi özkaynaklarıyla bir takım bunu başarabildiği için çok büyük bir olay.Doğru,belki de kulüp satılsa çok daha iyi maddi imkanlara sahip olacak ama benim şahsi düşüncem,hissiyatım (ki bunda yalnız olmadığımı düşünüyorum.) o eski tadı,saf kulüp sevgisinin kalmayacağını düşünüyorum.Zaten her tarafta endüstriyelleşme,kapital düzen gırla gidiyor ve bu engellenemiyor.Bari bırakın Galatasaray bundan uzak kalsın.Kulüp yoksa 15-20 senedir batıyor her sene aynı muhabbetler.2000'lerin ortalarındaki o darboğazlardan kurtuldu kulüp,yine eğrisi doğrusuna gelir yine su akar yolunu bulur.Bu hamaset değil,kendini tekrarlayan tarihi gerçeklik.

Kısaca burada realist olmak da çok önemli.Galatasaray markasını biz gözümüzde çok büyütüyor olamaz mıyız hedeflediği başarı açısından?Şimdi Milan desek mesela doğru adamlar Avrupa'nın en tepesinde kaldı senelerce,ama bizim hepi topu 1 UEFA Kupamız var.Tamam 80'lerin sonundan 2000'lerin ortasına kadar hep Avrupa'da ŞL'de mücadele etmişiz,önemli maçlar kazanmışız ama hepsi o,somut bir başarı yok.Yani bu noktada denilmesi gereken tek şey,lokal dominasyonu kaybetmemek (87'den beri kazandığımız bir ivme var,bu sezon dahil son 32 sezon 14 şampiyonluk,bu sene de olursak son 32 senede 15 olacak.), her sene ŞL'de bulunmak ve orada keyif almak.Orada başarı öyle senelik toplama takımlarla değil,ciddi bir planlamayla gelir.Bizde bunu yapacak sabır ve zaman da olmadığı için ligde şampiyon olalım kafaya oynayalım Avrupa'da da takımımızı mücadele ettiği için alkışlayalım.Avrupa Ligi için farklı konuşabilirim tabi ama ŞL özelinde böyle.Yani City'ye Real'e Barça'ya bakıp onlara imreniyorsanız bence tutmayın abi bu takımı,Galatasaray hiçbir zaman o seviyeye gelemedi.O takımları eskiden birkaç kez yenmiş olman,onların seviyesinde olduğun anlamına gelmez.En iyimser tabirle,1998-2002 arası şimdiki Atletico Madrid gibiydik diyebiliriz.Doğru yönetilse belki o süreç 4 yılda kalmazdı birkaç sene daha giderdi ama olmadı.Her takımın böyle dominant olduğu sonradan düşüşe geçtiği süreçler olur ve olacak.Her dominasyonun da bir bitişi,düşüşü var.Ne kadar doğru yönetilirsen yönetil,her şeyi doğru yapmaya çalışırsan çalış yine olabilir bu düşüş.Zamana yenik düşmek diye de bir olgu var neticede.O yüzden geçmişe çok takılmayıp önümüze realist bir şekilde bakmak lazım.İyi olduğu sezonda kötü olduğu sezonda Galatasaray böyle güzel kısaca...

Iyi güzel yazmışsın Sarper, mesajın özünde katılıyorum ama artık farkında isen devir değişiyor. Futbol artık eskisi gibi, senin verdiğin mesajda gibi değil. Buna ayak uyduramayan bir çok kulüp bence kaybolup gidecek.

Son düzenleme:
Iyi güzel yazmışsın Sarper, mesajın özünde katılıyorum ama artık farkında isen devir değişiyor.

Her kulübün sahibi var mı sanki şu an?Böyle diye diye bütün devlet kurumlarını birkaç senelik cirosuna sattılar,hangi kurumun kafası boktan çıkıyor şimdi?Tamam belki aynı rayda bir örnek değil ama ana fikir bence benzer.Galatasaray'ın şu an ihtiyacı satılması falan değil,bir sportif aklının ve bundan bağımsız bir finans aklının olması ve bu ikisinin arasında bir geçişin sağlanması.Profesyonel planlama yani.Aysal başkanlığa aday olduğundan beri söyledi bunu kurumsallaşma adı altında,keşke icraata da geçirebilseydi o zaman hakikaten çok büyük başkan olurdu.

Her kulübün sahibi var mı sanki şu an?Böyle diye diye bütün devlet kurumlarını birkaç senelik cirosuna sattılar,hangi kurumun kafası boktan çıkıyor şimdi?Tamam belki aynı rayda bir örnek değil ama ana fikir bence benzer.Galatasaray'ın şu an ihtiyacı satılması falan değil,bir sportif aklının ve bundan bağımsız bir finans aklının olması ve bu ikisinin arasında bir geçişin sağlanması.Profesyonel planlama yani.Aysal başkanlığa aday olduğundan beri söyledi bunu kurumsallaşma adı altında,keşke icraata da geçirebilseydi o zaman hakikaten çok büyük başkan olurdu.
Bu değişime bir şekilde ayak uydurmamız gerekiyor. Bunun şu an olan yapı ile olmayacağını yıllardır görüyoruz ve aynı zaman da hep beraber görüyoruz ki Dünya Futbolunda ki değişim her geçen yıl daha da hızlanıyor.

Bu değişime bir şekilde ayak uydurmamız gerekiyor. Bunun şu an olan yapı ile olmayacağını yıllardır görüyoruz ve aynı zaman da hep beraber görüyoruz ki Dünya Futbolunda ki değişim her geçen yıl daha da hızlanıyor.

İşte asıl hezeyan bu.Şu an sanki öyle bir anlatılıyor ki özel sermaye tarafından satın alınmış kulüplerin hepsi çok başarılı veya hiç borçları falan yok.Böyle bir şey yok.City-PSG bu konudaki en uç örnekler.

İşte asıl hezeyan bu.Şu an sanki öyle bir anlatılıyor ki özel sermaye tarafından satın alınmış kulüplerin hepsi çok başarılı veya hiç borçları falan yok.Böyle bir şey yok.City-PSG bu konudaki en uç örnekler.
Dediğim gibi haklı olduğun yönler var ama ilk mesajında yazdığın gibi olması artık zor. Bu böyle gitmez çünkü. Nasıl olur, satış ile mi, yoksa başka türlü bir organizasyon ile mi kestirmek kolay değil. Ama şu an olan gidişat bir gün sonumuz olacak.

Üst Alt