Ural Aküzüm: "Mutlaka şampiyon olmalıyız!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
ural-akuzum-galatasaray_1wrmlyvd374wc1scyc2e5gjd7t.jpg

Sarı kırmızılı kulübün olağanüstü genel kurulunda Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz başkanlık yarışı veriyorlar. Seçimi bizzat yerinden takip eden Goal Türkiye muhabiri Süleyman Tetik, Dursun Özbek’in listesinde yer alan Aküzüm’le kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

Toplamda beşinci kez Galatasaray Yönetimlerinde yer almaya aday olan Ural Aküzüm, yeni yönetimin idari ve mali reformlar yapması gerektiğini söyledi.
Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi Ural Aküzüm, futbol takımının bu sezon Süper Lig’de şampiyonluğu göğüslemesinin çok önemli olduğunu ifade ederken, idari ve mali reform gerekliliğinin altını çizdi.

Daha önce dört kez Galatasaray Yönetimlerinde yer alan Aküzüm, sportif başarının yanı sıra mali reform beklentisine vurgu yaptı.

-Yeni yönetimden beklentiler neler?

İki şey var: Bu seçimin sonunda Galatasaray sportif ve mali başarıya kavuşmalı. Şampiyonluk yarışı çok önemli. İyi bir kadromuz ve teknik heyetimiz var. Mutlaka şampiyon olmalıyız. Yeni yönetim Florya’daki huzuru sağlamalı. İkinci olarak da mali ve idari reformları yapmalı. Galatasaray’ın bu borç yapılanması sürdürülebilir olmaktan çıkmıştı, kaynaklarımızın mali yapı reformu ve sürdürülebilir borç yönetimi için dizayn edilmesi başlatıldı. Dursun Özbek dönemi ve öncesinde başlatılan projeleri sağlıklı bir şekilde sürdürmek lazım. Hangi liste seçilirse seçilsin, uyumlu bir şekilde çalışılması lazım. Beklentimiz bu yönde.

-Seçim kıl payı bir oy farkıyla neticelenirse, yeni yönetimi neler bekler? Bu farklı bir durum olur mu?

Galatasaray’da genel kurulun verdiği karar herkes açısından kutsal ve bağlayıcıdır. Galatasaray’ın üyeleri, 30 milyon taraftarıyla birlikte, kulübün sahipleridir. 1 oy farkla da olsa, 500 oy farkla da olsa bu bir meşruiyet sorunu doğurmaz. Çünkü bir tüzük var, hukuki bir metin var. Elbette, gönül ister ki gelen yönetimler yüksek oy oranıyla, güçlü bir şekilde gelsin. Ama bana göre az oy, çok oy farkı değil, önemli olan galip çıkmak. Mustafa Cengiz’in listesi de değerli bir liste. Orada da arkadaşlarımız var, onlar da eminim Galatasaray’ı en iyi şekilde yöneteceklerdir. Bizim listemiz de iyi bir liste, başkanımız doğru projelendirdi birçok şeyi. Galatasaray’da herkes eşit derecede saygındır. Buradan kol kola çıkarız.

-Seçilmeniz durumunda 5. kez yönetim ekiplerinde yer alacaksınız. Bununla ilgili ne söylemek istersiniz?

Özel bir şey söylemem. Uzun yıllardır Galatasaray’ın içerisindeyiz. Taraftar olarak, yönetici olarak… Sandık görevliliği yaptım, divan heyetlerinde görev aldım,tüzük komitesine çalıştım,denetim kurullarında yer aldım. Bu işlere zaman ayırmak çok zordur. Özel hayatını, iş hayatını dizayn etmek gerekir. Yaşayıp göreceğiz.

Goal/Süleyman Tetik

Üst Alt