Unutulmaz Film Replikleri ve Sahneleri - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: Unutulmaz Film Replikleri ve En Unutulmaz Film Sahneleri

450full-terminator-2:-judgment-day-screenshot.jpg

John: Başaramayacağız, değil mi? Biz insanlar yani.

T-800: Birbirinizi yok etmek doğanızda var.

-Terminator 2-

'Dünyada iki tip erkek var; biri benim gibi böyle anlayışlı, yakışıklı, iyi kalpli, bir de Brad Pitt var işte.

Gora

Eğer oğlumun başına bir kaza gelirse veya bir polis onu vurursa ya da kendisini hücresinde asarsa, hatta kafasına yıldırım bile düşse bu salondaki bazı kişileri suçlarım. Ve o zaman affetmem. (Don Vito Carleone)

Sicilya’da, kadınlar tabancadan bile tehlikelidir. (Calo)

Tüm bu işlerle, Santino uğraşacak diye düşünürdüm.

Ve Fredo.. Fredo’da iyi olurdu…

Ama, senin bulaşmanı asla istemedim.

Tüm yaşamım boyunca çalıştım. Aileme bakmak için yaptığım işlerden dolayı özür dilemem.

Ve, kodamanların tuttuğu iplerle, oynatılan bir kukla olmayı reddettim her zaman.

Kimseye özür borcum yok. Benim seçtiğim yol bu…

Ama düşünüyorumda, Sen yapabilirdin, belki sende o ipleri tutanlardan biri olabilirdin.

Senatör Corleone, Vali Corleone falan… ( Don Vito Carleone)

The Godfather(1972)

Forrest : Evet. Şey… Bilmiyorum. Bazen yağmur, yıldızlar çıkmasına izin verecek kadar duruyordu. O zaman güzel oluyordu. Gölde günbatımının hemen öncesine benziyordu. Her zaman suda milyonlarca yakamoz olurdu. Tıpkı o dağ gölü gibiydi. Çok berraktı Jenny. Sanki üstüste iki gökyüzü varmış gibi oluyordu. Sonra çölde, güneş doğduğu zaman, göğün nerde bitip, karanın nerde başladığını kestiremezdim.

Jenny: Keşke orada seninle birlikte olabilseydim.

Forrest : Oradaydın

- Neden ölüyorsun anne?

+ Vaktim doldu, sıram geldi. Ah hayır, sakın korkma bir tanem; ölümde hayatın bir parçası. Hepimizin kaderinde olan bir şey. Bunu bilmiyordum ama senin annen olmak da kaderimde vardı. Elimden geleni yaptım.

- Çok iyiydin anne.

+ Ben insanın kaderini kendinin çizdiğine inanırım. Tanrının sana verdiklerini en iyi şekilde değerlendirmelisin.

- Benim kaderimde ne var anne?

+ Onu kendin bulman gerekecek.

Forrest Gump

- Lütfen ateş etmeyin ben Polonyalıyım.

+ Neden o zaman o lanet olası Alman paltosunu giyiyorsun ?

- Üşüyorum.

Bizi yaralarsanız kanamaz mıyız?

Bizi gıdıklarsanız gülmez miyiz?

Bizi zehirlerseniz ölmez miyiz?

Ve bize karşı yanlış davranırsanız,

intikam almaz mıyız?

Piyanist

gerc.jpg

Manny Ribera: Bence elindekiyle mutlu olmayı bilmelisin.

Tony Montana: Sen elindekiyle mutlu ol.Ben hakettiklerimi istiyorum.

Manny Ribera: Neyi hakediyorsun peki.

Tony Montana: Dünyayı dostum ve içindeki her şeyi..

“Bu işin kralına çattın!

Belanızı mı arıyorsunuz?

Sizi pis köpekler.

Oyun mu oynamak istiyorsunuz? Ben de sizinle oynarım.

Sert oynamak mı istiyorsunuz?

Küçük dostuma merhaba desenize!

Sert oynayacaksınız ha?

Alın bakalım! Beğendiniz mi?

Daha ister misiniz?

İbneler!

Ödlekler!

Hadi durmayın!

Geberin!

Buna ne dersiniz?

Pis ibneler!

Benim işimi bitirmek kolay mı?

İşimi bitirmek için koca bir ordu lazım!

Duydunuz mu? Hadi gelin! Hepinizi cehenneme yollayacağım!

Siz kime dikleniyorsunuz? Ben Tony Montana’yım be!

Bana dikleniyorsanız bu işin kralına çattınız demektir!

Hala ayaktayım.

Hadi! Pis kurşunlarınızı yağdırın!

Hadi! Pis kurşunlarınızı yağdırın!

Kurşunlarınız bana işler mi sanki? Yağdırın bakalım! Hadi durmayın!”

(Tony Montana)

” Ben herzaman doğruyu söylerim, yalan söylerken bile. “

“Ne bakıyorsunuz? Siz hepiniz dallamasınız. Niye biliyor musunuz? İstediklerinizi yapacak yürek yok sizde. Benim gibi adamlara muhtaçsınız.

Benim gibi adamlara muhtaçsınız, böylece parmakla gösterip… “işte, kötü adam o” diyebiliyorsunuz. Peki ama… bu size ne kazandırıyor?

Siz iyi misiniz? İyi falan değilsiniz. Sadece saklanmayı, yalan söylemeyi… iyi biliyorsunuz. Benim öyle bir derdim yok. Ben hep doğruyu söylerim. Yalan söylerken bile. Kötü adama iyi geceler dileyin bakalım! Hadi.

