Universiade 2011 | Erzurum Kış Oyunları | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Universiade 2011 | Erzurum Kış Oyunları

thumb_531819278.jpg

Bildiğiniz üzere 2011 Dünya Üniversiteler Arası Kış Olimpiyatları ERZURUM'da yapılacak...

Ülkemizin tanıtımı açısından çok önemli bir organizasyon... 58 ülkeden katılım var...

Henüz açılmamıştı konu... Bir Erzurum'lu olarak ben açayım dedim...

Üniversiade 2011 web sitesi: Universiade 2011 Erzurum Kış Oyunları

İşte Olimpiyat Şehri Erzurum

[video=youtube;6-w2b_PT-oo]https://www.youtube.com/watch?v=6-w2b_PT-oo[/video]

[video=youtube;BZJDcakg108]https://www.youtube.com/watch?v=BZJDcakg108&feature=related[/video]

[video=youtube;WKl2VDxoAxI]https://www.youtube.com/watch?v=WKl2VDxoAxI[/video]

Cevap: Universiade 2011 | Erzurum Kış Oyunları

Bende Erzurumluyum daha bu sene ordaydım yapılanlar harikulade ama kar yağmaması çok büyük bir şanssızlık . 2 sene önce olsaydı kara boğulurlardı . Umarım o zamana kadar yağar kar çünkü verilen emek çok büyük.

Bende Erzurumluyum daha bu sene ordaydım yapılanlar harikulade ama kar yağmaması çok büyük bir şanssızlık . 2 sene önce olsaydı kara boğulurlardı . Umarım o zamana kadar yağar kar çünkü verilen emek çok büyük.

Dün yağdı kar...

Hem yağmaması o kadar da sorun değil...

Kar makinası filan getirdiler yurtdışından...

Yunanistan başbakanı Yorgo Papandreu ve başbakan Erzurum Universiade Arena'da tesislerin açılışını yaptı...

Bir de adam gibi reklamını yapabilselerdi, sokağa çıksan 100 kişiye sorsan ne zaman yapılacağını, 99'u bilmez.

Hey gidi memleketim bekle beni 2 gün sonra oradayım. :tiphat:

Öncelikle bu Mükemmel bir organizasyonu Erzuruma kazandıran önce başbakanımıza daha sonra emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.. Türkiyenin en büyük spor yatırımı.. Reklamı da gayet iyi yapıldı.. Yurtdışında falan çok iyi biliniyor, ülkemizde kış sporlarına pek fazla rağbet olmadığı için insanlar ilgilenmiyor.. Herşey çok güzel olacak İnşallah..

Organizasyonun teknolojik altyapısının hazırlanmasında emeği geçen arkadaşlarıma selamlarımı gönderiyorum. Teşekkürler Tuğba-Erkin. Sırada diğer organizasyonlar var.

Kulüpler Birliği Erzurum'da

[video]https://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=85770[/video]

Erzurum'da Buz Hokeyi maci oynanirken 14-0 maglupken Türkiye, salonda elektrikler kesildi.

Kenan Sofuoğlu Erzurum'da

Dünya Supersport şampiyonu Türk motorsikletçi Kenan Sofuoğlu Erzurum'da devam eden 25. Üniversiteler arası Kış oyunlarını takip etmek için şehre geldi.

2010 yılında Supersport Dünya Şampiyonluğu yarışında Dünya Şampiyonluğunu göğüsleyen Milli Sporcu Kenan Sofuoğlu Erzurum'a geldi.

Türk Telekom Kayakla Atlama Kulelerinde atlayış programını takip eden Sofuoğlu, Erzurum'da yapılan organizasyonun önemine değinerek, "Erzurum'da bulunmaktan mutluyum,Türk sporunun kalbi şu an Erzurum'da atıyor" dedi.

2011 Kış Oyunları'nın meşalesini yakmak için gelen Sofuoğlu Türk Telekom Kayakla Atlama Kuleleri'ni ziyaret etti.Kenan Sofuoğlu Kuleler'de gönüllü öğrencilerle sohbet etti ve fotoğraf çektirdi.

Başarısı ve mütevazılığıyla öğrencilerin hayranlığını kazanan Sofuoğlu 2011'de de Dünya Şampiyonluğunu göğüslemek istediğini belirterek, çalışmalarını Memleketi Sakarya'da Sakarya Belediyesi'nin ve GSGM Spor Toto'nun desteğiyle oluşturulan bir pistte de devam ettirdiğini söyledi.

Sofuoğlu 2011'de Mart ayında başlayacak Dünya Şampiyonası'nda birinciliği istediğini fakat ilk kez yarışacağı bir kategori olması nedeniyle de deneyim kazanıncaya kadar amacının ilk üçe girmek olduğunu vurguladı.

Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu daha önce hiç kış sporlarıyla ilgilenmediğini fakat yaz sporlarından su kayağını denemesine rağmen pek başarılı olamadığını belirtti.

Kenan Sofuoğlu yurdışında Erzurumlu arkadaşlarının olduğunu vurguluyarak "Tanıdığım bütün Erzurumlular çok iyi insanlardı. Erzurum önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor, tesisler Türk sporu için önemliş bir kazanım. Bu başarılı potrede yeni sporcuların yapılan tesislerde eğitim alarak, dünya şampiyonluğuna imza atacağına inanıyorum." diye konuştu.

Sofuoğlu, Mart ayında Katar'da başlayacak 2011 Dünya Şampiyonasında bu kez farklı bir kategoride ülkemizi temsil edeceğinide sözlerine ekledi.

Üst Alt