Ünal Aysal Lig TV’ye Konuk Oluyor - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal Lig TV’ye Konuk Oluyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Ünal Aysal Bugün 15.00'da LigTV'de!

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, LİG TV'ye verdiği özel röportajda gündeme ilişkin sorulara yanıt verdi.

ÜNAL AYSAL : Melo konusunun uzaması hem kendinden hem kulübünden kaynaklanıyor. Aslında biraz da bizden kaynaklanıyor. Çünkü biz geçen sene kira anlaşması kapsamında biraz bonkör davranmıştık. Bunu uzun süreli bir anlaşmaya döndürdüğümüzde, bu şartları sağlayamayacağımız ortadaydı. Bugün hem Melo’dan hem de Juventus’tan bazı indirimler talep ettik. Onun müzakeresi biraz zaman aldı. Ancak geldiğimiz nokta ümit verici. Tabii Juventus’un başka şansları da var, başka takımlarla da transfer konusunu görüşüyor. Sanıyorum 24 saat içinde Melo’nun durumu bizde netleşir.Kendisine verdiğimiz süre yarın akşam bitiyor. Biz hepimiz Melo’nun kulüpte kalması için elimizden geleni yapıyoruz ama herşeyin alternatifi vardır. Her oyuncunun biraz daha iyisini bulabilirsiniz. Bu biraz da şans işi. Oyuncular performansları bazı sezonlar çok iyi olup, bazı sezonlar kötü olabiliyor. Önümüzdeki sezon aynı performansı alabilmek kulüplerin riskleri zaten. Biz bu risklerle yaşıyoruz.

Galatasaray, Fatih Terim dahil hepimizin şansı. Galatasaray’dan daha büyük ve önemli bir organizasyon Türk sporunda yok. Fatih Terim de Galatasaray’ın şansı ve evladı. Burada yetişmiş ve büyümüş birisi, Galatasaray’ın içini bilen, tüm Galatasaray felsefesini yaşayan ve yaşatan bir insan.

Bu sene Türkiye içindeki başarımızın devam etmesi, son derece doğal, talebimiz ve programımızda olan bir durum. Ama önemli olan bizim yurtdışındaki başarılarımızın görülür ve sürekli olması. Şuanda görülür bir başarımız yok futbolda. Bunu yakalamamız lazım, hedeflerimizin başında bu geliyor.

Türk Telekom Arena konusunda bir sohbet sırasında, Fatih Terim’e sorulduğunda ‘neden olmasın, eskiden de biz beraber oynuyorduk’ demiş. Bana sorulsa ben de aynı şeyi söylerim. Adnan Öztürk’ün de temelde söyleyeceği budur, ancak işin gerçekliğine baktığınızda, fiziki olarak ortaya bir takım sorunlar çıkıyor. Arena stadını geçen sene devir aldığımızdan bu yana, çok büyük eksikliklerimiz var. Bunları tamamlamamız lazım. Milli maçlar dolayısıyla bu stadı daha fazla kullanmaya başladık. Bunun üzerine bir de Beşiktaş’ın maçları eklendiğinde, fiziki olarak bu stadın kullanımı imkansız hale gelecek. Fiziki, idari, teknik ve ekonomik olarak bizim bu stadda başka bir kulüple ortak bir yapı içine girmemiz mümkün değil. Bu konudaki ısrarlar camiaları karşı karşıya getirme aşamasına gelir. Bu da son derece sakıncalı bir durumdur. Biz stadlarımızda huzuru ve güveni sağlamaya çalışırken, bunlar bir yerde yürüyen tekerleğe çomak sokmak anlamına gelir. Türkiye’de bir sürü stadyum var. Biz 2 sene boyunca Olimpiyat Stadı’nda oynadık. Beşiktaş da kendisine uygun en iyi stadı bulabilecektir.