Size söyleyeyim, bir daha böyle kötü bir adamı zor görürsünüz. Hadi. Kötü adama yol açın. Savulun, kötü adam geliyor! İyisi mi çekilin önünden!”

(Tony Montana)

”Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.”

+Hayatta sahip olduğum tek şey sensin.

-O zaman bana verebileceğin bir şey yok.

[media]https://www.youtube.com/watch?v=81bexAa7w5g[/media]

shutterislandn.jpg

” Hangisi daha kötü olurdu; bi canavar olarak yaşamak mı, yoksa iyi bir insan olarak ölmek mi ? “(Teddy Daniels)

Arzu ettiğin şeyler, beklemekten vazgeçtiğin anda gerçekleşir. Bu; hayatın ‘sen bakarken soyunamıyorum’ deme şeklidir.

“Deliler mükemmel dava konularıdır. Konuşurlar ama kimse dinlemez.”

Shutter Island

[media]https://www.youtube.com/watch?v=sbv7eNHpI0E[/media]

:D

Braveheart'ın ilk savaş öncesi William Wallace'ın konuşması.Ezbere yazıyorum ha düşünün yani kaç defa izlediğimi filmi:)

- Fight and you may die.Run...And you live.At least a while...And dying in your beds, many years from now would you be willing to trade all the days from this day to that...For one chance, just one chance to come back here and tell our enemies, that they may take our lives but they will never take OUR FREEDOM!

- Savaşırsanız evet ölebilirsiniz. Kaçarsanız da yaşarsınız.En azından bir süre için...Bundan yıllar sonra yatağınızda ölümü beklerken size sadece bir şans tanınsa bütün o yaşadığınız günleri geri dönüp hayatımızı elimizden alabileceklerini ama özgürlüğümüzü asla alamayacaklarını söyleme fırsatıyla değiş tokuş etmek istemez miydiniz!

Filmin her diyaloğunu ezbere bildiğim için her seferinde altyazısız orijinal izliyorum.Türkçesini yazarken biraz yanlış ya da eksik yazmış olabilirim.

Edit: Osman benden önce yazmış pardon Osman yeni gördüm:)

Braveheart'ın ilk savaş öncesi William Wallace'ın konuşması.Ezbere yazıyorum ha düşünün yani kaç defa izlediğimi filmi:)

- Fight and you may die.Run...And you live.At least a while...And dying in your beds, many years from now would you be willing to trade all the days from this day to that...For one chance, just one chance to come back here and tell our enemies, that they may take our lives but they will never take OUR FREEDOM!

- Savaşırsanız evet ölebilirsiniz. Kaçarsanız da yaşarsınız.En azından bir süre için...Bundan yıllar sonra yatağınızda ölümü beklerken size sadece bir şans tanınsa bütün o yaşadığınız günleri geri dönüp hayatımızı elimizden alabileceklerini ama özgürlüğümüzü asla alamayacaklarını söyleme fırsatıyla değiş tokuş etmek istemez miydiniz!

Filmin her diyaloğunu ezbere bildiğim için her seferinde altyazısız orijinal izliyorum.Türkçesini yazarken biraz yanlış ya da eksik yazmış olabilirim.

Edit: Osman benden önce yazmış pardon Osman yeni gördüm:)

Osman renkdasım saglsun piyasada ne kadr unutulmaz sahne,replik varsa hepsini ekledi:D

Kadın Kokusu

tango3ae7.jpg

Devir Dostuna ihanet etme devri. Karını aldatma devri. Anneni sadece Anneler Günü’nde arama devri. Charlie , her şey boktan.. (Frank Slide)

” Mimik yapma gerizekalı ben körüm. ” (Frank Slide)

” Eğer takım yenilirse, liderlik ruhu ölür; çünkü liderleri yaratanlar, nasıl liderler yarattıklarına asla dikkat etmiyorlar. ” (Frank Slide)

“Her zaman doğru yolu biliyordum ama asla seçemedim, neden doğru yolu bulamadım biliyor musunuz? Çünkü bu cesaret ister.” (Frank Slide)

” Tangoda hata olmaz. Hayat gibi değildir, basittir. Bu yüzden tango harikadır. (Frank Slide)

[media]https://www.youtube.com/watch?v=CeWeHxe30Rs[/media]

"herkes bana imalı bir şekilde babamın geçmişini bildikleri halde onun nası biri olduğunu sordular hep ve ben onlara hep aynı cevabı verdim: o benim babamdı."

road to perdition(azap yolu)

''Tabi canim insanda akil olduktan sonra''

-Saban :D (Kemal Sunal)

Allah rahmet eylesin.:sad007:

[media]https://www.youtube.com/watch?v=--IcPqrLDBA[/media]

bana sorarsanız şuana kadar en iyi aklında kalan sahne hangisidir diye budur ötesi yok

Bu sahnede iyidir.

[media]https://www.youtube.com/watch?v=dBHhSVJ_S6A[/media]

Run Forrest Run

Kurtuluş incilde

Bırak ulan kızı kalk ulan kızın üstünden

Ölmüş olabilir ,hayır ölmedi

A_Beautiful_Mind.jpg

“Yorum yapmak olayı sadece kenardan izleyenlerin lüksüdür.”

“İlkokul öğretmenim bana fazla gelişmiş bir beynim ama hiç gelişmemiş bir kalbim

olduğunu söylemişti.”

” İnsan hayal gücünün elverdiği kadar kötülük yapar. “

” Tanrı ressam olmalı,yoksa bu kadar çok renk olmazdı değil mi? ”

“Bir dahi, sorudan önce cevabı görür.”

Üst Alt