Ünal Aysal kanunları! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal kanunları!

Ünal Aysal kanunları!

Galatasaray Kulübü'nün 14 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurulunda başkan adayları arasında yer alan Ünal Aysal, üyelerle bir araya geldi.

Seçim çalışmaları çerçevesinde sarı-kırmızılı kulübün Kalamış Tesisleri'nde verilen yemeğe yaklaşık bin üye katılırken, Ünal Aysal ve yönetim listesinde yer alan isimler de hazır bulundu.

Yemekte kısa bir konuşma yapan Ünal Aysal, 'Bugün üyelerimizin gösterdiği ilgi bize güven ve huzur verdi. Birlik beraberliğimizi dosta, düşmana, tüm Türkiye'ye göstermek ilk hedefimizdir. Kime oy verirseniz verin, seçime katılımınız çok önemli. Hepimizin hedefi camiamızı yüceltmek' dedi.

Önündeki 3 yılı Galatasaray'a adadığını vurgulayan Aysal, 'Hayatım boyunca edindiğim tüm bilgim, birikimim ve hasletlerim, Galatasaray'ın hizmetinde olacak. Size vereceğim tek söz, hiçbir zaman başınızı önünüze eğmeyeceğiniz bir Galatasaray bırakmak ve iyi bir emeklilik hak etmektir' diye konuştu.

-'KARALIK TABLOLAR GEÇİCİ'-

Ünal Aysal, basın mensuplarına açıklamalarda bulunurken de gelecek için umut veren bir tablo çizdi.

'Bugün hava çok güzel, bundan sonraki tüm tablo böyle olacak. Kimsenin sıkıntısı olmasın. Galatasaray'daki karanlık tablolar geçici ve kısa sürelidir' diyen Aysal, şunları söyledi:

'Geçmiş yönetimin bize çok dağınık bir tablo vereceğini de tahmin etmiyorum. Ellerinden geleni yaptılar, bundan sonrasını da biz götüreceğiz. Galatasaraylıların tek görevi var. Seçimde oylarını doğru kullanmak. Galatasaray'ın bugünkü sorunlarına çözüm getirebilecek, doğru profili seçmek. Bu olduğu takdirde gerisi kolay olacaktır.'

Tüm başkan adaylarının şansının eşit olduğunu anlatan Ünal Aysal, 'Arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Hepsi saygın insanlar, hepsini de çok seviyorum' sözlerine karşın, Mehmet Helvacı ile aralarındaki gerginlik konusunda ise şöyle konuştu:

'Ben bunu Galatasaraylıların kararına bırakıyorum. Galatasaraylıların sağ duyusunun, hiçbirimizin söyleminden daha zayıf olduğuna inanmıyorum. Galatasaraylılar her şeyi görür, kendileri karar verir. Bu konudaki Mehmet Helvacı'nın talihsiz ifadelerine katılıp katılmayacakları konusunda onları hakem tayin ediyorum.'

Aysal, seçilmesi halinde 3 yıllık dönemin ardından nasıl bir kulüp bırakmayı planladığı sorusuna 'Ben Galatasaray'ı, tarifesi belli, ray üzerine kendi başına yürüyebilen, kim başkan olursa olsun, başarı çizgisini değiştiremeyecek bir durumda bırak istiyorum' yanıtını verdi.

Kulüp başkanı Adnan Polat ile yaptığı görüşmeye de değinen Aysal, 'Son derece dostane, medeni bir görüşme oldu. Görev değişimi sırasında neler olabilir konusu konuşuldu. Seçilmemiz halinde bize yardımcı olacağını vaat etti' dedi.

Yönetime gelmeleri halinde ilk icraatlarının Galatasaray'daki güven eksikliğini sıkı bir dayanışmaya çevirmek olacağını vurgulayan Aysal, 'Bunun için elimden gelen her şeyi yapacağım. Galatasaraylılar müsterih olsunlar, önümüz açık. Hiçbir sorunumuz olmadan bu zorlukları aşıp geçeceğiz. Tabi ki futbol öncelikli. Kulübün lokomotifi futbol. Orada başarı olmazsa, başarısız sayılırız' ifadelerini kullandı.

-'TEKNİK DİREKTÖR İLE BENİM KADERİM BERABER GİDECEK'-

Aysal, Galatasaray'da takımın başına getirilecek teknik direktör konusunda hassasiyetle çalıştıklarını dile getirerek, kendi başarısının da buna bağlı olacağının altını çizdi.

Teknik direktörle ilgili yöneltilen bir soruyu, 'En zor soru' diyerek söze başlayan Aysal, 'Galatasaray'da teknik direktör ve benim kaderim beraber gidecek. Onun için bu konuda büyük bir dikkat ve hassasiyetle çalışıyoruz. Kendi kaderimi tayin edeceğim, başarımı eline teslim edeceğim bir insanı takdir edersiniz ki, çok ince eleyip sık dokuyarak seçmek durumundayım. Onun için bana biraz daha zaman tanımanızı rica ediyorum' diye yanıtladı.

Transfer konusunda öncelikli olarak 3 adayın olduğunu ve başka isimlerin de bulunduğunu belirten Ünal Aysal, 'Karar merci sadece biz değiliz. Teknik direktörün de kararı burada rol oynayacak. Şu anda kimseyle el sıkışamazsınız. Yetkisi olmayan bir kurumsunuz. Seçildikten sonra Galatasaray ismi herkesi ikna etmeye yetecektir. Önemli olan kararımızı doğru vermemiz ve ihtiyaçlara cevap verecek bir profili çizmemiz' dedi.

-'ARDA GİTMEYE HAZIR DEĞİL'-

Ünal Aysal, futbol takımı kaptanı Arda Turan'ın, yurt dışına transferi konusunda, oyuncunun buna hazır olmadığını düşündüğünü söylerken, şöyle devam etti:

'Galatasaray kişilerle devam etmiyor ve kişilere de bağlı değil. Hepimiz yararlı olduğumuz müddetçe görev yaparız. Arda da böyle. Galatasaray'a yararlı olmak ve devam etmek istiyorsa devam edecektir. O bizim evladımız. Biz onu isteriz ama karar Arda'nındır. Futbolcular da artistler gibidir. Gönülsüz çalıştıkları zaman başarılı olamazlar. Onu gönüllü çalışır hale getirmemiz lazım. Bunu başaramazsak da kararına saygı duyarız. Bana kalırsa Arda şu anda gitmeye hazır değil. Bugün giderse yazık olur. Arda'yı biraz daha geliştirip, ondan sonra kapıyı ona açmamız gerekir. Galatasaray olarak bu bizim de biraz mesuliyetimiz.'

-SERVET İLE CEM'İN KAVGASI-

Galatasaraylı futbolcular Servet Çetin ile Cem Sultan arasında yaşanan gerginlikle ilgili fikrinin sorulması üzerine Aysal, 'Bunlar, günlük olaylar. Gençler spor yaparken birbirlerinin ayağına da basabilir. Heyecanlarından ve daha iyisini yapma hevesinden doğuyor. Ben o kadar önem vermiyorum böyle şeylere. Tüm kulüplerde olacaktır bunlar. Galatasaray'da daha az olması gerekir. İleriki günlerde arkadaşlarımız bu konularda daha dikkatli olacaklardır' diye konuştu.

Aysal, Galatasaray'ın gelecek sezon Avrupa kupalarında mücadele edemeyecek olmasına karşın, yabancı takımlarla maçlar organize edeceklerini belirterek, şunları kaydetti:

'Gelecek sezon Galatasaray Avrupa'da olacak. Taraftarlar Avrupa'da takımlarını izleyecek. Bunu kendimiz yaratacağız. Dışarıdaki büyük kulüpleri buraya getirip maçlar oynayacağız ve biz de gideceğiz. Bu seneyi boş geçirme fikrimiz yok. Bir sonraki sene de yurt dışı rakiplerle rahat mücadele etmek için, oyuncularımızı hazırlamaya mecburuz. Bunun için de gerekenleri yapacağız.'

Ünal Aysal kanunları! -Maraton.com.tr

Cevap: Ünal Aysal kanunları!

Verdigi brunch´a 1000 kisinin katilmasi herseyi acikliyor :) Dün Helvaci´nin toplantisinda 15 kisi anca vardi :) 12´si de gazeteciydi zaten :D

TD konusundaki cevap önemli. Iyi analiz edin :)

Adnan Polat gibi her sene teknik direktör değişme, kendini ispatlamış birini takımın başına getirip ona çalışma ortamı sağla başarılı olursun sayın başkan.

turgay kıran kevin gameiro'yla anlaştıklarını açıkladı başkan senin de yıldız haberlerini bekliyoruz.

Ünal Aysal çok mantıklı konusuyor insallah Galatasaray spor klubu kogre uyeleri akıllı düşünüp oy verirler...

Verdigi brunch´a 1000 kisinin katilmasi herseyi acikliyor :) Dün Helvaci´nin toplantisinda 15 kisi anca vardi :) 12´si de gazeteciydi zaten :D

TD konusundaki cevap önemli. Iyi analiz edin :)

Teknik direktör konusundaki cevabı için;

1 - Tek bir kişi olacak anlaşılan.

2 - Bu kişi belli

3 - Ona mesajlar veriyor ve TD e ne kadar güvendiğini kamuoyuna açıklıyor.

4 - TD imzalarken Aysal'a bu soru sorulacak ve O da evet kendisine çok güveniyorum diyecek.

5 - Fatih Terim kendine güvenen başkanlarla çalışmak ister.

Sonuç: Grande, İmparator, Fatih TERİM :D

Öyle istiyorum Onur

Teknik direktör konusundaki cevabı için;

1 - Tek bir kişi olacak anlaşılan.

2 - Bu kişi belli

3 - Ona mesajlar veriyor ve TD e ne kadar güvendiğini kamuoyuna açıklıyor.

4 - TD imzalarken Aysal'a bu soru sorulacak ve O da evet kendisine çok güveniyorum diyecek.

5 - Fatih Terim kendine güvenen başkanlarla çalışmak ister.

Sonuç: Grande, İmparator, Fatih TERİM :D

Öyle istiyorum Onur

Cogunluk öyle istiyor Riza. Ama cok ümitliyim. Gelecek

Ali Samiyen net kendi içinde çelişiyor o zaman.Kimis reddetmiş diyor,kiimisi 5 yıllık imzalamış diyor.En iyisi 22 Mayıs'ı beklemek.

Üst Alt