Uzay Çöplüğü Nasıl Temizlenebilir? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Uzay Çöplüğü Nasıl Temizlenebilir?

Merhaba arkadaşlar epey kafa patlattım, bence evvela magnetizma etkisiyle çöpleri belli bir noktaya toplamak gerekiyor sonrasında g ışınlarıyla belirli aralıklarla o noktaya penetratif atışlar yapılmalı, yalnız burada dikkat edilmesi gereken husus atışların asla ama ASLA 5 saniyeden uzun aralıklarla atış yapılmamalı, zira güneşte bulunan helyum gazlarıyla radyoaktif etkileşim vuku bulabilir bunun neticesinde güneş patlaması meydana gelebilir ki aman diyeyim.

Son düzenleme:
Global haberleşme ağlerını barındıran uydular zaten bu çöplüğün dışında ki yörüngedeler zarar görmesinler diye. Manyetik alanda o kadar kuvvetli olmadıgından sinyalleride etkilenmez senin dediğin gibi bi şey olsa güneş patlamalarında internet giderdi hep.

Neredeyse bütün samanyolu galaksisinde yolalıp neredeyse herşeyi bir şekilde etkileyen güneşpatlamalarının, dünyanın yörüngesindeki çöplerle işlevsel uydular arasındaki mesafeyi katedememesi yada; bunlar aşağıdakilerin işine yarıyo olabilir, bunlara dokunmak ayıp olur düşmanca tavır olarak yanlış anlayabilirler diye es geçmesi teorisini;
gerçekten beğendim ve not ettim... izninizle tabii ki..

Uzayda yelleye yelleye mangal mangal bile yaparız o zaman..:)

Uzaydaki nesneler Güneş ışnlerından elbette ısı üretirler, ama uzayın sıvı nitrojen kadar soğuk ortamında üretilen ısılar; hiçbir şekilde ısı etkisi yaratamadan soğumak zorunda kalırlar maalesef..

Bu hızla kirlenmeye devam ederse, 50 yıl sonra dünya yüzeyinde gözle gözükür bir tabaka olur mu sence ? Bence konu yine küresel krize etki edecektir

dünyada k.kore gerilimi nedeniyle nükleer savaş kapıdayken tek derdin bu muydu?

Sokak cepcileri ve yankesicileri, kalabalığın tek bir noktaya odaklanıp kendini kaybettiği ortamlarda daha rahat ve verimliişler çıkartırlar.

Bu konuya bir isim dahi bulmuşlar: CAMBAZA BAK TEORİSİ...

Kuzey kore-ABD gerginliği, bir zamanlar komünist soğuk savaşlarının bir benzeridir.

Sen cambaza odaklanmışken, onlar akılını bile elinden alıyolar haberin olmuyor.

Başka ufak olaylara odaklanabilirsen yankesicilerin aslında neler neler yaptıklarını daha rahat görebilirsin..

Önce yer yüzündeki ve denizlerdeki pislikleri ve cöpleri temizlemeyi becerebilsek de sonra dünyanin disindaki cöpler icin kafa yorabiliriz.

Gelen uzaylılarla konuşup, ellerine 3-5 bir şey sıkıştırsak olur aslında. Dünyadan çıkınca temizleyiversinler.

Bir ihtimal daha var ...
436.jpg

Neredeyse bütün samanyolu galaksisinde yolalıp neredeyse herşeyi bir şekilde etkileyen güneşpatlamalarının, dünyanın yörüngesindeki çöplerle işlevsel uydular arasındaki mesafeyi katedememesi yada; bunlar aşağıdakilerin işine yarıyo olabilir, bunlara dokunmak ayıp olur düşmanca tavır olarak yanlış anlayabilirler diye es geçmesi teorisini;
gerçekten beğendim ve not ettim... izninizle tabii ki..
Aykut Kocaman sen misin doğruyu söyle ?

Hali hazirda galaktik bir uygarlik olacagimiz bu yuzyilda dunya'nin ne kadar kirlenecegine pek takilmayin derim. kirletene kadar coktan gitmis olacagiz. kalanlar dusunsun. Musk baba hele su mars roketini hazirlasin. sonra torunlarla bir mars tatili yapariz

Üst Alt