Uykusuz Kalma Rekorun ¿ - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Uykusuz Kalma Rekorun ¿

Cevap: Uykusuz Kalma Rekorun ¿

cuma günü asker eğlencesi vardı yakın arkadaşın. öğlen uyanmıştım akşama kadar ıvır zıvır şeyler felan o gün sabaha kadar alkol cigara takıldık sabahda otogara gittik uğurladık geldik. sonrasında uyku tutmadı bizi şampiyonluk maçı vardı bekledik maç saatine kadar. maçta heyecanlanmayayım diye kovanın başından kalkmadım akşama kadar.

maç saati geldi yarı baygın yarı ayık izliyorum şampiyon olduk hadi floryaya 15 kişi felan gittik çok iyi hatırlıyorum. belki 16-17 de vardır. Sonra sabaha kadar orada kasalarca bira. sabah olmak üzere yola çıktık ne araba ne taksi ne metrobüs ne otobüs ne vapur (gerçi vapur işe yaramıyor) hiç birşey yoktu. metrobüs yolunda yürüdük hafiften yağmurda çiseliyordu hani kafalar da herkesin ayrı bir dünya. bir iki saatten sonra tam hatırlamıyorum zaman kavramı pek önemli değildi o an sağolsun otobanda bir renkdaş durdu arabasıyla. korsan taksicilik oynuyor. neyse öyle böyle vardık semte. evlere dağılmadan sabah sabah temiz havada bi tane yapıştırıp öyle gidelim dedik zaten semte sadece 4 kişi varmıştık yapıştırdık içtik eve girdim annem karşıladı nerde kaldın öğlen dayı oğlunun düğünü varmış düğüne gidicekmişiz.

Kafamı yastığa koydum tam uyuyacaktım bir iki saat zil çaldı sülale toplanıyor anasını satayım. aradan bir kaç saat geçti düğüne gittik erken gittik tabi biraz. evsahibi sayılıyormuşuz akşama kadar o gürültü patırtıyı çek. orada da bir kaç bardak votka iç. vampir gibi kan çanağına döndü gözlerim. düğün bitti geldim tam eve girdim uyuyacağım telefon geldi düğünde kavga çıkmış yaralananlar varmış hastaneye git bu sefer. düğün bitmiş tam çıkış anında millet eve dağılırken tenekeler birbirine girmiş.

Geceye kadar bekledik kafası burnu dağılanlar vardı bizim aileden taburcu olmalarını bekle gece yarısını geçince eve döndük. semtteki arkadaşlar hadi gel üç beş birşey yapıyoruz öyle gideriz eve dediler. bu seferde onlarla otur iki kapak kovadan jame al ayağa kalkıp beyler görüşmek üzere deyip eve yani yatağıma koşar adımlarla gitmek. yarım saat kapıyı açabilmek için tiribe girmek kapıyla muhabbete dalmak sonra karşılıklı küfürleşmek kapıya sihirli kelimeler söylemek sonunda gülmek kapıyı açmayı başarmak eve gidip yatağa girmek ama yaşadığım kafadan dolayı uyuyamamak delirme noktasına gelmek yatakta saatler sonra uykuya dalabilmek. belki 10 dakika bile uyuyamadan alarm sesiyle uyanmak işe gitmek için sürüne sürüne yataktan kalkmaya çalışmak.

İşe gitmek için tramvaya binmek Zeytinburnunda inmek yerine son durakta inmek. Çünkü tramvayda uyuya kalmak. Tekrar geri gitmek. işe geç kalmak. Daha fazla geç kalmamak için tramvayda centilmen takılıp boşalan koltuğa asla oturmamak oturunca uyuyacağımı bilmek. İş yerine varmak bütün gözlerin bana acıyarak çevrilmesi 3. dünya harbinden çıkmış gibi bir renge sese fiziğe sahip olmak. gün boyu müdürle müşteriyle uğraşmak. Akşam olup saat 8 de eve vardığımda aynen şu cümleyi kurmak deprem sel toprak kayması tayfun hortum harp olağaüstü hal ne olursa olsun beni bu yataktan kaldıranı patates ederim deyip kafamı yastığa koymak.

Başımı yastığa koyduğum anda yüzümde beliren gülücük rahatlama keyif hani öyle bir duygu yoğunluğunu çok fazla alkol alıp başınızı duvara yaslayıp işeseniz bile alamazsınız.

neyse kısacası

cuma öğleninden geceye 12 saat sabah cumartesiye 12 saat gece cumartesiye 12 saat sabap pazara 12 saat gece pazara 12 saat sabah pazartesiye 12 saat akşam pazara 8 saat

toplam 80 saat uyumadan yaşamayı başarmışım. tabi aldıklarımın etkisiyle bu iş oldu. başarının formülünde yarı onlar yarı ben varım.

bu da böyle forumda tarihe not düşen bir anım olsun.

Bazı memelilerin günlük uyuma süreleri. Zürafa sadece 2 saat uyuyormuş, ilginc, yarasalarda herhalde uyanıp iki birşey atıştırıp uyumaya devam.

Giraffe 1.9

Roe deer 3.09

Asiatic elephant 3.1

Pilot whale 5.3

Human 8.0

Baboon 9.4

Domestic cat 12.5

Laboratory rat 13.0

Lion 13.5

Bats 19.9

Şimdi okudumda uyumak için beyin gerekiyormuş, mesela deniz anaları hiç uyumuyormuş, demekki fenerli bir çok taraftar uyumadan da hayatlarını devam ettirebilirler.

eskidende oldu ama suan en net hatirladigim..

diyelim 27 haziran 8 de uyanip.. calisip o gun hic yatmadan tekrar 28 haziran ise gittigimi bilirim.. (NBA bakip mesela yada PS3 oynayip) 28 haziran ise saat 9 gibi uydugumu bilirim tavuk gibi..

yani ne ediyor.. 34-38 saat arasi felandir.. oda maks abi.. zombi gibi geziyon sonra isyerinde..

okul çıkışı cuma akşam 6dan pazar gece 12 ye kadar interneti kapatıp uo oynamıştık.toplam 6 kişiydik.yemek ve ihtiyac harici masadan bile kalkmamıştık. O zamanlar ne de çok akıllıymışız!!!:D(yıl 2002)

Bir Otelde çalışıyordum, 2 gün uyumamıştım, 2. günün sabahında deniz kenarında şezlong'ta sızmışım. Kaç saat uykusuz kaldım bilemiyorum. :)

Üst Alt