Ünal Aysal l Başkanlık Haberleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal l Başkanlık Haberleri

100 milyon dolarla geliyor.

G.Saray’da İnan Kıraç’ın başkan adaylığı için ikna ettiği Ünal Aysal, kasaya ‘kan nakli’ yapacak..

Aysal, Polat yönetiminin ileriye dönük ana gelirleri tüketmesi sebebiyle Kıraç’la birlikte bu rakamı kasaya koyarak göreve başlayacak.. Bu para yıllar içinde faizsiz olarak geri ödenecek.

G.SARAY camiası, başkan Adnan Polat’ın her geçen gün güven kaybetmesinin ardından bayrağı teslim almak için girişimlerine hız vermeye başladı.. Özellikle de ‘ağır’ toplar, sarı-kırmızılı camiayı başıboş bırakmayı hiç düşünmüyor. Daha önce bir araya gelen ve Polat’ın başkanlığının son bulması gerektiği fikrinde birleşen G.Saray’ın önemli isimleri, bu hafta içi hareketli saatler yaşadılar.

KOLTUĞA en yakın isim olan Ünal Aysal’ın Amerika’dan dönmesini bekleyen İnan Kıraç, Aysal’ın gelmesiyle hemen durum değerlendirmesi yaptı. Aysal’ın Akmerkez’deki ofisinde pazartesi 17.30’da buluşan ikili, dün de saat 16.00’da Kıraç’ın Kandilli’deki yalısında biraraya geldi.

BU görüşmede Aysal, adaylığa ikna oldu. Buna göre geniş tabanlı bir yönetim kurulacak. Tamamen profesyonellerle çalışacak olan yeni yönetim, kendinin değil, kulübün adamlarını yetiştirecek.

ÖNCELİK BORÇLARA

VE bu yeni heyecan için ortaya koyulan bedel de G.Saray’a yakışır cinsten olacak. Aysal, işletme sermayesi için ortaya koyacağı parayı da önceki gün belirledi: 100 milyon dolar! Kıraç’tan da destek alacak olan Aysal, bu para olmadan yola çıkmayı hiç düşünmedi.

ÇÜNKÜ G.Saray’ın büyük gelirleri çoktan harcanmış durumda. Sponsorlardan alınan paraların, stat isminin, forma reklamının ileriye dönük gelirlerini çoktan tüketildi. Bu durumun soumlusu Polat’tan bayrağı devraldığında sportif anlamda ayakta durabilmek adına bu parayla birlikte gelecek olan Aysal, daha sonra faizsiz olarak geri alabilecek.

KASAYA sıcak para girişinin büyük önemi var.. Çünkü G.Saray’da şu an ne oyuncuların paraları ödenebiliyor ne de gelir-gider dengesi sağlam bir çizgide... Aysal 100 milyon dolarla borçların büyük kısmını kapatıp yeni sezon için transfer bütçesi oluşturacak.

1- Futbolun patronu Süren olacak

G.SARAY’DA Ünal Aysal başkanlığında kurulacak yeni yönetimin ilk icraatı efsane başkan Faruk Süren’i Futbol A.Ş’nin başına getirmek olacak. Kulüpte görev alan tüm profesyonelleri seçecek olan Süren, futbolun tek patronu olacak.

‘BU ne anlama geliyor?’ Hemen yanıtlayalım. G.Saray’da hocayı da transferleri de, gidecekleri de Süren belirleyecek.. Yani ‘efsane’ sahalara dönüyor!

2- Dürüst G.Saray defterini kapadı

G.SARAY başkanlığı için daha önce adaylık sinyallerini veren eski yönetici Ali Dürüst, kararından vazgeçti. Başkanlığa kesinlikle aday olmayacağını yakın çevresiyle paylaşan Dürüst, herhangi bir oluşumun içinde yönetim bölümünde de yer almayacak.

BU ani karar değişikliğinin sebebi ise kulüp yapısına güvenmemesi.. Dürüst arkadaşlarına konuyla ilgili, “Bu defteri kapattım. G.Saray’da rahat çalışılacak bir ortam yok” ifadesini kullandı.

3- Kongre için imzalar tamam

G.SARAY’DA Adnan Polat’ın seçime gitmesini sağlayacak olan imza kampanyasında son rakamlar elimize ulaştı. Geçen sene yapılan seçimlerde 8 bin 644 kişi oy kullanmıştı. 28 Şubat tarihine kadar ise aidatlarını yatıran üye sayısı 6 bin 832.. Ve seçim için bu 6 bin 720 kişinin yüzde 20’si imza vermeli.. Yani yaklaşık 1367 kişi..

TOPLANAN imzalar ise şimdiden bin 432’yi bulmuş durumda.. Bu da nisan ayı gibi yeni bir seçimin olacağının en büyük habercisi.

Cevap: ÜNAL AYSAL 100 milyon dolar ile geliyor..(Vatan)

Faruk Süren eğer bu görevi kabul ederse helal olsun.Başkanlık yapmış bir kişi daha düşük bir görevi kabul ediyor.Ünal Aysal da hem pek girmediği bir alan da daha önce en azından sportif olarak başarılı bir simi getirerek aklı selim olduğunu ispatlar bir tutum içerisinde demek ki,onun hakkında da fikrim değişti şu an.