Şu anda 180 adet locamızın hepsini sattık ve kombine satışlarımız da şuan 40 bine yaklaşmış durumda. Ancak Arena müzakeresi olduğunda taraftarlarda bir tereddüt oldu. Umarım bu tereddütü dağıtırız. Bu işi sürüncemede bırakmak istemiyoruz. Hem Siyasi otoritenin hemde çok yakın ilişki içinde olduğumuz Beşiktaş kulübünün bu konuda duyarlı olacağını tahmin ediyorum.

Biz uzun bir süreden sonra Şampiyonlar Ligi’ne tekrar çıkıyoruz. Bunu yeni bir başlangıç olarak görüyorum. Ben bu sene Şampiyonlar Ligi’nde içinde olduğumuz gruptan çıkmayı başarı sayacağım.

Arshavin geçen sene ilgilendiğimiz bir oyuncuydu, bu sene böyle bir ilgimiz yok. Oussama Assaidi ilgilendiğimiz bir oyuncu, genç ve çok kaliteli olması ilgimizi çekiyor. Şuan bu konuyla ilgili müzakere halindeyiz. Alper Potuk da ilgilendiğimiz bir oyuncu.

İyi bir takımımız var. Bizim niyetimiz bu takımın dengelerini bozmadan kuvvetlendirmek ve kadro derinliğini sağlamak. Geçen sezon Eboue Afrika Kupası’na gittiğinde 7 puan kaybettik. Bu sene o yedeklemeyi tam yapabilmek istiyoruz. Aynı kalitede futbolcularla yapabilmek istiyoruz. Bu sene geçen seneye oranla daha fazla maç oynayacağız. Oyuncularımıza dinlenebilme imkanı yaratmamız gerekiyor. Ancak oyuncuların kalitesi yönünden hiç bir endişe olmasın. Seçeceğimiz oyuncuların hepsi Avrupa liglerinde oynayabilecek kalitede olacak.

Kadromuzdaki yabancıların bazıları gidecek. Oyuncu transfer ederken diğer oyuncuları da elinizden çıkarmanız lazım.

Gelecek sezon Hamit Altıntop’u sarı kırmızılı forma altında görmeyi hepimiz çok istiyoruz, ama Hamit’in de bunu daha fazla istemesi lazım.

Ben 25 Haziran’a kadar transfer işini tamamlarız diye bir hedef göstermiştim.Bu hedefi kendi futbol komiteme ve kendime gösterdim. Ama bu hedefi koyduk diye de yanlış kararlar almamamız lazım. Bu hedefi biraz saptırabiliriz ancak 10 günün üzerinde bu hedef sapmaz. Tahmin ediyorum bu ay sonuna kadar transfer kadrosunu ortaya çıkartacağız.

Yabancı bir santrafor transferini ciddi şekilde düşünüyoruz. Ancak bu 8-10 gün içinde yapılacak bir çalışma değil. Bu artık en son aşamada pastayı yaptığınızda üzerine koyacağınız bir çilek gibi. Kurduğumuz takıma uyacak bir santrafor olmalı. Taraftarı heyecanlandıracak, ama sistemi de bozmayacak iyi bir santraforu takıma yerleştirmek istiyoruz. Bu futbolcuyu transfer döneminin sonuna kadar araştırıp, en iyisini bularak takıma dahil edeceğiz.

Devre arası transferinde yaptığımız en iyi transfer Necati Ateş’tir.Muslera’nın avantajı, çok sempatik ve deneyimli olması. Takıma çok kolay adapte olabilen bir oyuncu, genç olduğu için refleksleri de çok iyi. Takıma geçen sene büyük destek sağladı ve bu sene de benim için rahat Muslera konusunda. Kendisine ödenen her kuruş, bedel için de hiç rahatsız değilim hatta az bile ödemişim diyebiliyorum.

Saat 15:00'i beklemeyin. :)

Cevap: Ünal Aysal Bugün 15.00'da LigTV'de!

cogu kisi melo tamam diyor ama ben tam tersini düsünüyorum süre verdik dedi baskan demek ki kesin birsey yok daha yani olmayabilirde... bence melo yüzde yüz kalmali insallah bir aksilik olmaz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt