Ünal Aysal ve Dursun Özbek Aday Olacak mı? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal ve Dursun Özbek Aday Olacak mı?

5dca48cd66a97c2b8a7a16d7

İstinaf Mahkemesi’nin seçim kararı sonrası başkan adaylarının isimleri konuşulmaya başlandı.

GSYİAD eski Başkanı Metin Öztürk ve eski başkan adayı Ali Fatinoğlu çalışmalara zaman kaybetmeden başladı. Ünal Aysal ve Dursun Özbek başkan adayı olmayı düşünmüyor. Sarı-Kırmızılılar’ın efsane eski başkanı Faruk Süren’e aday olması konusunda baskı var. Süren bu konuda net bir karar vermiş değil. Ali Dürüst’ün ismi de kulislerde geçiyor.

Fanatik

Genel kurul yapısı gereği uzun süre yönetimde kalmak zaten imkansız, tamam. Ama en azından süresini tamamlayabilsin artık seçilen adamlar. Kulüp içi siyaset hep baştakini devirme üzerine kurulu. Bu ortamdan sağlıklı bir yeni yönetim çıkacağını düşünmüyorum. Hele hele erken seçimle bu ihtimal sıfır. Mustafa Cengiz de böyle geldi ama Dursun Özbek yerine geldi. Arada baya bir fark var.

Mustafa Cengiz'e bayılmasam da Galatasaray'a bu iki adamdan çok daha faydasının bulunduğunu kabul etmek gerek. Mevcut şartlarda bize 4 yıl üst üste ŞL oynatıp 5. sene ekonomik cezadan dolayı men yiyecek ya da kendi koltuğunu kurtarmak için UEFA'ya 30 milyon zarar sözü verip transfer dönemini 70 milyon içerde kapatacak başkanlar değil, doğru ekonomik hamlelerle takımı Türkiye Ligi'nde rakipsiz, Avrupa'da da yeniden saygı duyulacak bir marka haline getirecek isimler lazım. Mustafa Cengiz bu iki hedefi de tam anlamıyla yerine getiremese de hedefe gidiş yolunda iki hayalperestten de çok daha iyi ve mantıklı bir noktada olduğunu kabul etmek gerek. Gönül ister ki Galatasaray'a Hakan Üstünberk gibi her anlamda en doğru katkıyı verebilecek biri başkan olsun ama şu anda görünen adayların bizi daha ziyade iflasa götürme konusunda başarılı olacaklarını düşünüyorum. O yüzden şu havuzdan yeniden Mustafa Cengiz'in çıkmasına ses etmem. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmayalım.

I'sal aday olursa seçilirse, Galatasaray'da Terim dönemi sona erecektir.
Dolmuşçu aday olur ve seçilirse (ki imkansız görüyorum bu ihtimali) Türk ve dünya futbolunda, Galatasaray dönemi sona erecektir.

Üst Alt