Faruk Süren'in Futbol A.Ş.'nin başına geçmesi iyi bir karar mı bilemiyorum. Ne kadar dönemlerinde başarılı olsalar da artık futbolda işler onların başarılı olduğu zamandaki gibi yürümüyor. Yeni döneme uyum sağlayabileceklermi bunun iyi düşünülmesi lazım.

İçinde bulunduğumuz durum o kadar vahim ki; kim ne görev alırsa alsın tablo daha felaket olamaz.100 yıllık camianın görmediği tarihi bir rekor kırıldı 3 gün önce, daha kötüsü ne olabilir ki...Faruk Süren olmuş, Adnan Öztürk olmuş veya Haldun üstünel olmuş hiç önemli değil bu saatden sonra; mühim olan şey vizyonumuz ve ruhumuz olsun..

Sünepelerden biktim. Bütün güclüler yönetimde olsun. Bize güven versin. Ünal Aysal, Adnan Öztürk, Faruk Süren, Haldun Üstünel. Hepsi yönetimde olsun

Provakatif bir vatan haberi daha.

Ünal Aysal'a falan lafım yok.

Ben gerçi sevmem hisse olayında yaptıklarından dolayı ama söylemek istediğin bambaşka bir şey. Ünal Aysal olmasaydı gelen Haldun Üstünel olsaydı yine aynı şeyleri yazıcaktım.

Evet birileri 100 milyon dolarla geliyor olabilir ama Galatasaray'ı bitmiş olarak göstermelerinden bıktım.

Yok uzun vadeli tüm gelirleri harcanmış, yok klüpde kuruş kalmamış.

Camia kötü gidiyor ya, Galatasaray taraftarı da olumsuz her habere inanmaya müsait bir psikolojide.

Kullansınlar bakalım en kötü şekilde.

Kulübün birilerine borçlu olması kabul edilebilir değil. Bu borç olayı tak dedi canımıza artık. Sözde Faizsiz olarak geri ödenecek para ne kadar zamanda ne tutarlarda ve ne şekilde ödenecek bunu açıklasınlar. Ayrıca Adnan Öztürk nazarımda daha ideal bir başkan profilidir masaya vurmasınıda bilir Galatasarayı her türlü platformda savunmayı ve yükseltmeyide başarır.

Umarım ibra toplantısı naklen yayınlanır... özellikle mali tablonun konuşulduğu bölüm Kurtlar Vadisi'nin ratinglerini ikiye katlar...

vallahhh faruk süren yerine-- haldun olsunnn... futbol a.ş nin başına geçeceğine 2 başkan konumunda olsunnn... faruk süren futbolla ilgili konularda bu kadar uğrasacak biri değilll... bu yöentim kadrosuyla iyi bir teknik adam ( bu oluşum içinde fatih terim sessleri ön planda-doğru karar olur bencede). hem yönetim güçlü olursa fatih terimde biraz daha egosundan uzak olur... vallah fatih terime gidecekler böyle bir yönetim yapısı var ise ama mali kurulu bekliyorlarr bence. ama adnan polat ordan güçlü bir şekilde çıkar veya destek alırsa büyüklerden bir toplantı yapıp , yeniden seçime gidip 1 adayla çıkabilirler. birlik ve beraberlik vurgusu yapılarak. sezon soununda kim seçilirse seçilsin terichleri fatih terim bu inkar edilemez. fatih terimi beğenin-beğenmeyin.. devam edecek veya yeni gelecek yönetim bu yönde ise demekki fatih hocanın mantiletesi-yapmak istedikleri ve kredisi hala yönetimlerde ilk aday teknik adam. unutmadan güçlü bir yapı olsun veya olmasın transfer konusunda kaliteden-gelecekten ödün verilmeyecek abuk-sabuk isimlerdne uzak durulcak. ne eski yönetim- ne gelirse yeni yönetim buna izin vermez sanslarını zorlamazlar bence. yanii seneye güçlü bir yönetim (değissede-değismesede)-yeni bir fatih hoca dönemi- güçlü bir kadro bizi bekliyor... taraftarda böyle bir yapıyı görür ve gelen -giden futbolcu-yönetim olsun umut ışığı görür ise tt arena seneye özlenen taraftarı ve futbol takımıyla acayip bir şekildeee çoşarr- cehennemi rakiplerine yaşatma zevk halinde - başarılar doğacağı stadı karnaval haline getirir.

görüş farklılıkları- teknik adam seçimleri- futbolcu gelenler-gidenler vss... fikirlere saygılıyım ama seneye herkesin ortak noktası istikrarın ve başarının adresi olan kulubumuzu en iyi yerlerde görmek istiyoruzzz...

saygılarrr renkdaşlarrr.....

Atma ziyaaaaa demek istiyorum.Fifa kriterlerine göre transferler veya diğer gideler kulübün gelir giderine göre düzenlenecek.Ondan dolayı Abramoviç bile alel acele ile F.Torres ve David Luiz'i aldı.Yani boş bir haber.

Yanlış mı okuyorum yoksa Faruk Süren'in futboldan sorumlu olacağı mı belirtiliyor? Yok artık, hiçbir lügat; bu yazıya doğru bir terim bulamaz. :D

adnan öztürk olmadan olmaz onunla beraber haldun üstünel ve abdurrahim albayrak da olsun.Çok özledik yeter........

Üst Alt