United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici

buyur GSC, 6 yıl bekledikten sonra ilk CL macımıza, hem de Old Trafford'da cıkıyoruz

oradan galibiyetle ayrılmamamız cok yuksek ihtimal {biliyorz okadarını}, ancak buyrun gelin fikirlerinizi soyleyin, eldeki malzemeye gore lezzetli bir tarif varsa cıkartın, bilelim,

517832_Manchester_United.jpg

^ possible

---------------

bana gore bu macta boyle cıkılırd :

517803_Galatasaray_SK.jpg

- normalde su gordugum Hamit'i oynatmam. ancak tecrubesi sebebiyle Çolak'ı yedek baslattım, belki oyun icinde girer.

- Cris'i ilk 18'e alırım ancak oynatma taraftarı degilim, cunku Dany ne kadar hızlıysa Cris o kadar yavas ve agır, kendi etrafında dahi zor donen bir topcu. yapacagı hatalar affolunmaz. Dany hata yapsa dahi telafi etme sansı var, ki bildigim Cris te en az Dany kadar hata yapıyor zaten

- kesin olarak Burak-Umut baslarım, Umut butun hava toplarını alıyor. Buragın ne oldugu belli zaten.

gerisi aynen gordugunuz gibi.

kesinlikle defansif oynanmaz bu mac, defansif oynarsak fark yeriz, 3-0, 4-1. sadece dengeli oynamalı, Eboue'nin cıkısları ve Selcugun takımı cekip cevirmesine guvenmeli,

ve Amrabat - bu maca kesinlikle yedek baslamamalı, cunku bu tur hırslı oyuncular icin harika bir platformdur

----------

netice itibariyle United'ı yenmenin yolu arkadasım, bol pas yapıp mumkun oldugu kadar topu ayagında tutmaktan gecer. eger possesion %55'ten fazla United olursa buyuk ihtimal yenilirsin,

Terim'in yapmaması gereken hataları yazdım :

1. Cris'le baslamamalı (ha olurda baslar, Cris te cok iyi oynarsa ki 1% ihtimal veriyorum boyle birseye, bu durumda herkesten ozur dilemesini biliriz, ancak ben su anda bildigim Cris'ten bahsediyorum o yuzden yeani)

2. kesinlikle Buragı yedek oturtmamalı

ve

3. dengeli saha dagılımı / ne defansif ne ofansif, topu takımda tutmaya yonelik bir oyun planı dısına cıkmamalı. ayırca geriye dusersek oyun disiplininden asla kopmamalı, ki boyle birsey olursa dagılırız zaten.

----------------------------------

simdi United'ı yenme ihtimalimizi hesaplıyorum,

burgle-op45.gif

cooltext758788702.gif

------------------------------

ve simdi siz, buyrun fikirlerinizi paylasın :

Cevap: United Nasıl Yenilir ¿ | Fikir Topici

Zor bir deplasman o yüzden tek forvet Burak ile çıkmak bence daha mantıklı çift forvet ile çıkarsak arkada sorunlar yaşayabiliriz, Umut-Burak ile iyi pres yapıyoruz ancak ManU o presten çabuk kurtulup tek toplarla bizi zorlayabilir.

Fatih hoca bilir işini.

Yenme ihtimalimize çok az vermişsin reiz, Kadro olarak kesinlikle onlardan çok kötü değiliz. Fizik olarakta iyi bir takımız.

Tabi ki rakibimiz united, özellikle de van persie'den çok çekiniyorum. Ama Bjk bile bu adamları sahasında yenebiliyorsa biz neden yenemeyelim diyor insan?

Selçuk-Melo ikilisinin yanında defans hattımız da gününde olursa beraberliğe üzüleceğimizi düşünüyorum. Özellikle xelçuk'un 90+2'de arifvari bi frikik golü atarak galibiyet getirdiğini düşünüyorum da muhtekulade olur heralde.. :ka21:

van persieyi sakatlayalım ilk10 dakikada yeneriz :ka21:

ulan hasan ali bi boka yaramadın bare rvp yi sakatlasaydı iyiydi

Çok fazla bir şey yazmaya gerek yok sanırım, Manu'yu deplasmanda yenmek için kusursuz oynamak zorundasın.

maçın taktiği 4-5-1 olamalı. bu maçta mutlaka cris oynamalı. kontraya dayalı bir sistem oynamalıyız.orta sahayı 5' leyip, oyunu iyice kitlemek lazım. amrabat kilit oyuncu olabilir bu maçta. burak mı, umut mu derseniz, umut derim. burak skorun durumuna göre 2 .yarı girebilir. umut-amrabat-emre çolak. işte bu üçlü mutlaka sahada olmalı o maçta. solda amrabat, sağda emre, önlerinde umut.

--------------muslera-------------------

eboue-----cris--------semih--------balta

emre----hamit---selçuk---melo---amrabat

----------------umut--------------------

ceza sahasına gömülmeden ama geride oynayarak, amrabat'a selçuğun vereceği güzel paslarla kontraatağa çıkarak. hamit'in uzaktan atacağı bi golle veya amrabat'ın yardırarak al da at dercesine burağa göndereceği pas sonucu 70 civarı öne geçer maçı da alırız. maçı kafamda oynattım böyle bitti :D

Emir Reyiz tartışmayı açtıysa boş geçilmez.

Manchester nasıl yenilir?

Bazen bazı takımları paldır küldür oynayarak yenersiniz. Ben Manchester'ı onlardan görüyorum.

Takım o maçda deli gibi pas yaparsa ki Manchester'ın orta göbegi hala zayıf, kanatlara güç inerler..

Kanatlara inemezlerse iş yapamazlar.. v.Persie dünde gördük kanatlardan besledin mi iş yapar. Belkide onu Radamel ile ayıran en büyük özellik bu.

En ideal kadroyu vermişsin. Hamit'in tecrübesi ile başlaması yerindedir. 2 kalecilerininde uzakdan gelen sert şutlarda başarısız olduğunu düşünürsek Hamit unutulmaz bir gole imza bile atabilir. Ha engin cezalı olmasaydı saniye düşünmez Hamit'i su haliyle keser, o bahsettiğim paldır küldür futbol tarzına uygun olan ve tarzda başarılı olan Engin'i oynatırdım.

Korkum şu; Kanatlardan içeriye girecek etkili adamları var, Chris'i oraya monte etmeliyiz tecrübesinden faydalanmalıyız. Aksi halde Dany'nin üzerine cok giderlerse her açıdan serbest vuruş alırlar. Penaltı almalarıda muhtemel

Güvendiğim nokta şu; Çok gol yiyorlar içdede dışdada, Kalecileri şu an leşko. Orta sahalarının göbegi can çekişiyor. Geçen seneki Engin-Selçuk-Melo sinerjisini bu sene Hamit-Selçuk-Melo ile gösterirsek (ki su ana kadar gösteremediğimizden sıkıntı cekiyoruz) umut ve burak birçok gol pozisyonlarına girer

Plase: Selçuk İnan Sol çaprazdan, Trafford'da asar Trafoları indirir. United'lılarda ancak 3D Kareografimizi izlemeye gelirler son maça :)

324654.jpg

Şöyle bi durum var ki o çok kötü, belki de en kötü en zayıf yanımız olacak.

Hamit formsuzluktan mı yoksa öyle olduğundan mı (tam çözemedm) sürekli kritik yerlede top kaybı yapıyor ve resmen alışmaya başladık.

Manu'ya deplasmanda bunu yaparsan ve seni ters yakalarlarsa bu top kayıpları başımıza çok iş açar.

dany ve semih savunmadan hucuma katılırlarsa ortadan yardırıp ileriye uzun topta atabilirler real madrid gibi defanstan uzun toplarla adam kacırabiliriz ;)

Arkalarda açık vermeden çok iyi baskı kurmalıyız. Orta sahaları etkili değil orta saha üstünlüğünü ele geçirip bırakmamalıyız. Ayrıca mümkün olduğu kadar faul yapmamalı korner vermemeliyiz. Dün de van persie'nin bize attığı gol umarım bi uyarı olmuştur. Burak kesin oynamalı bulduğumuzu atmalıyız. Onun haricinde amrabatın maçı olacağını düşünüyorum çünkü manu kendi sahasında oynamamının verdiği gazla açılacak bu dakikalarda amrabat baya bi iş görür.

Tek forvet çıkıp, forvette Burak olmalı. Umut sağ açıkta olabilir. Geriye dönüşleri var.

[video=youtube;5TZoZW89cnc]https://www.youtube.com/watch?v=5TZoZW89cnc[/video]

Şu maçta 100 kişiden 100'ü Galatasaray yenilir demiyordu, en az 3 fark yer diyordu. O derece nafovariydik yani..

Kaldı ki maçta öyle başladı, 2 tane de attılar. Ama sonra noldu? Belki de tarihte bize karşı en favori oldukları, güç üstünlüğünün en bariz olduğu maç buydu. Ama maç sırasında götlernden akan terleri sayabilen yoktu o gün..

Yeter ki inanalım. Ben bu maçta en önemli faktörün cesur, inançlı ve hırslı yürekler olduğunu düşünüyorum.

Üst Alt