Ünal Aysal: "F.Bahçe Şampiyonlar Ligi'nde oynayabilirdi" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal: "F.Bahçe Şampiyonlar Ligi'nde oynayabilirdi"

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, ''Futbol Federasyonu zamanında Fenerbahçe’nin şampiyonluk kupasını emanete alıp ‘mahkeme bitince kupanızı alırsınız’ deseydi bunlar yaşanmazdı'' diye konuştu.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, “Galatasaray ve Fenerbahçe çok büyük kulüpler. F.Bahçe bu sene Şampiyonlar Ligi’ne gidemedi. Ama göreceksiniz seneye onlarla birlikte Avrupa’da çok büyük işler yapacağız” dedi.

Habertürk gazetesine konuşan Ünal Aysal şunları söyledi: “Ben Fenerbahçe’nin düşmesini hiç ister miyim? Tabii ki istemem. Fenerbahçe’nin İkinci Lig’de oynaması bizim hiçbir şekilde menfaatimize olmaz. Bizim oradaki sıkıntımız Fenerbahçe değildi. Konu Türk futboluydu. İlerleyen zamanda hepimizin yara almaması için çaba harcamıştık. Ama önce anlatamadık. Daha sonra anlaşıldık. Bu durumu Fenerbahçe’ye de anlattık.

Eğer Federasyon zamanında davransaydı Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi’nde oynayabilirdi. Yapacağı tek şey vardı. Bu olay patladıktan sonra Fenerbahçe’nin şampiyonluk kupasını emanete alacaktı. Diyecekti ki, ‘Mahkeme sonucuna göre gelin kupanızı alın.’ Bunu yapmadı. Ama yapabilirdi. Eğer yapsaydı, Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’nde oynayabilirdi. Biz Fenerbahçe’nin başına gelenlerden nasıl mutlu olabiliriz ki. Böyle bir şey mümkün mü? Bu herkesin başına gelebilirdi. Bizim de başımıza gelebilirdi. Bir kaza oldu. O yüzden bu durumdan çıkar elde etmek ya da yararlanmak söz konusu asla olamaz. O yüzden Ali Koç ile oturup konuştuk. Neyin ne olduğunu anlattık”

Kaynak :'F.Bahçe Şampiyonlar Ligi'nde oynayabilirdi' - ntvmsnbc.com

Cevap: Ünal Aysal : 'F.Bahçe Şampiyonlar Ligi'nde oynayabilirdi'

başkan işini bilir ne zaman bu tip açıklamalarda bulunsa arkasından da bombayı patlattı yine bekleriz bu sefer uefa dan değil ffıfa dan yetkililer gelsin incelemeye yapmaya :asd:

"bir kaza oldu"

Baskanim, bu nasil kaza Allah askina.

başkan işini bilir ne zaman bu tip açıklamalarda bulunsa arkasından da bombayı patlattı yine bekleriz bu sefer uefa dan değil ffıfa dan yetkililer gelsin incelemeye yapmaya :asd:

Benim de dikkatimi çekti, Ünal Başkan ne zaman konuşsa 2-3 gün içinde gelişme oluyor, söylediklerini doğrular şekilde :)

Herkes ünal başkanın söylediklerine geliyor özür dilediler ama bunlara fazla yüz vermemek lazım

O yüzden Ali Koç ile oturup konuştuk. Neyin ne olduğunu anlattık

Bunun ardından özür geldi herhalde. Ne konuştularsa artık, ayarı verdi Başkan herhalde.

Ünal Aysal Yaş Tahtaya Hayatta Basmaz....

Birşey Söylüyorsa Bir Bildiği Vardır..

Bu açıklamalar küme düşmenin kalkmasına yeşil ışık mı?

Bu açıklamalar küme düşmenin kalkmasına yeşil ışık mı?

Yönetim, bu konu hakkında düşüncelerini daha önceden belirtmişti zati. UEFA'nın belirlediği kurallar geçerli olsun vs. gibi. Ben yönetimin şu anki tutumundan ötürü sıkıntı duymuyorum. Hatta bunu, kavga gürültünün arka plana çekilip, devam etmesi için atılmış bir adım olarak görüyorum. Bir nevi yalancı gülümseme gibi. Güleceksin ama adaletsizliklere karşı alttan destek vereceksin.

Haberin tamami ne kadar dogru bilinmez ama durduk yere cok yumusak ve gereksiz bir aciklama olmus.

Neyse yeter ki arka planda sert olsunlar ...

Bizim baskan siyasi parti liderleri gibi cok politik cümleler konusuyor.Ben bu aciklamadan sonra,yakin zamanda fenere bir büyük darbe daha bekliyorum,haydi hayirlisi.

Yönetim, bu konu hakkında düşüncelerini daha önceden belirtmişti zati. UEFA'nın belirlediği kurallar geçerli olsun vs. gibi. Ben yönetimin şu anki tutumundan ötürü sıkıntı duymuyorum. Hatta bunu, kavga gürültünün arka plana çekilip, devam etmesi için atılmış bir adım olarak görüyorum. Bir nevi yalancı gülümseme gibi. Güleceksin ama adaletsizliklere karşı alttan destek vereceksin.

Uefa kuralları geçerli olsun diyerek dolaylı olarak ''Küme düşme kalkmasın'' diyorlar,ama ya aksilik olurda TFF,Uefa'yı ikna ederse diye düşünmüyor değilim.Yönetim belki daha yapıcı davranıyor,ama bu karaktersizlere daha sert olmalıyız bence.

Uefa kuralları geçerli olsun diyerek dolaylı olarak ''Küme düşme kalkmasın'' diyorlar,ama ya aksilik olurda TFF,Uefa'yı ikna ederse diye düşünmüyor değilim.Yönetim belki daha yapıcı davranıyor,ama bu karaktersizlere daha sert olmalıyız bence.

Renkdas,Fenerliler Uefayı ve Platnıyı dava etti,bundan sonra biryerleriyle kus yakalasalar hicbirsey cıkmaz...

"Bir kaza oldu, bizim de başımıza gelebilirdi" ne demek? Başkan böyle konuşacaksa hiç konuşmasın.

TeomanKadioglu Doç. Dr. T. Kadıoğlu

GS baskani seneye Avrupada GS ve FB onemli isler yapar demis ama seneye FBnin Avrupada sadece kamp ve hazirlik maci yapabilecegini saniyorum

yav anlayamıyorum Ünal Aysal'ı ilk şikenin ilk zamanlarında fenerle ilgili haberler yapılmayacak , konusulmayacak dedi , daha sonra fener küme düşsün futbolda kirli işler istemiyoruz dedi , şimdi de bir kaza fenerin düşmesini istemeyiz gibisinden acıklama yapmıs ..

Bu baskan cokmu fazla karar değiştiriyor bana mı öyle geliyor..??

Şimdi belki fazla dikkat çekmiyor ama ilerde başına büyük işler alır bu mantıkla , demedi demeyin yazın bunu bi kenara..!!

Üst Alt