Uzatmalarda 4. Oyuncu Değişikliğine İzin Çıktı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Uzatmalarda 4. Oyuncu Değişikliğine İzin Çıktı

fft226_mf10041029.Jpeg

TFF Yönetim Kurulu Kararı

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva'da 4 Temmuz Çarşamba günü yaptığı toplantıda, statüleri gereği uzatma devrelerinin uygulanacağı müsabakalarda dördüncü oyuncu değişikliği yapılmasına izin verdi.

TFF Yönetim Kurulu Kararı - Duyuru ve Kararlar Detay Sayfası TFF

SM-N950F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bu karar için fifa niye bu kadar bekledi kimsenin aklına gelmedi bunca yıl çok şaşırıyorum. Bir futbol maçı süresini(90 dakika) zaten 3 e bölünce her 30 dakikaya 1 değişiklik şeklinde uyumlu bir pay etme oluyor. Ama uzayan maçlarda ekstradan 30 dakika daha oynuyorsun ve 90 dakika için verilen 3 oyuncu değişikliği kotanı doldurduysan yandın. Baştan belli değil sonuçta maçın uzayacağı şartlar oraya sürüklüyor. Antrenörler maç uzar belki diye haklarını saklamak zorunda olmamalı, Burada ek oyuncu değişikliği verilmesi çok faydalı ve geç kalmış bir hamle.

Insanlar gol ve guzel hareketler izlemek istiyor. 100 metre acik sahada kos kos kos.
futbol futbolsa kosu gerektiren 100 metrelik sahada kucultmeye gidilmeli.
bence saha kuculup futbolcu sayisi dusurulecek. hatta kaleci mac icerisinde stratejiye gore degistirilebilecek bir pozisyon olmali. mac boyu isinmak icin hareketler yapmalari salaklik. 2-3 gol onde olan bir takim kalecisini oyundan cikarip bir golcu veya orta saha koyup rakibi tamamen bogabilmeli. 10-15 gollu maclar gelmeli artik.

Güzel uygulama bence. TAktiksel anlamda da hamle yapılmasına müsaade edilecek bu sekilde. Umarım kurt hamleler izleyebiliriz.

hangisini izlemek daha zevkli?

ronaldo messiyi 80 metre sahada 10'ar kisilik kadroyla
kalelerin birbirine yakin oldugu, orta sahadan bomba gibi sutlarin vuruldugu maclari bizlere izletmeyen fifaya lanet olsun
Hangisi mi daha zevkli? Tabiki gercek futbol. Hali saha futbolu baska cimende oynanan futbol baska, ikisini karsilastirmak veya birlestirme dusuncesi cok sacma.

Hangisi mi daha zevkli? Tabiki gercek futbol. Hali saha futbolu baska cimende oynanan futbol baska, ikisini karsilastirmak veya birlestirme dusuncesi cok sacma.

Futbol el ve ayakla insanlarin oynadigi bir oyun
Bu oyun sadece aklimizda
top elle tutabilecegin yuvarlak bir obje.. ayakalrimizla iki direk arasina deptigimiz bir eylem. eylem diyorum cunku oyun ve eylem arasindaki farkta senin aklinda. nesnesel olarak aradaki farki anlatamazsin.

peki bu eylemin 'gercek' olani nasil oluyor?

otuz sene once ofsaytsiz oynandiginda gercek futbol ofsaytsiz futboldu da 'update' mi oldu?

Bi saniye hakem bey, yukluyoruz... loading gercek futbol version 3.0056

al sana gercek futbol

Futbol el ve ayakla insanlarin oynadigi bir oyun
Bu oyun sadece aklimizda
top elle tutabilecegin yuvarlak bir obje.. ayakalrimizla iki direk arasina deptigimiz bir eylem. eylem diyorum cunku oyun ve eylem arasindaki farkta senin aklinda. nesnesel olarak aradaki farki anlatamazsin.

peki bu eylemin 'gercek' olani nasil oluyor?

otuz sene once ofsaytsiz oynandiginda gercek futbol ofsaytsiz futboldu da 'update' mi oldu?

Bi saniye hakem bey, yukluyoruz... loading gercek futbol version 3.0056

al sana gercek futbol
Sen bam baska bir dunyadansin diye dusunuyorum yeminle :D

Bence ne dedigini tam olarak kendin bile bilmiyorsun ya yine farkli bir yorum kattin konuya. Fazla kafa yormaya gerek yok usteki yorumum acik ve net.

Başlığı okuyunca 90+ da uygulanacak bir şey sanmıştım. Bazı arkadaşlar da öyle sanmış herhalde. Ama haberi okuyunca uygulamanın kupa maçlarında berabere biten maçların uzatma devrelerinde gerçekleşeceği anlaşılıyor.

Bence 4 değişiklik standart olmalı. Uzatmalarda 5. Oyuncu değişebilmeli. Böylece daha tempolu maçlar ve taktik savaşları izleyebiliriz.

——————

Altın/gümüş golü yumurtlayan, uzatma dakikalarının ağzına eden FIFA'daki ayyaşın yeni fikri sanırım. Yeter! Geri pas kalktı bu iş bitti.

Yok çizgi teknolojisi yok video hakem yok uzatmada bir değişiklik hakkı daha yok taç ayakla atılsın vs. oynamayın şu oyunun özüyle ya hu. Şurada biraz düşünsek bir sürü fikir buluruz. Al buldum bi tane; fazla gol istemiyor muyuz? Frikiklerde barajda en fazla 4 oyuncu durabilir! Sonra, sarı/kırmızı kart arasına turuncu kartı koy, turuncu gören 10 dk. saha kenarında beklesin. Devre arası 30 dakika olsun. 90 dakikanın ilk yarısı başka ikinci yarısı başka takımla oynansın, doğum günü olan topçu sahaya kaptan çıksın pazu bandı pembe olsun, orta sahaya fışkiyeli havuz yapsın fışkiyeyi kıran takım hükmen mağlup sayılsın! Futboldan soğutuyorlar yeminle.

Fatih Hoca için oldukça zor durum.

Eray, Tarık çamdal , eren , muğdat, selçuk ( il 11 oynamazsa) arasında tercih yapması gerekecek.

Bu karar için fifa niye bu kadar bekledi kimsenin aklına gelmedi bunca yıl çok şaşırıyorum. Bir futbol maçı süresini(90 dakika) zaten 3 e bölünce her 30 dakikaya 1 değişiklik şeklinde uyumlu bir pay etme oluyor. Ama uzayan maçlarda ekstradan 30 dakika daha oynuyorsun ve 90 dakika için verilen 3 oyuncu değişikliği kotanı doldurduysan yandın. Baştan belli değil sonuçta maçın uzayacağı şartlar oraya sürüklüyor. Antrenörler maç uzar belki diye haklarını saklamak zorunda olmamalı, Burada ek oyuncu değişikliği verilmesi çok faydalı ve geç kalmış bir hamle.
Çözüme kavuşmamış konu yoktur sadece Puki kardeşimizin, henüz post atmadığı konu vardır.. :tbr::tbr:

Üst Alt